Przebudowa ciągów komunikacyjnych w rejonie nieruchomości przy ul. Energetyków 6 i 8
MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00336261
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00336261/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-07 07:48
- Lokalizacja
- Bełchatów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-342d03ab-187c-11ed-b950-8227d40187e8
- Identyfikator
- 7691004500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00336261 z dnia 2022-09-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ciągów komunikacyjnych w rejonie nieruchomości przy ul. Energetyków 6 i 8
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001232830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 447335137
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.belchatow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.belchatow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/belchatow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ciągów komunikacyjnych w rejonie nieruchomości przy ul. Energetyków 6 i 82.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-342d03ab-187c-11ed-b950-8227d40187e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00336261
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014565/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa ciągów komunikacyjnych w rejonie nieruchomości przy ul. Energetyków 6 i 8
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00302620/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIZ.271.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 499661,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ciągów komunikacyjnych w rejonie nieruchomości przy ul. Energetyków 6 i 8.
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę ciągów komunikacyjnych w celu dostosowania ich do obowiązujących przepisów budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ciągów komunikacyjnych w rejonie nieruchomości przy ul. Energetyków 6 i 8”.
Zakres prac będzie obejmował roboty:
- przygotowawcze: usunięcie drzew, korytowanie;
- rozbiórkowe: demontaż balustrad, skucie tynków i konstrukcji betonowych, rozbiórka schodów i ramp dla wózków, rozbiórka murków tarasowych, rozbiórka nawierzchni chodników;
- budowlano – montażowe: wykonanie zbrojenia, wykonanie podbudowy betonowej, wykonanie ław fundamentowych, wykonanie ścian żelbetowych, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, przyklejenie warstwy siatki do ścian oraz wykonanie wyprawy elewacyjnej, wykonanie nowej nawierzchni chodników i ciągów pieszych z kostki betonowej, montaż barierek, wykonanie studzienek ściekowych (odwodnienie).
Roboty zostaną wykonane na podstawie: dokumentacji projektowej, Warunków Technicznych (OPZ). Dokumenty te stanowią integralną część umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji stanowiącej załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty – zgodnie z uzasadnieniem.Uzasadnienie:
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto: 614 583,51 zł.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert,
tj. do dnia 26.08.2022 r. do godz. 8:00 wpłynęły trzy oferty. Kryterium oceny ofert przyjęto: „Cena” (C) – waga kryterium 60%, „Długość okresu gwarancji i rękojmi” (G) - waga kryterium 40%.
Oferta nr 1 - Marek Kłysik
RASY 10A
97-403 DRUŻBICE
Cena zawarta w ofercie (brutto): 819 180,00 ZŁ
Oferta nr 2 - ELŻBIETA GRABISZEWSKA "ROL - BUD"
PRAGA 50
97-420 SZCZERCÓW
Cena zawarta w ofercie (brutto): 1 639 590,00 ZŁ
Oferta nr 3 - "LEAR" ADAM I RENATA KŁUCJASZ
SPÓŁKA JAWNA
UL. CZAPLINIECKA 146 C
97-400 BEŁCHATÓW
Cena zawarta w ofercie (brutto): 1 205 400,00 ZŁ
Podstawa prawna unieważnienia przedmiotowego postępowania to art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ceny we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez Zamawiającego a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie. A zatem zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, skutkujące koniecznością unieważnienia postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2022-09-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |