ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW FOLII KOLOR POLIETYLENOWEJ (PE) O KODZIE 15 01 02
Zakład Gospodarki Odpadami Spółka Akcyjna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00442811
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00442811/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-02 11:36
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1bcc1d29-3ac3-11ef-b37c-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 5471900421
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00442811 z dnia 2024-08-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW FOLII KOLOR POLIETYLENOWEJ (PE) O KODZIE 15 01 02
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Odpadami Spółka Akcyjna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072321490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 315 d
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zgo.bielsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgo.bielsko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1bcc1d29-3ac3-11ef-b37c-4e696a6d8c251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW FOLII KOLOR POLIETYLENOWEJ (PE) O KODZIE 15 01 022.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1bcc1d29-3ac3-11ef-b37c-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00442811
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00401912
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 13/ZP/ZGO/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie w procesie recyklingu odpadów folii kolor polietylenowej (PE) o kodzie 15 01 02 wydzielonej z odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wymaganych prawem aktualnych decyzji środowiskowych na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzania odpadów o kodzie 15 01 02, o których mowa w art. 27, ust. 2, pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023 poz. 1587 ze zm.) oraz posiadać numer rejestrowy BDO. Szacunkowa ilość odpadu, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie 1 000 Mg.
Zamawiający wymaga, aby odpad o kodzie 15 01 02 został poddany jednemu z procesów odzysku od R2 do R9 zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Ustawy o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587).
Zamawiający zastrzega, że podana ilość jest wartością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia. Zamawiający określa minimalną ilość przedmiotu zamówienia w wysokości 300 Mg. Ilość ta może ulec zmianie w przypadku wystąpienia okoliczności, na które Zamawiający nie ma wpływu.
Folia PE jest wytwarzana w Zakładzie Zamawiającego z niesegregowanych odpadów komunalnych oraz z selektywnie zbieranych frakcji odpadów komunalnych. Odpad będzie przygotowany przez Zamawiającego
w postaci sprasowanej, wiązany drutem stalowym. Wymiary beli sprasowanych odpadów wynoszą ok: 80 x 120 x 80-120 cm. Średnia waga jednej beli odpadów wynosi około 400 kg. Zamawiający umożliwi zainteresowanym (po uprzednim umówieniu się) oględziny przedmiotu zamówienia oraz ewentualne pobranie próbek do badań pod kątem możliwości recyklingu.
Odbiór odpadów folii PE odbywał się będzie transportem Wykonawcy z siedziby Zamawiającego w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 600 do 1800, w ilościach uprzednio ustalonych drogą mailową przez Zamawiającego z przedstawicielem Wykonawcy.
Ważenie odebranych przez Wykonawcę odpadów odbywało się będzie na zalegalizowanych wagach Zamawiającego (zlokalizowanych w zakładzie Zamawiającego) oraz potwierdzane będzie kwitem wagowym
oraz kartą przekazania odpadów wygenerowaną a w systemie BDO.
Dokumenty te stanowić będą wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą.
Dokumenty związane z przekazaniem odpadów będą wystawiane na zasadach wynikających z wymagań prawnych w tym zakresie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa faktyczna unieważnienia postępowania:W dniu 8 lipca 2024 r. Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, przekazując do publikacji ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 2024/BZP 00401912/01, w którym wyznaczył termin składania ofert na dzień 15 lipca 2024 r. godz. 9:30.
W przedmiotowym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, w związku z czym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania z uwagi na wystąpienie przesłanek o których mowa w art. 255 pkt 1) Pzp.
Podstawa prawna unieważnienia postępowania:
Art. 255 pkt 1) Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
| 2024-08-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |