Przebudowa drogi dojazdowej do pól nr 692004 S Chlina Dolna Zamiechówka
Gmina Żarnowiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00335628
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00335628/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-06 13:51
- Lokalizacja
- Żarnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a6cb8097-027f-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6492297723
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00335628 z dnia 2022-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi dojazdowej do pól nr 692004 S Chlina Dolna Zamiechówka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żarnowiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258902
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 34
1.5.2.) Miejscowość: Żarnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-439
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 326449320
1.5.8.) Numer faksu: 326449256
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@zarnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ugzarnowiec.madkom.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.ugzarnowiec.madkom.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi dojazdowej do pól nr 692004 S Chlina Dolna Zamiechówka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6cb8097-027f-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00335628
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029153/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa drogi dojazdowej do pól nr 692004 S Chlina Dolna Zamiechówka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00255051/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.10.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 402469,57 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Roboty w zakresie przygotowania inwestycji
Wykonanie projektu tymczasowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień
Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - trasa dróg w terenie równinnym
Naprawa konstrukcji jezdni w strefie przykrawędziowej
Wykonywanie koryt na poszerzeniach jezdni. Głębokość koryta 10 cm. Kategoria gruntu II-IV
Wykonywanie koryt na poszerzeniach jezdni. Dodatek za każde dalsze 5 cm.
Podbudowy z kruszywa naturalnego. Warstwa dolna. Grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm
Podbudowy z kruszywa łamanego. Warstwa górna. Grubość warstwy po zagęszczeniu 8 cm
Podbudowy z kruszywa łamanego. Warstwa górna. Dodatek za każdy dalszy 1 cm warstwy ponad 8 cm KROTNOŚĆ 2
Mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsja asfaltowa na zimno, podbudowa lub nawierzchnia betonowa/bitumiczna , zuzycie emulsji 0,5 kg/m2 - pod warstwe wiążącą
Podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych klińcowo- żwirowych.
Mieszanki o lepiszczu asfaltowym. Grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm
Podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych klińcowo- żwirowych.
Mieszanki o lepiszczu asfaltowym. Dodatek za każdy dalszy 6 cm
Nawierzchnie bitumiczne - jezdnia
Roboty remontowe, frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem materiału z rozbiórki na odległosc do 5 km, nawierzchnia gr.10cm KROTNOŚĆ 0,4
Skropienie nawierzchni drogowej asfaltem
Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych żwirowo- piaskowych, asfaltowa. Warstwa wiążąca o grubości po zagęszczeniu 4 cm
Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych żwirowo- piaskowych, asfaltowa. Warstwa wiążąca o grubości po zagęszczeniu - za każdy dalszy 1 cm
Skropienie nawierzchni drogowej asfaltem
Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych - warstwa ścieralna asfaltowa AC 11 S grubość po zagęszczeniu 4 cm
Roboty drogowe - pobocze
Naprawy poboczy wykonywane mechanicznie - ścinanie o grubości 10 cm
Naprawy poboczy wykonywane mechanicznie - ścinanie. Dodatek za każde dalsze 5 cm grubości ścinania
Nawierzchnie z tłucznia kamiennego, warstwa dolna z tłucznia. Grubość warstwy po uwałowaniu 10 cm
Nawierzchnie z tłucznia kamiennego, warstwa górna z tłucznia. Grubość warstwy po uwałowaniu-za każdy dalszy 1 cm KROTNOŚĆ 5
Skropienie nawierzchni drogowych asfaltem - - analogia pobocza Remont cząstkowy dróg emulsją i grysami
Wjazdy
Nawierzchnia żwirowa - dolna warstwa jezdni rozścielana ręcznie - grub. po zagęszcz. 20 cm Nawierzchnia z destruktu bitumicznego przekruszonego i przesianego o uziarnieniu 0/31,5mm - grubość po zagęszczeniu 20cm - pobocza i zjazdy (materiał z odzysku)
Remont cząst. nawierzchni powierzchn. utrwal. przy użyciu grysów - wyboje o głęb. 1.5 cm z zast. skrapiarki przew. i walca ANALOGIA Utrwalenie poboczy i zjazdów emulsją asfaltową i grysami 2/5 zgodnie z SST
Przebudowa przepustu
Roboty ziemne wykonywane koparką z transportem urobku na odległość 2 km ( wykopy pod przepust)
Wymiana przepustu rurowego - rury betonowe o śr. 100 cm ze ściankami czołowymi. dł przepustu - 5 m ze ściankami czołowymi
Roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi o poj .łyżki 1.20 m3 w gr.kat.III z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 10 km - POGŁĘBIENIE ROWÓW
Roboty pozostałe
Wykonanie operatu geodezyjnego powykonawczego wraz z naniesieniem na mapy
Umocnienie skarp płytami prefabrykowanymi
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa ( składająca się z opisu technicznego i przedmiaru robót ) oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ).
Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowne.
2. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych
oraz pod warunkiem udowodnienia przez Wykonawcę, zgodnie z art. 101 ust, 5 lub 6 ustawy pzp
3. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 us.4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
4. W przypadku wymagania w dokumentacji projektowej i STWiORB etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.
5. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
6. Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji projektowej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.
7. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. nr 1333 z późn. zm), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.jDz. U. z 2020r., poz. nr 215 z późn. zm.) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.
8. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
9. Z uwagi na kosztorysowy charakter wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu zamówienia rozliczenie robót nastąpi w oparciu o kosztorys powykonawczy, tj. rzeczywiste obmiary wykonanych robót.
10. Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.
11. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.
12. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę.
Zamawiający działając na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy (wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie wynikające z przedmiaru robót, tj.: roboty przygotowawcze, roboty drogowe, nawierzchnie) były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320) niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dotyczy osób: kierujących budową, wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
13. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników ( art. 100 ust. 1 ustawy Pzp )
Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 612317,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 745121,37 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 612317,57 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P. U. H. DOMAX Arkadiusz Mika
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751383487
7.3.3) Ulica: ul. Grabińska
7.3.4) Miejscowość: Boronów
7.3.5) Kod pocztowy: 42-283
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 612317,57 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |