Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci (SE-ZP.271.1.12.2024)
Miasto Czeladź
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00009091
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00009091/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-07 11:02
- Lokalizacja
- Czeladź, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5739a0c9-b9f0-4273-b527-b2abae899c55
- Identyfikator
- 6252448720
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00009091 z dnia 2025-01-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci (SE-ZP.271.1.12.2024)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Czeladź
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257512
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Katowicka 45
1.5.2.) Miejscowość: Czeladź
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-250
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 7637923
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.czeladz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czeladz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci (SE-ZP.271.1.12.2024)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5739a0c9-b9f0-4273-b527-b2abae899c55
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00009091
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032455/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Dostawy wody za pomocą sieci wodociągowo- kanalizacyjnej i odprowadzanie ścieków do takiej sieci
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne do zastosowania trybu z Wolnej Ręki :
1) Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z Wolnej Ręki, art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust 1 pkt 1 litera a, ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwaną w dalszej części Pzp,
2) art. 305 pkt 1) ustawy Pzp - Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 1-5 i 7-14,
3) art. 214 ust. 1 pkt 1 litera a) ustawy Pzp - Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeśli dostawy, usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Uzasadnienie faktyczne do zastosowania trybu z Wolnej Ręki - zawarte zostało w Sekcji IX - Informacje dodatkowe
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SE-ZP.271.1.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 175413,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa dotyczy kilku punktów poboru wody i odbioru ścieków:- Ul. Katowicka 45
- Ul. Katowicka 45 (zraszacz)
Łączna szacunkowa ilość za 12 miesięcy: woda - 1548 m3, ścieki - 1113 m3
Dodatkowo podaje się ilości na 48 miesięcy z uwagi na fakt , że udzielnie zamówienia nastąpi na czas nieoznaczony więc zamawiający szacuje zgodnie z ustawa Pzp na 48 miesięcy.
Łączna szacunkowa ilość za 48 miesięcy: woda - 6 192 m3, ścieki - 4 452 m3
4.5.3.) Główny kod CPV: 90480000-5 - Usługi gospodarki ściekowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
41110000-3 - Woda pitna
65111000-4 - Przesył wody pitnej
4.5.5.) Wartość części: 94523,67 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa dotyczy kilku punktów poboru wody i odbioru ścieków:- Ul. Szpitalna 5 B
- Kamienica Konarzewskich, ul. Rynek 22
- Ul. Sikorskiego 7
- Ul. 11-go Listopada 8
- ZCP_Dworzec, ul. Kombatantów
- Źródełko, ul. Szpitalna
Łączna szacunkowa ilość za 12 miesięcy: woda - 1 223 m3, ścieki - 1 023 m3
Dodatkowo podaje się ilości na 48 miesięcy z uwagi na fakt , że udzielnie zamówienia nastąpi na czas nieoznaczony więc Zamawiający szacuje zgodnie z ustawa Pzp na 48 miesięcy.
Łączna szacunkowa ilość za 48 miesięcy: woda - 4 892 m3, ścieki - 4 092 m3
4.5.3.) Główny kod CPV: 90480000-5 - Usługi gospodarki ściekowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
41110000-3 - Woda pitna
65111000-4 - Przesył wody pitnej
4.5.5.) Wartość części: 80890,09 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 102085,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 102085,57 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 102085,57 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Czeladzkie Wodociągi Spółka z ograniczona odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6252351765
7.3.3) Ulica: Będzińska
7.3.4) Miejscowość: Czeladź
7.3.5) Kod pocztowy: 41-250
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 102085,57 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 87361,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 87361,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 87361,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Czeladzkie Wodociągi Spółka z ograniczona odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6252351765
7.3.3) Ulica: Będzńska
7.3.4) Miejscowość: Czeladź
7.3.5) Kod pocztowy: 41-250
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 87361,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzasadnienie faktyczne do zastosowania trybu z Wolnej Ręki :1) Postępowanie prowadzone jest dla wartości zamówienia mniejszej niż próg unijny.
2) Wykonawca jest jedynym podmiotem mogącym dostarczyć wodę oraz odprowadzić ścieki za pomocą sieci wodociągowo-kanalizacyjnej do obiektów administrowanych przez zamawiającego.
3) Sam ustawodawca przewiduje możliwość skorzystania z tej procedury przy udzielaniu zamówienia publicznego w zakresie dostawy wody i odprowadzenia ścieków, czego wyrazem jest uregulowanie zawarte w przepisie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy pzp - zgodnie z którym, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki jeżeli zachodzi okoliczność dostawy, usługi mogącej być świadczonej tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze - i jeżeli nie istnieje inne rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencyjności nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
4) W przypadku przedmiotowego zamówienia nie istnieje inne rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a tym samym, nie ma możliwości przeprowadzenia postępowania konkurencyjnego, w którym Zamawiający uzyskałby porównywalne oferty. Wykonawca jest wyłącznym właścicielem sieci (monopolista) na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków na terenie miasta za pośrednictwem sieci wodno- kanalizacyjnej.
Umowa zawarta na czas nieokreślony nie zawiera wartości umowy. Wartość umowy brutto określono na poziomie wartości szacunkowej za okres 48 miesięcy z podatkiem Vat 8%.
część 1. Umowa nr SE-ZP.272.419.2024 [wartość umowy (48 m-cy): 94.523,67 netto PLN/ 102.085,57 brutto PLN
część 2. Umowa nr SE-ZP.272.420.2024 [wartość umowy (48 m-cy): 80.890,09 netto PLN/ 87.361,30 brutto PLN
| 2025-01-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |