Wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie
MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00337084
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00337084/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-07 11:46
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7ecb07fd-124d-11ed-a35f-e2885ab918a3
- Identyfikator
- 5252341832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00337084 z dnia 2022-09-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE
1.3.) Oddział zamawiającego: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140187435
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pańska 3
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-124
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@artmuseum.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.artmuseum.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/artmuseum1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac budowlanych polegających na remoncie i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ecb07fd-124d-11ed-a35f-e2885ab918a3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00337084
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039283/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont budynków gospodarczych Domu Hansenów w Szuminie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00287900/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MSN/6/TP/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych w zakresie remontu i konserwacji zabytkowych budynków gospodarczych przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje prace budowlane związane z remontem i konserwacją następujących obiektów i urządzeń znajdujących się przy Domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie:
a) łącznika,
b) podcienia garażu,
c) garażu,
d) wiaty gospodarczej,
e) gołębnika,
Zamówienie wchodzi w skład wieloetapowego remontu prowadzonego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej na podstawie pozwolenia na budowę 317/2020 z dnia 03.06.2020 r.
Dom Hansenów jest budynkiem parterowym, częściowo podpiwniczonym (piwnica wykorzystywana obecnie jako hydrofornia), z poddaszem użytkowym. Fundamenty budynku wykonane są w postaci żelbetowych ław i stóp fundamentowych, w obrębie pomieszczenia piwnicy w postaci ław fundamentowych. Na ławach i stopach fundamentowych wzniesiony został układ drewnianych słupów i ścian szkieletowych wspierających strop i dach budynku. Zakres prac objętych projektem budowlanym polega na remoncie i konserwacji substancji zabytku kluczowej dla jego dalszego bezpieczeństwa, w szczególności elementów drewnianych, dachów, ścian, belek konstrukcyjnych, które są uszkodzone poprzez porażenie mikro i makrobiologiczne.
Dom Zofii i Oskara Hansenów zbudowano w latach 1968-1970 według koncepcji własnej architektów. Założenie to, jako unikatowy przykład drewnianego modernizmu reprezentuje wyjątkowe wartości historyczne, naukowe i artystyczne co potwierdzone zostało wpisem do rejestru zabytków województwa mazowieckiego (numer A-1441) oraz umieszczeniem na międzynarodowej liście domów Iconic Houses Network. Obiekt ten od 2017 roku pozostaje własnością Muzeum - działa tu zamiejscowa filia Muzeum.
Objęte niniejszym postępowaniem prace dotyczą drewnianych obiektów zabudowań gospodarczych: łącznik, podcień garażu, garaż, wiata gospodarcza, gołębnik. Gołębnik zawiera metalową pergolę wymagającą konserwacji. W trakcie remontu drewnianego garażu należy w nim stworzyć pomieszczenie toalety dla niepełnosprawnych, ale bez prac kanalizacyjnych, które nie wchodzą w zakres postępowania. Należy poddać konserwacji trzy aparaty dydaktyczne wmontowane w architekturę podcieni wykonane z drewna i płyty pilśniowej.
Wszystkie prace muszą być prowadzone w technologiach dostosowanych do specyfiki materiałowej poszczególnych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Zakres prac został określony po przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania, waloryzacji i rozwarstwienia elementów, stanowiących o oryginalnym, autorskim projekcie Hansenów oraz wtórnych nawarstwieniach i przekształceniach. W przypadku konieczności wymiany oryginalnych elementów, spowodowanej ich złym stanem technicznym (na przykład przeciekający dach garażu) projekt zakłada wykorzystanie elementów tożsamych materiałowo. Priorytetem prowadzonych prac jest maksymalne ograniczenie ingerencji w oryginalną substancję zabytkową. Ze względu na specyfikę obiektu, wynikającą z jego zabytkowej formy oraz wymagań określonych w Ustawie z dnia 21.11.1996 r. o muzeach, w trakcie wszystkich prac i robót zastosowane będę dopuszczalne odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych. Inwestorowi zależy na zachowaniu unikalnego charakteru miejsca.
Prace prowadzone będą pod nadzorem ze strony Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora zabytków. Projekt remontu finansowany jest ze środków pochodzących od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Szczegółowy zakres prac określają:
1) specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami,
2) projekt wykonawczy
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą wstępnego harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji inwestycji w zakresie przedmiotu zamówienia. Harmonogram prac powinien uwzględniać konieczność wykonania robót w taki sposób i takim czasie, aby umożliwić ich zakończenie nie później niż do 20 grudnia 2022 r. (wraz z odbiorami).
Zamawiający wymaga uwzględnienia charakteru i funkcjonowania obiektu w czasie prac budowlanych oraz zorganizowania placu budowy w sposób bezpieczny zarówno dla środowiska jak i otoczenia.
Harmonogram rzeczowo – finansowy powinien odzwierciedlać planowaną realizację robót będących przedmiotem niniejszego zamówienia tj. opis poszczególnych prac budowlanych, terminy ich wykonania i koszty związane z ich realizacją wyrażoną w okresach miesięcznych od dnia zawarcia umowy do terminu jej zakończenia.
Ostateczny harmonogram robót zostanie opracowany przez Wykonawcę nie później niż w terminie 7 dni od daty podpisania umowy i przyjęty do realizacji po zaakceptowaniu przez Zamawiającego.
Harmonogram rzeczowo-finansowy może być modyfikowany w trakcie realizacji Umowy wyłącznie za zgodą Zamawiającego i jedynie w zakresie zmian dotyczących pośrednich terminów realizacji poszczególnych części Umowy, z tym zastrzeżeniem, że nie mogą one spowodować wydłużenia terminu realizacji przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45442100-8 - Roboty malarskie
45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45422100-2 - Stolarka drewniana
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45454100-5 - Odnawianie
45410000-4 - Tynkowanie
45262690-4 - Remont starych budynków
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 223860,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 223860,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 223860,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Sztuka i Konserwacja Katarzyna Onisk
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Inżynieria i Konserwatorstwo Drewna Zabytkowego Andrzej Filipkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8222104000
7.3.3) Ulica: ul. Bertolda Brechta 14/100a
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-473
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. nadzór budowlany - Bogusław Lewandowski,
ul.Wittiga 3/66, 03-188 Warszawa
2. prace konserwatorskie przy drewnie zabytkowym - Wojciech Jaskulski,
ul. Kielecka48/3, 02-530 Warszawa
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 223860,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-12-20| 2022-09-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |