Rozbiórka budynków będących w zasobie mieszkaniowym administrowanym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu
Zarząd Budynków Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00335493
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00335493/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-06 13:26
- Lokalizacja
- Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-14a92ef9-17d8-11ed-b950-8227d40187e8
- Identyfikator
- 5780006652
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00335493 z dnia 2022-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynków będących w zasobie mieszkaniowym administrowanym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002809929
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Elbląg
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 552212000
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbk.elblag.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zbk.elblag.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zbk_elblag1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka budynków będących w zasobie mieszkaniowym administrowanym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14a92ef9-17d8-11ed-b950-8227d40187e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00335493
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00000492/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Polnej 20 w Elblągu wraz z zabudową gospodarczą
1.1.18 Rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy al. Grunwaldzkiej 33A w Elblągu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00298664/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-15/TT/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 157510,52 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
NAZWA: Rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zabudową gospodarczą na adresie: Elbląg, ul. Polna 20, działki 461, 462/3, obręb 16.1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zabudową gospodarczą na adresie: Elbląg, ul. Polna 20, działki 461, 462/3, obręb 16.
Zakres robót rozbiórkowych określają: przedmiary robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania
i Odbioru Robót Budowlanych, mapka sytuacyjna oraz decyzja pozwolenie na rozbiórkę Nr 7/2022 z dnia 21 czerwca 2022 r., znak: DUA-A.6741.7.2022.ASz – stanowiące ZAŁĄCZNIK NR 9 do SWZ.
2) Wspólny słownik Zamówień (CPV) : 45.11.11.00-9, 45.11.13.00-1, 45.11.12.20-6.
3) Czas trwania lub termin wykonania: okres w dniach: od 7 do 14 dni roboczych od daty protokolarnego przekazania przedmiotu umowy.
4) Kryteria oceny ofert: cena 60%, termin realizacji zamówienia 40%
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
4.5.5.) Wartość części: 117560,58 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
NAZWA: Rozbiórka budynku mieszkalnego na adresie: Elbląg, al. Grunwaldzka 33A, działka 503/3, obręb 16.1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Rozbiórka budynku mieszkalnego na adresie: Elbląg, al. Grunwaldzka 33A, działka 503/3, obręb 16.
Zakres robót rozbiórkowych określają: przedmiary robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania
i Odbioru Robót Budowlanych, mapka sytuacyjna oraz decyzja pozwolenie na rozbiórkę Nr 4/2022
z dnia 13 kwietnia 2022 r., znak: DUA-A.6741.4.2022.AO – stanowiące ZAŁĄCZNIK NR 9 do SWZ.
2) Wspólny słownik Zamówień (CPV) : 45.11.11.00-9, 45.11.13.00-1, 45.11.12.20-6.
3) Czas trwania lub termin wykonania: okres w dniach: od 7 do 14 dni roboczych od daty protokolarnego przekazania przedmiotu umowy.
4) Kryteria oceny ofert: cena 60%, termin realizacji zamówienia 40%
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
4.5.5.) Wartość części: 39949,94 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie z powodu wystąpienia okoliczności, których nie można było wcześniej przewidzieć, w wyniku czego wykonanie zamówienia w chwili obecnej na leży w interesie publicznym. Początkowo Zamawiajacy zaplanował rozbiórkę budynku mieszkalnego przy al. Grunwaldzkiej 33A w Elblągu, której wartość szacunkowa umożliwiała realizację zamówienia w trybie zapytania ofertowego (poniżej progu 130.000,00 zł netto).
W związku z otrzymanym w dniu 09.06.2022 r. pismem Urzędu Miejskiego w Elblągu dotyczącym wszczęcia procedury przetargowej na rozbiórkę budynku mieszkalnego przy ul. Polnej 20 w Elblągu
z uwagi na zwolnienie ostatniego z zamieszkiwanych lokali mieszkalnych, Zamawiajacy wszczął procedurę przetargową (wartość szacunkowa powyżej progu 130.000,00 zł netto) na rozbiórkę dwóch budynków
w trybie podstawowym z możliwością negocjacji celem realizacji zamówienia.
Po terminie otwarcia ofert Zamawiajacy otrzymał informację o kolejnym znacznym wzroście cen za energię elektryczną i energię cieplną tj. ok. 540%.
Powyższe spowodowało konieczność przeanalizowania wydatków i wdrożenie planu oszczędnościowego celem zabezpieczenia niezbędnych środków finansowych na opłaty za media. W wyniku postępującej inflacji, jak również rosnących cenach towarów i usług Zamawiajacy sukcesywnie rezygnował z realizacji zaplanowanych remontów i inwestycji na rzecz zabezpieczenia funduszy na pokrycie kosztów związanych z podwyżką cen energii elektrycznej i energii cieplnej. W miesiącu czerwcu Zamawiajacy zrezygnował
z realizacji planowanych robót dekarskich na 6 budynkach mieszkalnych, a w sierpniu z kolejnych dwóch pozycji dotyczących realizacji robót instalacyjnych w branży sanitarnej.
Informacja dotycząca kolejnych podwyżek w zakresie cen energii elektrycznej i energii cieplnej powoduje konieczność wstrzymania zbędnych remontów i wydatków. Budynki przeznaczone do rozbiórki nie generują kosztów i mogą zostać rozebrane w roku 2023.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 60147 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 143635,71 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie z powodu wystąpienia okoliczności, których nie można było wcześniej przewidzieć, w wyniku czego wykonanie zamówienia w chwili obecnej na leży w interesie publicznym. Początkowo Zamawiajacy zaplanował rozbiórkę budynku mieszkalnego przy al. Grunwaldzkiej 33A w Elblągu, której wartość szacunkowa umożliwiała realizację zamówienia w trybie zapytania ofertowego (poniżej progu 130.000,00 zł netto).
W związku z otrzymanym w dniu 09.06.2022 r. pismem Urzędu Miejskiego w Elblągu dotyczącym wszczęcia procedury przetargowej na rozbiórkę budynku mieszkalnego przy ul. Polnej 20 w Elblągu
z uwagi na zwolnienie ostatniego z zamieszkiwanych lokali mieszkalnych, Zamawiajacy wszczął procedurę przetargową (wartość szacunkowa powyżej progu 130.000,00 zł netto) na rozbiórkę dwóch budynków
w trybie podstawowym z możliwością negocjacji celem realizacji zamówienia.
Po terminie otwarcia ofert Zamawiajacy otrzymał informację o kolejnym znacznym wzroście cen za energię elektryczną i energię cieplną tj. ok. 540%.
Powyższe spowodowało konieczność przeanalizowania wydatków i wdrożenie planu oszczędnościowego celem zabezpieczenia niezbędnych środków finansowych na opłaty za media. W wyniku postępującej inflacji, jak również rosnących cenach towarów i usług Zamawiajacy sukcesywnie rezygnował z realizacji zaplanowanych remontów i inwestycji na rzecz zabezpieczenia funduszy na pokrycie kosztów związanych z podwyżką cen energii elektrycznej i energii cieplnej. W miesiącu czerwcu Zamawiajacy zrezygnował
z realizacji planowanych robót dekarskich na 6 budynkach mieszkalnych, a w sierpniu z kolejnych dwóch pozycji dotyczących realizacji robót instalacyjnych w branży sanitarnej.
Informacja dotycząca kolejnych podwyżek w zakresie cen energii elektrycznej i energii cieplnej powoduje konieczność wstrzymania zbędnych remontów i wydatków. Budynki przeznaczone do rozbiórki nie generują kosztów i mogą zostać rozebrane w roku 2023.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 25830 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 70110 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |