Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, ul. Słoneczna, ul. Dąbrowskiego w Nisku
Powiat Niżański
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00335988
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00335988/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-06 14:55
- Lokalizacja
- Nisko, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2e17416e-1974-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 6020121164
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00335988 z dnia 2022-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, ul. Słoneczna, ul. Dąbrowskiego w Nisku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Niżański
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409198
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Wolności 2
1.5.2.) Miejscowość: Nisko
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-400
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 158412700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gm2@powiatnizanski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnizanski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2e17416e-1974-11ed-acbd-46d0480cd9c41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, ul. Słoneczna, ul. Dąbrowskiego w Nisku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e17416e-1974-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00335988
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023436/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, ul. Słoneczna, ul. Dąbrowskiego w Nisku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00304271/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GM.272.58.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6827236,99 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 1057R ul. Nowa, ul. Słoneczna, ul. Dąbrowskiego w Nisku".
3. Zakres prac obejmuje między innymi:
1) Roboty przygotowawcze.
2) Roboty ziemne.
3) Podbudowy
4) Nawierzchnia
5) Elementy ulic
6) Kanalizacja deszczowa
7) Urządzenia bezpieczeństwa ruchu
8) Budowa kanału technologicznego
9) Roboty wykończeniowe
Roboty, które błędnie nie zostały ujęte w przedmiarach, a należy je wykonać zgodnie z
obowiązującymi przepisami lub sztuką budowlaną, aby przedmiotowe dzieło zostało
wykonane, odebrane i spełniało swoje funkcje nie zostaną zapłacone.
Dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
budowlanych oraz inne dokumenty przekazane przez Zamawiającego, w tym przedmiary
robót jako materiał pomocniczy do dokumentacji technicznej i specyfikacji technicznej
wykonania i odbioru robót budowlanych służą ustaleniu ceny za wykonanie przedmiotu
zamówienia, a wymagania wyszczególnione choćby w jednym z nich są obowiązujące dla
Wykonawcy tak, jakby zawarte były w całej dokumentacji.
W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych dokumentów obowiązuje
kolejność: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
dokumentacja techniczna, przedmiary robót, umowa oraz SWZ. W razie wątpliwości
poczytuje się, iż Wykonawca podjął się wszystkich robót objętych projektem (art.649
Kodeksu cywilnego).
Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z
wymogami ustawy Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.).
Roboty muszą być wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, dokumentacją
projektową, wykonawczą, techniczną oraz należytą starannością w ich wykonaniu, dobrą
jakością, właściwą organizacją pracy oraz z zachowaniem wymagań i obowiązujących
przepisów w szczególności bhp, ppoż. i branżowych.
W przypadku, wystąpienia w materiałach opisujących przedmiot zamówienia znaków
towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który
charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę,
Zamawiający dopuszcza materiały i/lub rozwiązania równoważne opisanym pod
warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych nie
gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii.
Wskazane w dokumentacji nazwy należy traktować jako przykładowe. Wykonawca, który
powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest
obowiązany wykazać w ofercie, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu
zamówienia roboty budowlane oraz użyte/dostarczone materiały spełniają wymagania
określone przez Zamawiającego.
Użyte materiały muszą mieć aktualne dokumenty, dopuszczające do stosowania w
budownictwie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie.
Wykonawca robót ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót oraz
zastosowanych materiałów.
4. Wykonawca/podwykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia na podstawie umowy o
pracę we własnym przedsiębiorstwie osób wykonujących następujące czynności w
zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na
wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. –
Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1510): m.in. roboty przygotowawcze, roboty
ziemne, podbudowy, nawierzchnie.
1) Zatrudnienie, o którym mowa w ust. 4 powinno trwać przez okres niezbędny do
wykonania wskazanych czynności. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed
zakończeniem tego okresu Wykonawca/podwykonawca niezwłocznie zatrudni na to
miejsce inną osobę z zastrzeżeniem ust. 4 pkt 7).
2) Dla udokumentowania faktu zatrudnienia pracowników stosownie do ust. 4,
Wykonawca nie później niż w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy lub umowy z
podwykonawcą przedłoży Zamawiającemu:
a) oświadczenia zatrudnionego pracownika, lub
b) oświadczenia Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika
na podstawie umowy o pracę, lub
c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego
pracownika,
- zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia
na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego
pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków
pracownika.
3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli zatrudnienia pracowników, o których
mowa w ust. 4 przez cały okres realizacji wykonywanych przez nich czynności. W tym
celu Wykonawca/podwykonawca na każde pisemne wezwanie Zamawiającego, w
terminie 5 dni roboczych od otrzymania wezwania zobowiązuje się:
a) przedłożyć aktualne oświadczenia i dokumenty, o których mowa w ust. 4 pkt 2),
b) udzielić wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełnienia
wymogu, o którym mowa w ust. 4.
4) Zamawiający może żądać od Wykonawcy/podwykonawcy pisemnych wyjaśnień co do
sposobu i stanu zatrudnienia osób, o których mowa w ust. 4.
5) Nieprzedłożenie przez Wykonawcę/podwykonawcę dokumentów, o których mowa w
ust. 4 pkt 2), 3) w terminie tam wskazanym będzie traktowane jako niewypełnienie
obowiązku zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę oraz będzie
skutkować naliczeniem kary umownej w wysokości określonej w umowie.
6) W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z obowiązku wskazanego w ust. 4
pkt 2), 3) pomimo dodatkowego wezwania przez Zamawiającego, Zamawiający może
odstąpić od umowy z powodu okoliczności, za które odpowiada Wykonawca – w
terminie 30 dni od upływu dodatkowego terminu wyznaczonego przez
Zamawiającego do wykonania obowiązku określonego w ust. 4 pkt 2), 3)
7) W przypadku konieczności zmiany pracowników zatrudnionych na podstawie umowę
o pracę, wykonujących czynności, o których mowa w ust. 4, Wykonawca każdorazowo
przekaże Zamawiającemu stosowne dokumenty o których mowa w ust. 4 dotyczące
nowego pracownika w terminie 5 dni roboczych od dnia rozpoczęcia wykonywania
przez tę osobę czynności o których mowa w ust. 4.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia wynosiła 8 405 000,00 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez: Konsorcjum Firm: Lider: PBI Infrastruktura S.A., ul. Kolejowa 10E, 23-200 Kraśnik, Partner: PBI WMB Sp. z o.o., ul. Błonie 8, 27-600 Sandomierz z kwotą: 9 563 549,91 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9563549,91 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11575091,94 PLN
| 2022-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |