„Awaryjny remont wentylatora głównego przewietrzania numer 1 typu WPK 3,3 zlokalizowanego w SRK S.A. w Bytomiu Oddział CZOK

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00009293
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00009293/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-07 11:21
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-481cdff1-6f94-4494-b311-9ac0c7727810
Identyfikator
6262619005
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn

Wykonawcy

1 przyznane

BUDOSERWIS Z.U.H. SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChorzów, PL · lot 0
200 490 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00009293 z dnia 2025-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Awaryjny remont wentylatora głównego przewietrzania numer 1 typu WPK 3,3 zlokalizowanego w SRK S.A. w Bytomiu Oddział CZOK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@srk.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Górnictwo - likwidacja kopalń

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Awaryjny remont wentylatora głównego przewietrzania numer 1 typu WPK 3,3 zlokalizowanego w SRK S.A. w Bytomiu Oddział CZOK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-481cdff1-6f94-4494-b311-9ac0c7727810

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00009293

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W dniu 18 grudnia 2024 r. uległ awarii wentylator głównego przewietrzania numer 1 pompowni „Centrum”. Jego wyłączenie z ruchu do czasu usunięcia awarii, stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu zakładu, życia i zdrowia załogi zatrudnionej pod ziemią oraz grozi powstaniem szkody w znacznych rozmiarach, przede wszystkim, a także zagraża ciągłości pompowania wód dołowych z wyrobisk pompowni „Centrum” gdyż w sytuacji powstania awarii wentylatora numer 2 wyrobiska dołowe utracą możliwość przewietrzania. Oddział CZOK nie dysponuje specjalistycznym sprzętem oraz personelem zdolnym do samodzielnej naprawy wentylatora głównego przewietrzania numer 1. W związku z powyższym koniecznością staje się zlecenie usunięcia powstałej awarii podmiotowi zewnętrznemu
w trybie awaryjnym.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-CZOK-0150/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 163000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie awaryjnego remontu wentylatora głównego przewietrzania numer 1 typu WPK 3,3 zlokalizowanego w Spółce Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu Oddział w Czeladzi, Centralny Zakład Odwadniania Kopalń, Ruch II Pompownie Stacjonarne Pompownia „Centrum”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50530000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 200490,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 200490,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 200490,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budoserwis Z.U.H. Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 272163263

7.3.3) Ulica: Kościuszki 31

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.5) Kod pocztowy: 41-500

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 200490,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni

2025-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi