Przebudowa i remont budynku Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Chełmży wraz z zagospodarowaniem terenu wokół szkoły
Zarząd Powiatu Toruńskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00337762
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00337762/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-07 14:02
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-248fbd5f-f873-11ec-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 9562086885
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00337762 z dnia 2022-09-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont budynku Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Chełmży
wraz z zagospodarowaniem terenu wokół szkoły
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Powiatu Toruńskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118684
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Towarowa 4-6
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 566628888
1.5.8.) Numer faksu: 566628889
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiattorunski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.powiattorunski.pl/7096,zamowienia-publiczne
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.bip.powiattorunski.pl/7096,zamowienia-publiczne1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i remont budynku Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Chełmżywraz z zagospodarowaniem terenu wokół szkoły
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-248fbd5f-f873-11ec-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00337762
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00007166/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja budynku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00251329/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4053352,18 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I prac budowlanych:
Zakres remontu elewacji:
Remont elewacji będzie dotyczył zarówno budynku głównego jak i sali gimnastycznej. Remont ma na celu przywrócenie walorów estetycznych elewacji oraz usunięcie wszelkiego rodzaju uszkodzeń - pęknięć, zarysowań i odspojeń tynków które mogą powodować realne zagrożenie dla uczniów i osób przebywających wokół budynku.
Zakres prac przewidzianych w ramach projektu:
• Demontaż i ponowny montaż istniejącego osprzętu elektrycznego i wyposażenia instalacyjnego budynku - demontaż oświetlenia, kamer, tablic informacyjnych.
• Wymianę istniejących rur spustowych na rury stalowe ocynkowane lub rury stalowe ocynkowane i powlekane dostosowane kolorystycznie do zainstalowanych rynien.
• Naprawę rynien poprzez lokalizację i likwidację ich nieszczelności wraz z demontażem fragmentów opierzenia dachowego.
• Remont zainstalowanych krat okiennych - szlifowanie i ponowne malowanie.
• Remont schodów z bloków granitowych na elewacji od strony ul. ks. Piotra Skargi.
• Wykonanie nowych (bezpiecznych i zgodnych z przepisami) balustrad przy zejściu do piwnicy od strony dziedzińca.
• Remont kamiennego cokołu budynku - metodami ściernymi.
• Remont elewacji tynkowanych.
• Remont wewnętrznych fragmentów attyk (od strony dachu).
• Remont wypraw tynkarskich komina tynkowanego (budynek biblioteki od ul. ks. Piotra Skargi).
Część II prac budowlanych:
• Przebudowa i remont; wykonane zostaną następujące prace: wykonanie uzupełnień w tynkach wewnętrznych na parterze i pierwszym piętrze (ok. 20% powierzchni ścian);
• Wykonanie gładzi szpachlowej na wszystkich ścianach i sufitach wewnętrznych na parterze
i pierwszym piętrze;
• Malowanie farbą lateksową 2x wszystkich ścian i sufitów na parterze i pierwszym piętrze (sufity białe, ściany beżowe, jasna oliwka, do uzgodnienia z Zamawiającym);
• Zerwanie podłóg we wszystkich pomieszczeniach oprócz korytarzy na parterze i pierwszym piętrze (wykładzina PCV na deskach ułożonych na legarach drewnianych);
• Po rozbiórce posadzki na legarach, wykonać frezowanie stropu w celu wyrównania, gruntowanie, a następnie wyrównanie warstwą polimerowo - cementową o gr. 10-15 mrn (posadzka pomieszczeń lekcyjnych i korytarza powinna być na tym samym poziomie. Ułożenie warstwy nawierzchniowej z wykładziny PCV typu tarket dopuszczonej do wbudowania w obiektach oświatowych (z atestem higienicznym);
• W części pomieszczeń wykonanie posadzek bet. gr. ok. 10 cm z dowiązaniem wysokościowym do poziomu posadzek na korytarzach zbrojonych zbrojeniem rozproszonym z zatarciem i ułożeniem warstwy nawierzchniowej z wykładziny PCV dopuszczonej do wbudowania w obiektach oświatowych (z atestem higienicznym);
• Wyburzenie ścian działowych gr. 12,0 cm;
• Wyburzenie ścian wewnętrznych w sanitariatach męskich wraz z istniejącą armaturą i demontażem podsufitki (parter, I piętro);
• Skucie istniejących płytek na ścianach i posadzce;
• Wykonanie ściany działowej wewnętrznej;
• Ułożenie płytek na ścianach i posadzce, montaż armatury oraz kabin w ustępach, wyposażenie sanitariatów w dozowniki, suszarki;
• Montaż podsufitki systemowej na wys. 3,0 m;
• Malowanie dwukrotne farbą olejną matową uprzednio malowanej stolarki budowlanej drzwiowej z oczyszczeniem ze starej farby o pow. ponad 1,0 m2;
• Malowanie dwukrotne grzejników farbą olejną z oczyszczeniem ze starej farby;
• Demontaż okien piwnicznych 106/73(83) - nadproża odcinkowe łukowe z osadzeniem nowych niższych o 20 cm (odprowadzenie wody z okien parapetem na grunt), szt. 14;
• Przygotowanie powierzchni ścian i sufitów piwnicznych z podszpachlowaniem nierówności powierzchni tynku i malowaniem dwukrotnym farbą emulsyjną;
• Dwukrotne malowanie farbą emulsyjną starych tynków wewnętrznych ścian i sufitów w pomieszczeniach piwnicznych;
• Demontaż futryny drzwi bocznych do auli;
• Poszerzenie otworu i osadzenie pary drzwi 100 /218;
• Odtworzenie drewnianej obudowy futryny z dwustronnym symetrycznym rozszerzeniem zabudowy nadproża;
• Likwidacja podwyższenia sceny jak na rys. na drodze ewakuacyjnej;
• Montaż na korytarzu (I piętro) w wydzielonej części zlewozmywaka (doprowadzenie wody, odbiór ścieków do sanitariatów na parterze);
• Likwidacja schodów drewnianych ze spocznikami i ścianką przepierzenia na parterze, wiatrołapu wewnętrznego drewnianego przy wejściu od strony płn.;
• Wykonanie schodów żelbet. zejściowych do piwnicy szer. 2,1 Om, z przekryciem płytkami z wyrównaniem poziomu przy drzwiach wejściowych;
• Wykonanie stropu żelbetowego w aneksie gospodarczym na parterze w miejscu zlikwidowanej zabudowy drewnianej z przekryciem posadzką żywiczną z zamknięciem ścianką 12,0 cm od strony płn;
• Montaż zlewozmywaka z doprowadzeniem wody i odbiorem ścieków z sanitariatu w piwnicy;
• Osadzenie drzwi wejściowych do aneksu gospodarczego;
• Naprawa schodów drewnianych wejściowych do biblioteki na poddaszu (podniesienie balustrady do wysokości wymaganej aktualnymi przepisami, podbudowa z wykonaniem mocowania do stopni schodowych lub belki policzkowej- zdjęcia);
• Skucie posadzki w pomieszczeniu piwnicznym, wykonanie nowej posadzki bet. zatartej na gładko obniżonej o 38cm w nawiązaniu do posadzki w pomieszczeniu sąsiednim;
• Czyszczenie ścian (piaskowanie) w obu pomieszczeniach piwnicznych o obniżonych posadzkach;
• Roboty remontowe zewnętrzne.
Część III prac budowlanych - zagospodarowanie terenu szkoły + szata roślinna:
• Rozbiórka istniejącego garażu blaszanego znajdującego się obecnie w północnym narożniku działki 39, tuż za bramą wjazdową wymianę istniejących nawierzchni, głównie z chodnikowych płyt betonowych,
z tzw. trylinki (aleja wejściowa do szkoły) oraz nawierzchni asfaltowych (droga wjazdowa na teren ZSP od strony ul. Hallera) w całości na nawierzchnię z granitowej kostki brukowej w rozmiarze 8 - 11 cm nowych alejek, przeznaczonych wyłącznie do ruchu pieszego.
Wszystkie nawierzchnie należy wykonać z kostki granitowej.
Prace remontowe muru ceglanego:
• uzupełnić uszkodzone cegły w tym samym formacie co pozostałe elementy muru,
• należy oczyścić zabrudzone i skażone biologicznie cegły,
• skucie pozostałości tynku na murze ceglanym, i uzupełnić mur ceglany, wymiana uszkodzonych cegieł pod skuciu tynku,
• występują punktowe braki zaprawy muru - uzupełnić,
• odtworzenie obróbek blacharskich i dachówkowych,
• uzupełnienie brakujących fug,
• malowanie tynku farbami dedykowanymi do tego typu robót,
• zlikwidować pęknięcia powierzchniowe muru ceglanego,
• w związku z ponadnormatywnym odchyleniem od pionu przemurować mur ogrodzeniowy ceglany na długości 20 m wskazane jest wykorzystanie istniejących cegieł,
• elementy wyposażenia zewnętrznego zgodnie z projektem ławki, kosze, stojaki rowerowe, oświetlenie led,
• projektowany dobór gatunkowy roślinności zgodnie z projektem,
• wykonać nowe trawniki gotowe z rolki.
Należy cokoły betonowe ogrodzenia szkoły wyłożyć płytkami klinkierowymi w kolorze ceglano-brązowym - kolor zaakceptuje Zamawiający.
Część IV prac budowlanych - roboty sanitarne:
• Wymiana instalacji centralnego ogrzewania na poziomie piwnicy wraz z odbiornikami oraz wymiana armatury grzejnikowej termostatycznej i powrotnej na pozostałych kondygnacjach. Wymiana armatury dotyczy poziomów 0, I oraz częściowo 2. Istniejące piony pozostają bez zmian i projektuje się ich podłączenie do nowych leżaków w piwnicy oraz wymianę wszystkich odpowietrzników automatycznych wraz z zaworami kulowymi. Węzeł z rozdzielaczami, pompami i armaturą dla instalacji c.o.
• Wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z poborem świeżego powietrza przez nawiewniki okienne ciśnieniowe, nawiewniki ścienne ciśnieniowe na kondygnacji piwnicznej oraz nowo projektowane WC na poziomie parteru.
• Wykonanie Instalacji wody zimnej i cieplej wymianę instalacji zimnej wody wraz z przyborami dla:
- na poziomie piwnicy wymiana instalacji wody zimnej wraz z przyborami,
- na poziomie parteru wymiana instalacji wraz z przyborami poza sanitariatem damskim,
- na poziomie pierwszego piętra wymiana instalacji wraz z przyborami poza sanitariatem damskim oraz umywalkę wraz z instalacjami w obrębie sklepiku szkolnego,
- na poziomie drugiego piętra wymiana instalacji wraz z przyborami dla sanitariatu męskiego,
Instalacja wody zimnej i ciepłej z rur wielowarstwowych tworzywowych łączonych przez zaprasowywanie dla zakresu poza sanitariatami męskimi na poziomie 0, 1, 2 oraz z rur PP zgrzewanych dla sanitariatu męskiego na poziomie 0, 1;
Część V prac budowlanych - roboty elektryczne:
• Modernizacja instalacji oświetleniowej, instalacji elektrycznych i sieci komputerowej
w pomieszczeniach piwnicy, parteru, 1 piętra oraz części 2 piętra budynku głównego szkoły.
• Modernizacja instalacji gniazd sieci logicznej (punkty elektryczno-logicznej) w pomieszczeniach piwnicy, parteru, 1 piętra budynku głównego szkoły.
• Modernizacja rozdzielnic zasilania urządzenia komputerowe w sali wykładowej nr 301
i serwerowni na 1 piętrze.
• Dostosowanie istniejącej instalacji w pomieszczeniach piwnicy i parteru w związku ze zmianą funkcji tych pomieszczeń.
• Wymiana szafy dystrybucyjnej IT w pomieszczeniu serwerowni na I piętrze.
Zakres robót obejmuje ponadto:
a/ Wykonanie dokumentacji techniczno-rozruchowej zamontowanych urządzeń z instrukcjami BHP – zgodnie z obowiązującymi przepisami, w dwóch egzemplarzach,
b/ Przeprowadzenie szkolenia użytkowników w zakresie eksploatacji i obsługi zamontowanych urządzeń oraz sporządzenie protokołu obejmującego zakres szkolenia i uzyskanie oświadczeń od użytkowników o dokonanym szkoleniu,
c/ Opracowanie szczegółowej instrukcji obsługi urządzeń (zawierającej m. in. zalecenia dotyczącej bieżącej konserwacji)
d/ Wykonanie dokumentacji powykonawczej z załączonym kompletem kart gwarancyjnych, badań, atestów, prób.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45262110-5 - Demontaż rusztowań
45442100-8 - Roboty malarskie
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45261320-3 - Kładzenie rynien
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112300-8 - Rekultywacja gleby
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4542419,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6270934,98 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4542419,47 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Urbański Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9562301674
7.3.3) Ulica: Chrobrego
7.3.4) Miejscowość: Toruń
7.3.5) Kod pocztowy: 87-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4542419,47 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-09-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |