Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci (SE-ZP.271.1.11.2024)
Miasto Czeladź
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00009071
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00009071/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-07 11:01
- Lokalizacja
- Czeladź, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a2acd34f-aad5-40a4-89a9-3ff083ec189c
- Identyfikator
- 6252448720
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00009071 z dnia 2025-01-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci (SE-ZP.271.1.11.2024)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Czeladź
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257512
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Katowicka 45
1.5.2.) Miejscowość: Czeladź
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-250
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 032/7637923
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.czeladz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czeladz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci (SE-ZP.271.1.11.2024)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2acd34f-aad5-40a4-89a9-3ff083ec189c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00009071
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032455/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne do zastosowania trybu z Wolnej Ręki:
1) Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z Wolnej Ręki, art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust 1 pkt 1 litera a, ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwaną w dalszej części Pzp,
2) art. 305 pkt 1) ustawy Pzp - Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 1-5 i 7-14,
3) art. 214 ust. 1 pkt 1 litera a) ustawy Pzp - Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeśli dostawy, usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Uzasadnienie faktyczne do zastosowania trybu z Wolnej Ręki zawarto w SEKCJI IX INFORMACJE DODATKOWE
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SE-ZP.271.1.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 175413,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa dotyczy kilku punktów poboru wody i odbioru ścieków:
- Ul. Katowicka 45
- Ul. Katowicka 45 (zraszacz)
- Ul. Szpitalna 5 B
- Kamienica Konarzewskich, ul. Rynek 22
- Ul. Sikorskiego 7
- Ul. 11-go Listopada 8
- ZCP_Dworzec, ul. Kombatantów
- Źródełko, ul. Szpitalna
Łączna szacunkowa ilość za 12 miesięcy: woda - 2771m3, ścieki - 2136 m3
Dodatkowo podaje się ilości na 48 miesięcy z uwagi na fakt , że udzielnie zamówienia nastąpi na czas nieoznaczony więc zamawiający szacuje zgodnie z ustawa Pzp na 48 miesięcy.
Łączna szacunkowa ilość za 48 miesięcy: woda - 11084m3, ścieki - 8544 m3
4.5.3.) Główny kod CPV: 90480000-5 - Usługi gospodarki ściekowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
41110000-3 - Woda pitna
65111000-4 - Przesył wody pitnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
Zgodnie z art. 56 ust 1. ustawy Pzp, Kierownik zamawiającego, członek komisji przetargowej oraz inne osoby wykonujące czynności związane z przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia po stronie zamawiającego lub osoby mogące wpłynąć na wynik tego postępowania lub osoby udzielające zamówienia podlegają wyłączeniu z dokonywania tych czynności, jeżeli po ich stronie występuje konflikt interesów.
W dniu 16.12.2024r., osoba której Kierownik zamawiającego powierzył wykonywanie zastrzeżonych dla niego czynności, działająca po stronie zamawiającego, zaangażowana w czynności wykonywane w postępowaniu (t.j. zatwierdzenie zaproszenia do negocjacji dla zamówienia publicznego prowadzonego w trybie z wolnej ręki), złożyła oświadczenie i wyłączyła się z postępowania, z uwagi na fakt pełnienia funkcji w organie nadzorczym.
W związku z powyższym zamawiający informuje, iż unieważnia postępowanie.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzasadnienie faktyczne do zastosowania trybu z Wolnej Ręki :1) Postępowanie prowadzone jest dla wartości zamówienia mniejszej niż próg unijny.
2) Wykonawca jest jedynym podmiotem mogącym dostarczyć wodę oraz odprowadzić ścieki za pomocą sieci wodociągowo-kanalizacyjnej do obiektów administrowanych przez zamawiającego.
3) Sam ustawodawca przewiduje możliwość skorzystania z tej procedury przy udzielaniu zamówienia publicznego w zakresie dostawy wody i odprowadzenia ścieków, czego wyrazem jest uregulowanie zawarte w przepisie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy pzp - zgodnie z którym, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki jeżeli zachodzi okoliczność dostawy, usługi mogącej być świadczonej tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze - i jeżeli nie istnieje inne rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencyjności nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
4) W przypadku przedmiotowego zamówienia nie istnieje inne rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a tym samym, nie ma możliwości przeprowadzenia postępowania konkurencyjnego, w którym Zamawiający uzyskałby porównywalne oferty. Wykonawca jest wyłącznym właścicielem sieci (monopolista) na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków na terenie miasta za pośrednictwem sieci wodno- kanalizacyjnej.
| 2025-01-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |