Świadczenie usług pocztowych

Gmina Oborniki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00009894
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00009894/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-07 12:19
Lokalizacja
Oborniki, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2b94aa2a-487f-4fbf-a209-b18b3afc5e62
Identyfikator
6060081962
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pocztoweUsługi pocztowe dotyczące listówUsługi pocztowe dotyczące paczek

Wykonawcy

1 przyznane

"POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA"Warszawa, PL · lot 0
391 162,34 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00009894 z dnia 2025-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług pocztowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oborniki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258804

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszałka Józefa Piłsudskiego 76

1.5.2.) Miejscowość: Oborniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-600

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.oborniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.oborniki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b94aa2a-487f-4fbf-a209-b18b3afc5e62

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług pocztowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b94aa2a-487f-4fbf-a209-b18b3afc5e62

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00009894

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00035604/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Świadczenie usług pocztowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00623654

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.31.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa przedmiotu zamówienia: świadczenie usług pocztowych.
2. Opis przedmiotu zamówienia: przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Gminy Oborniki, ul. Piłsudskiego 76, 64-600 Oborniki, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczenia przesyłek oraz ich zwrotów, świadczonych przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, zgodnie z przepisami:
1) ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1041),
2) rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (Dz. U. 2020 poz. 1026),
3) rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej (t. j. Dz.U. z 2019 r. poz. 474),
4) międzynarodowych przepisów pocztowych,
5) innych aktów prawnych związanych z realizacją usług będących przedmiotem postępowania oraz postanowień Specyfikacji Warunków Zamówienia.
3. Przez przesyłki będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe rejestrowane i nie rejestrowane, gdzie przesyłka rejestrowana to przesyłka przyjęta za pokwitowaniem przyjęcia i doręczona za pokwitowaniem odbioru do 2.000 g (Format S, M i L):
a) zwykłe ekonomiczne - przesyłka listowa nie rejestrowana nie będąca przesyłką najszybszej kategorii,
b) zwykłe priorytetowe - przesyłka listowa nie rejestrowana będąca przesyłką najszybszej kategorii,
c) wartościowe ekonomiczne (z zadeklarowaną wartością) – przesyłki rejestrowane nie będące przesyłkami najszybszej kategorii, za których utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości podanej przez Zamawiającego wartości przesyłki,
d) polecone ekonomiczne - przesyłka listowa rejestrowana, przemieszczana i doręczana w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
e) polecone priorytetowe - przesyłka listowa rejestrowana będąca przesyłką najszybszej kategorii, przemieszczana i doręczana w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem.
4. Potwierdzenie odbioru – jest to usługa dodana do przesyłek rejestrowanych polegająca na doręczeniu nadawcy formularza z pokwitowaniem odbioru przesyłki przez adresata.
5. Przez przesyłki rejestrowane będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki do 2.000 g zawierające rzecz przyjętą w celu przemieszczenia i doręczenia:
a) ekonomiczne – przesyłki rejestrowane nie będące paczkami najszybszej kategorii,
b) priorytetowe - przesyłki rejestrowane będące paczkami najszybszej kategorii,
6. Format S - to przesyłka o masie max do 500 g i wymiarach: max 230 mm x 160 x mm x 20 mm – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm, maksimum – żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 230 mm, szerokość 160 mm.
7. Format M - to przesyłka o masie max do 1000 g i wymiarach: max 325 mm x 230 x mm x 20 mm – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm, maksimum – żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm.
8. Format L - to przesyłka o masie max do 2000 g, suma długości, szerokości i wysokości 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.
9. Druk bezadresowy - to ulotka z informacją pisemną lub graficzną, wykonana w więcej niż w jednym egzemplarzu, przesyłane bez danych identyfikujących adresata (tj. nazwa i adres).
10. Zakres rzeczowo - ilościowy usługi – zestawienie:



Przesyłki listowe, paczki i przesyłki kurierskie w obrocie krajowym i zagranicznym.
Rodzaj przesyłki Ilość
przesyłka zwykła:
EKONOMICZNA:
FORMAT S FORMAT S
DO 500 g max 230 mm X 160 mm X 20 mm 6 000
FORMAT M FORMAT M DO 1000 g max 325 mm X 230 mm X 20 mm 28
FORMAT L FORMAT L
DO 2000 g suma wym. max 900 mm dł. max 600 mm 4
przesyłka zwykła priorytetowa
PRIORYTET
FORMAT S FORMAT S
DO 500 g max 230 mm X 160 mm X 20 mm 30
FORMAT M FORMAT M DO 1000 g max 325 mm X 230 mm X 20 mm 10
FORMAT L FORMAT L
DO 2000 g suma wym. max 900 mm dł. max 600 mm 8
Przesyłka za dowodem doręczenia (ZPO)
EKONOMICZNA:
FORMAT S FORMAT S
DO 500 g max 230 mm X 160 mm X 20 mm 28 300
FORMAT M FORMAT M DO 1000 g max 325 mm X 230 mm X 20 mm 100
FORMAT L FORMAT L
DO 2000 g suma wym. max 900 mm dł. max 600 mm 5
Przesyłka za dowodem doręczenia (ZPO)
PRIORYTETOWA:
FORMAT S FORMAT S
DO 500 g max 230 mm X 160 mm X 20 mm 20
FORMAT M FORMAT M DO 1000 g max 325 mm X 230 mm X 20 mm 5
Przesyłka polecona:
EKONOMICZNA:
FORMAT S FORMAT S
DO 500 g max 230 mm X 160 mm X 20 mm 20
FORMAT M FORMAT M DO 1000 g max 325 mm X 230 mm X 20 mm 10
FORMAT L FORMAT L
DO 2000 g suma wym. max 900 mm dł. max 600 mm 5
Przesyłka polecona:
PRIORYTETOWA:
FORMAT S FORMAT S
DO 500 g max 230 mm X 160 mm X 20 mm 10
FORMAT M FORMAT M DO 1000 g max 325 mm X 230 mm X 20 mm 1
FORMAT L FORMAT L
DO 2000 g suma wym. max 900 mm dł. max 600 mm 1
Przesyłka kurierska w opakowaniu firmowym Wykonawcy o masie do 1 kg z gwarancją dostarczenia do drugiego dnia roboczego po dniu nadania (tradycyjna etykieta adresowa):
3
Przesyłka zagraniczna (Europa):
POLECONA:
ponad 50 g do 100 g 50
ponad 100 g do 350 g 5
ponad 350 g do 500 g 1
za dowodem doręczenia
ponad 50 g do 100 g 50
ponad 100 g do 350 g 1
ponad 350 g do 500 g 1
Paczka krajowa ekonomiczna:
Gabaryt A do 1 kg 140
od 1 kg do 2 kg 1
od 2 kg do 5 kg 5
Paczka zagraniczna (Niemcy):
EKONOMICZNA:
ponad 1 kg do 2 kg 3
ponad 2 kg do 3 kg 1
PRIORYTETOWA:
ponad 1 kg do 2 kg 2
ponad 2 kg do 3 kg 1
Przesyłka bezadresowa (umowny termin doręczenia do 7 dni roboczych po dniu nadaniu) :
ponad 5 g do 10 g 200
ponad 10 g do 20 g 200
ponad 20 g do 30 g 200
ponad 30 g do 40 g 200
ponad 40 g do 50g 200
Opłata za zwrot przesyłki (Format S 500 g):
polecona: 30
za dowodem doręczenia (ZPO): 1 750
Opłata za odbiór poczty z siedziby Zamawiającego:
opłata miesięczna 12
Pozostałe usługi nie wymienione powyżej:
Budżet Zamawiającego (nie do wyceny). Przesyłki opłacane zgodnie z obowiązującym cennikiem wykonawcy w dniu nadania/zwrotu przesyłki.

4.5.3.) Główny kod CPV: 64110000-0 - Usługi pocztowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

64113000-1 - Usługi pocztowe dotyczące paczek

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 391162,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 391162,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 391162,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Poczta Polska S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5250007313

7.3.3) Ulica: Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-940

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 391162,34 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2025-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi