Budowa parkingu przy ul. Cholewińskiego

GMINA MIASTA RYPIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00345101
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00345101/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-13 11:13
Lokalizacja
Rypin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-01c40096-1a0e-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
8921000795
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie parkingówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie różnych nawierzchniFundamentowanie drógRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoSadzenie drzewUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00345101 z dnia 2022-09-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parkingu przy ul. Cholewińskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA RYPIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866710

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 40

1.5.2.) Miejscowość: Rypin

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-500

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48542809632

1.5.8.) Numer faksu: +48542809654

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marcin.turalski@rypin.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.rypin.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/650715

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa parkingu przy ul. Cholewińskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01c40096-1a0e-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00345101

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037369/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa parkingu przy ul. Cholewińskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00303890/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa parkingu przy ul. Cholewińskiego” w Rypinie. Inwestycja obejmuje wykonanie parkingu przeznaczonego dla 50 samochodów osobowych, o nawierzchni z kostki brukowej betonowej i ażurowych płyt betonowych, ze zjazdem na drogę publiczną ul. Cholewińskiego, systemem odprowadzenia wód opadowych i roztopowych do kanalizacji deszczowej, oświetlenia parkingu, budowę ścieżki rowerowej łączącej parking i tereny Rypińskiego Centrum Sportu z ciągiem pieszo - rowerowym w ul. Koszarowej, chodniki dojściowe i zagospodarowanie terenów zielonych.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie m.in.:
a) w branży drogowej:
- robót ziemnych polegających na korytowaniu pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w ilości ok. 700 m3 z wywozem ziemi i jej zagospodarowaniem/ utylizacją,
- obramowania parkingu z betonowych krawężników drogowych na ławie betonowej w ilości około 430 mb oraz chodników i ścieżki rowerowej z obrzeży betonowych w ilości około 300 mb,
- podbudowy z kamienia łamanego 0-31,5 gr. 18 i 10 cm pod nawierzchnie parkingu, chodników i ścieżki rowerowej na podsypce piaskowej gr. 10 cm w ilości około 1580 m2,
- nawierzchni miejsc postojowych ażurowych płyt betonowych 60x40x10 cm na podsypce piaskowo - cementowej w ilości około 620 m2,
- nawierzchni dróg manewrowych z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce piaskowo - cementowej w ilości około 580 m2,
- nawierzchni chodników z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm na podsypce piaskowo - cementowej w ilości około 70 m2,
- nawierzchni ścieżki rowerowej z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm na podsypce piaskowo - cementowej w ilości około 290 m2.
b) w branży sanitarnej – odprowadzenie wód opadowych i roztopowych:
- studni rewizyjnych z kręgów betonowych Ø 1200 mm w ilości 3 szt.,
- studzienek wpustowych z kręgów betonowych Ø 500 w ilości 3 szt.,
- przykanalików k.d. z rur PCV SN 8 Ø 200 mm w ilości około 40 mb,
- kanałów k.d. z rur PCV-U SN 8 Ø 315 mm w ilości około 65 mb z przyłączeniem do studni istniejącej kanalizacji deszczowej w drodze wewnętrznej RCS.
c) w branży elektrycznej:
- linii kablowej oświetlenia parkingu nN 0,4 kV dł w ilości około 82,0 m,
- montażu aluminiowych słupów oświetleniowych o wysokości ok. 6,0 m w ilości 4 szt.
- montażu zewnętrznych opraw oświetleniowych ze źródłem światła typu LED w ilości 4 szt.
d) w zagospodarowaniu zieleni:
- plantowania/wyrównania terenu pod zieleń w ilości około 1750 m2,
- warstwy ziemi żyznej gr. 12 cm w ilości około 1 600 m2,
- trawników dywanowych z nawożeniem w ilości około 1600 m2,
- nasadzeń drzew liściastych w ilości 15 szt.,
- nasadzeń krzewów ozdobnych w ilości 200 szt.,
- ściółkowania korą drzewną z warstwą agrowłókniny w ilości około 150 m2.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ - Dokumentacja projektowa w tym projekty: architektoniczno - budowlane branży drogowej, sanitarnej i elektrycznej oraz specyfikacje technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych.
4. Załączone przedmiary robót pełnią wyłącznie rolę pomocniczą do sporządzenia oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

77211600-8 - Sadzenie drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wobec odrzucenia oferty złożonej przez Michała Podralskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Zakład Robót Drogowo Budowlanych DROGBUD Michał Podralski mającą siedzibę w Krojczynie Nr 64a, 87-610 Dobrzyń nad Wisłą wartości pozostałych złożonych ofert przewyższają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, której Zamawiający nie może zwiększyć.
Wobec powyższego zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą cenę przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2022-09-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane