"Budowa oświetlenia ulic w Bydgoszczy w systemie projektuj i buduj"

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00336045
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00336045/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-06 15:08
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d092133c-0359-11ed-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5541006413
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Elperia społka z o.o. spółka komandytowaŚwiecie, PL · lot 1
199 260 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00336045 z dnia 2022-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa oświetlenia ulic w Bydgoszczy w systemie projektuj i buduj"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090476971

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Toruńska 174a

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-844

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 525822723

1.5.8.) Numer faksu: 525822777

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zarzad@zdmikp.bydgoszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmikp.bydgoszcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Budowa i utrzymanie sieci drogowej i obiektów inżynierskich, lokalny transport drogowy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Budowa oświetlenia ulic w Bydgoszczy w systemie projektuj i buduj"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d092133c-0359-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00336045

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018895/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Budowa oświetlenia ulic w Bydgoszczy w systemie projektuj i buduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00255751/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 032/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 516143,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część I – pn. „Budowa oświetlenia ulic Bydgoszczy w systemie projektuj i buduj”,
polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej oraz instalacji oświetlenia ulic:
a) Magnuszewska jezdnia północna na odcinku 170 m od ul. Kragujewca
w kierunku południowo-zachodnim
b) Grussa na odcinku 90 m
c) Hoffmana od ul. Gościeradzkiej do ul. Runowskiej (na odcinku 120 m)
d) Malachitowa od Agatowej do cmentarza (odcinek 60 m)
e) Świętej Trójcy na odcinku 40 m
f) Toruńska na odcinku równoległym do ul. Babia Wieś
g) Ujejskiego i ul. Wojska Polskiego od ul. Ujejskiego do Wiaduktów nad Jana Pawła II,
Nr sprawy 032/2022 „Budowa oświetlenia ulic w Bydgoszczy w systemie projektuj i buduj.”

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane wykonywane w systemie zaprojektuj i buduj
w rozumieniu art. 7 pkt 21 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j.
Dz. U z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) - dalej UPZP w związku z art. 3 pkt. 6 ustawy z dnia 7 lipca
1994r. Prawo budowlane ( t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm. ), - dalej „uPb”, polegające na
wykonaniu dokumentacji projektowej oraz budowie oświetlenia ulic dla następujących lokalizacji miasta Bydgoszczy: ( Magnuszewska jezdnia północna na odcinku 170 m od ul. Kragujewca w
kierunku południowo-zachodnim; Grussa na odcinku 90 m; Hoffmana od ul. Gościeradzkiej do ul.Runowskiej (na odcinku 120 m); Malachitowa od Agatowej do cmentarza (odcinek 60 m); Świętej
Trójcy na odcinku 40 m; Toruńska na odcinku równoległym do ul. Babia Wieś; Ujejskiego i ul. Wojska Polskiego od ul. Ujejskiego do Wiaduktów nad Jana Pawła II,) wraz z budową lub przebudową
niezbędnej infrastruktury technicznej oraz sprawowaniu nadzoru autorskiego nad realizacją
własnego projektu.
Szczegółowy opis przedmiotu, zakres oraz warunki wykonania tej części zamówienia określają
projektowane postanowienia umowy zawarte we wzorze Umowy z załącznikami, stanowiące
załącznik Nr 2 do SWZ, w tym Program funkcjonalno-użytkowy (PFU), stanowiący załącznik Nr 1-I do Umowy, który określa wszystkie wymagania dotyczące wykonania dokumentacji
projektowej, a także budowy oświetlenia ulic dla części I, w tym plany sytuacyjne i warunki techniczne i wytyczne ZDMiKP w Bydgoszczy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 349876,30 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – pn.„Budowa oświetlenia ulic Bydgoszczy w systemie projektuj i buduj”, polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej oraz instalacji oświetlenia ulic:
a) Inwalidów na odcinku 200 m (dz. 4/17 obr. 218)
b) Toruńska 388 na odcinku 220 m
c) Mochelska (boisko piłkarskie)

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane wykonywane w systemie zaprojektuj i buduj
w rozumieniu art. 7 pkt 21 uPzp oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane ( dalej „uPb”), polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej oraz budowie oświetlenia ulic dla następujących lokalizacji miasta Bydgoszczy: (Inwalidów na odcinku 200 m (dz. 4/17 obr. 218; Toruńska 388 na odcinku 220 m; Mochelska (boisko piłkarskie) wraz z budową lub przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej oraz sprawowaniu nadzoru autorskiego nad realizacją własnego projektu.

Szczegółowy opis przedmiotu, zakres oraz warunki wykonania tej części zamówienia określają projektowane postanowienia umowy zawarte we wzorze Umowy z załącznikami, stanowiące załącznik Nr 2 do SWZ, w tym Program funkcjonalno-użytkowy (PFU), stanowiący załącznik
Nr 1-II do Umowy, który określa wszystkie wymagania dotyczące wykonania dokumentacji projektowej, a także budowy oświetlenia ulic dla części I, w tym plany sytuacyjne i warunki techniczne i wytyczne ZDMiKP w Bydgoszczy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 166267,50 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 557928,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 618690,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199260,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 208977,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 199260,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elperia społka z o.o. spółka komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 559204441

7.3.3) Ulica: Hallera 4/15

7.3.4) Miejscowość: Świecie

7.3.5) Kod pocztowy: 86-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 199260,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-10-26

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

- czas realizacji zadania: 70 dni od dnia zawarcia umowy tj. do dnia 26.10.2022r.
2022-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane