Budowa systemu odprowadzającego wody opadowe z terenów przemysłowych-uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na terenach przemysłowych w Odolanowie
GMINA I MIASTO ODOLANÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00342805
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00342805/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-12 10:36
- Lokalizacja
- Odolanów, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b40d752b-fc40-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6222731888
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00342805 z dnia 2022-09-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa systemu odprowadzającego wody opadowe z terenów przemysłowych-uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na terenach przemysłowych w Odolanowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA I MIASTO ODOLANÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855127
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 11
1.5.2.) Miejscowość: Odolanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-430
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 733-15-81
1.5.8.) Numer faksu: 733-38-92
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@odolanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.odolanow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa systemu odprowadzającego wody opadowe z terenów przemysłowych-uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na terenach przemysłowych w Odolanowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b40d752b-fc40-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00342805
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00238893/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.21.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2013825,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Budowa systemu odwodnienia terenów przemysłowych zlokalizowanych wzdłuż ul. Krotoszyńskiej, Fabrycznej i Leśnej w Odolanowie oraz zlewni drogowej projektowanej na terenie strefy w zlewni projektowanych kanałów deszczowych poprzez:
o budowę sieci kanalizacji deszczowej ciśnieniowej z grawitacyjnymi odcinkami odpływowymi o łącznej długości ca 792,18 mb do wylotów i zbiorników retencyjno-chłonnych o średnicy: kanał ciśnieniowy PE Dz315 L= 236,16 mb, kanał ciśnieniowy PE Dz280 L= 203,68 mb, kanał ciśnieniowy PE Dz225 L= 90,56 mb, kanał ciśnieniowy PE Dz200 L= 220,78 mb, kanał ciśnieniowy PE Dz160 L= 8,36 mb, kanał ciśnieniowy PE Dz110 L= 4,64 mb, kanał grawitacyjny PE Dz315 L= 4,00 mb, kanał grawitacyjny PE Dz200 L= 24,00 mb.
o budowę zbiorników retencyjno-chłonnych o konstrukcji ażurowej z tzw. "skrzynek rozsączających" z odprowadzeniem wody do gruntu o pojemności: ZR1- 181,44 m3, ZR-2- 216,0 m3, ZR3- 99,36 m3.
o budowę wylotu kanalizacji deszczowej do stawu bezodpływowego z przebudową elementów stawu takich jak mnich wylotowy, przepust i grobla.
o odtworzenie i remont nawierzchni drogowych o pow. ca 2857 m2.
Inwestycja ma na celu budowę systemu odwodnienia terenów przemysłowych zlokalizowanych wzdłuż ul. Krotoszyńskiej, Fabrycznej i Leśnej w Odolanowie (działki nr: 1445/3, 1229; obr. 0008 Raczyce, 151; 266; 175; 174; 173; 172; 171; 154 obr. 0001 Odolanów), ze szczególnym uwzględnieniem zakładu "Dinopol" oraz zlewni drogowej projektowanych na terenie strefy w zlewni projektowanych kanałów deszczowych. Tereny inwestycyjne objęte niniejszym opracowaniem zlokalizowane są w zachodniej części miejscowości Odolanów wzdłuż ul.Krotoszyńskiej. Zadaniem budowanego systemu odwodnienia będzie skuteczne odprowadzenia wody z terenu strefy do odbiorników takich jak środowisko gruntowe oraz stawy będące wypełnieniem dawnych wyrobisk po eksploatacji gliny. Są one zlokalizowane na południe od odwadnianego obszaru przemysłowego.
Zakres prac obejmuje:
1) wycinkę i nasadzenia drzew,
2) budowę odcinków ciśnieniowej kanalizacji deszczowej,
3) budowę zbiorników retencyjno-chłonnych z odprowadzeniem wody do gruntu,
4) budowę wylotu kanalizacji deszczowej do stawu bezodpływowego z przebudową elementów stawu takich jak mnich wylotowy, przepust i grobla.
I . Kanalizacja deszczowa.
Budowa obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej ciśnieniowej z grawitacyjnymi odcinkami odpływowymi do wylotów i zbiorników retencyjno-chłonnych o średnicy :
- kanał ciśnieniowy PE Dz315 L= 236,16 mb,
- kanał ciśnieniowy PE Dz280 L= 203,68 mb,
- kanał ciśnieniowy PE Dz225 L= 90,56 mb,
- kanał ciśnieniowy PE Dz200 L= 220,78 mb,
- kanał ciśnieniowy PE Dz160 L= 8,36 mb,
- kanał ciśnieniowy PE Dz110 L= 4,64 mb,
- kanał grawitacyjny PE Dz315 L= 4,00 mb,
- kanał grawitacyjny PE Dz200 L= 24,00 mb,
- odtworzenie nawierzchni drogi gminnej.
Ogółem kanały: 792,18 mb.
II. Zbiorniki retencyjno-chłonne kanalizacji deszczowej :
Charakterystyczne parametry zbiornika ZR-1 :
- wymiary zewnętrzne B x L x H = 3,0 x 50,4 x 1,20m
- pojemność całkowita Vc=181,44 m3,
- powierzchnia chłonna dna : 151,20 m2,
- lokalizacja na działce wg. ewidencji gruntów 151 obr.0001 Odolanów.
Charakterystyczne parametry zbiornika ZR-2 :
- wymiary zewnętrzne B x L x H = 3,0 x 60,0 x 1,20m
- pojemność całkowita Vc=216,0 m3,
- powierzchnia chłonna dna : 180,0 m2,
- lokalizacja na działce wg. ewidencji gruntów 154 obr.0001 Odolanów.
Charakterystyczne parametry zbiornika ZR-3 :
- wymiary zewnętrzne B x L x H = 3,0 x 27,6 x 1,20m
- pojemność całkowita Vc=99,36 m3,
- powierzchnia chłonna dna : 82,80 m2,
- lokalizacja na działce wg. ewidencji gruntów 266 obr.0001 Odolanów,
- wzmocnienie nawierzchni nad zbiornikami retencyjnymi.
III. Przebudowa przepustu, budowa mnicha i grobli filtracyjnej :
- przekrój wewnętrzny konstrukcji mnicha 1,0x1,0m,
- długość przepustu DN300 : L=11,0m,
- grobla filtracyjna ze żwiru, o szerokości w koronie 2,0m, nachylenie skarp 1:2, długość w koronie 27,0m . Rzędna korony 127,80 m n.p.m.,
- lokalizacja na działce wg. ewidencji gruntów 172 i 173 obr.0001 Odolanów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączony projekt budowlany wraz ze szczegółowym przedmiarem robót i kosztorysem ofertowym, SST sporządzone przez Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych "Sanitex-Eko"
Zaleca się aby oferent przed sporządzeniem oferty dokonał wizji lokalnej terenu budowy i otoczenia.
Uwaga: Inwestycja jest finansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Szczegółowe zasady płatności wynagrodzenia zawarte są we wzorze umowy stanowiącej załącznik do SWZ.
Przyjęte typy materiałów i urządzeń (wskazane w dokumentacji technicznej) zostały użyte wyłącznie przykładowo, w celu opisania przedmiotu zamówienia. Wykonawca uprawniony jest do przedstawienia w ofercie materiałów i urządzeń równoważnych, o nie gorszych parametrach. Wykonawca powinien określić ich parametry, celem wykazania, że spełniają warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne, zgodnie ze swoją definicją, muszą posiadać parametry oraz spełniać standardy nie gorsze niż produkty podane przykładowo. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i w załącznikach do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami "lub równoważny" lub "lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz "równoważny" lub "równoważne" nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Wszelkie "produkty" pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
Zamawiający wskazuje, że zgodnie art. 101 ust. 5 PZP Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 us.t 1 pkt 2 i ust. 3 PZP), obowiązany jest udowodnić w ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone w SWZ.
Zamawiający wskazuje, że zgodnie art. 101 ust. 6 PZP, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 PZP) jest obowiązany udowodnić w ofercie, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, określonej przez Zamawiającego.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2390650,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2390650,18 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2390650,18 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INSTALATORSTWO C.O. WOD KAN I GAZOWE MAREK KOWALSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6220001766
7.3.3) Ulica: SZKOLNA
7.3.4) Miejscowość: Boników
7.3.5) Kod pocztowy: 63-430
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
K2 INŻYNIERIA Adam Kowalski - część robót kanalizacji deszczowej a także częściowy zakres związany z wykonaniem zbiorników retencyjnych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2390650,18 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-09-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |