Realizacja zadania pn. Budowa Posterunku Policji w Domaniowie w trybie zaprojektuj i wybuduj
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00342757
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00342757/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-12 10:22
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d5609bdf-1edc-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 8960004780
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00342757 z dnia 2022-09-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja zadania pn. Budowa Posterunku Policji w Domaniowie w trybie zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930156216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podwale 31-33
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.7.) Numer telefonu: 47 871 43 24
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.andruszkiewicz@wr.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dolnoslaska.policja.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_wroclaw1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja zadania pn. Budowa Posterunku Policji w Domaniowie w trybie zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5609bdf-1edc-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00342757
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034218/29/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Zaprojektuj i wybuduj - Posterunek Policji w Domaniowie w systemie modułów 3D.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00310605/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PUZ-2380-094-067-094/2022/MA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3090784,31 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Budowa Posterunku Policji w Domaniowie w trybie zaprojektuj i wybuduj.
2. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje:
- opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
- opracowanie dokumentacji wykonawczej,
- przeprowadzenie wszelkich czynności w celu uzyskania odpowiednich pozwoleń i decyzji,
- pełnienie nadzoru autorskiego,
- wykonanie robót budowlanych zgodnie z opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją.
2.1. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno – użytkowego (dalej także „PFU”) stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
Sposób wykonania zamówienia – wymagania dotyczące dokumentacji projektowej oraz założenia dotyczące wykonania robót budowlanych Zamawiający opisał w PFU – załącznik nr 1 do SWZ oraz PPU – załącznik nr 2 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia Zamawiający opisał w załączniku nr 2 do SWZ tj. PPU (Projektowane postanowienia umowy).
3. ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ SKŁADANIA OFERT WARIANTOWYCH ZAMIAST OFERTY PODSTAWOWEJ. Oznacza to, iż Wykonawca składa albo ofertę podstawową, albo zamiast niej ofertę wariantową.
3.1. Oferta podstawowa – budowa Posterunku Policji w Domaniowie metoda tradycyjną murowaną. Minimalne wymagania dla oferty podstawowej Zamawiający opisał za pomocą programu funkcjonalno – użytkowego (zwanego dalej „PFU”) stanowiącego załącznik nr 1.1 do niniejszej SWZ. Warunki realizacji zamówienia Zamawiający opisał w załączniku nr 2 do SWZ Projektowane postanowienia umowy.
3.2. Oferta wariantowa - budowa Posterunku Policji w Domaniowie w systemie modułów 3D Minimalne wymagania dla oferty wariantowej Zamawiający opisał za pomocą programu funkcjonalno – użytkowego (zwanego dalej „PFU”) stanowiącego załącznik nr 1.2 do niniejszej SWZ. Warunki realizacji zamówienia Zamawiający opisał w załączniku nr 2 do SWZ Projektowane postanowienia umowy.
Przez budownictwo modułowe Zamawiający rozumie budynki powstające z gotowych przestrzennych prefabrykatów. Konstrukcja tego typu pozwala na szybkie połączenie ze sobą gotowych od kilku do kilkudziesięciu modułów zarówno w poziomie jak i w pionie zgodnie z potrzebami inwestora.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45216111-5 - Roboty budowlane w zakresie posterunków policji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego wpłynęły następujące oferty:1. GW INVEST SP. Z O. O. ul. Bierutowska 17, 51- 317 Wrocław, NIP: 8982258192
OFERTA WARIANTOWA - budowa Posterunku Policji w Domaniowie w systemie modułów 3D
Cena ofertowa brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia : 4 274 250,00 zł
Okres udzielonej gwarancji na całość przedmiot zamówienia : 84 miesiące
Termin realizacji zamówienia: : 14 miesięcy
2. Obis2 Andrzej Ślązak 52-016 Wrocław, ul. Rybnicka 64, NIP: 8991024111
OFERTA WARIANTOWA - budowa Posterunku Policji w Domaniowie w systemie modułów 3D
Cena ofertowa brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia : 5 366 946,42 zł
Okres udzielonej gwarancji na całość przedmiot zamówienia : 84 miesiące
Termin realizacji zamówienia: : 14 miesięcy
Oferta firmy GW INVEST Sp. z o.o. ul. Bierutowska 17, 51- 317 Wrocław podlega odrzuceniu z prowadzonego postępowania.
UZASADNIENIE: Podstawą odrzucenia oferty jest 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp.
Działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia podana została zgodnie z art. 222 ust. 4 przed otwarciem ofert i wynosi dla zamówienia wariantowego 4 278 073,22 zł brutto. Najkorzystniejsza oferta w cenie 5 366 946,42 zł znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, zatem Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4274250,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5366946,42 PLN
| 2022-09-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |