„Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeskach”
Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeskach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00347758
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00347758/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-14 13:21
- Lokalizacja
- Brzeski, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a26ec407-245d-11ed-b8b2-9a321cc30829
- Identyfikator
- 8311608972
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00347758 z dnia 2022-09-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeskach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeskach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100609554
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Brzeski 34
1.5.2.) Miejscowość: Brzeski
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-160
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminasedziejowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminasedziejowice.org/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_sedziejowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Stowarzyszenie
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Ochrona Przeciwpożarowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeskach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a26ec407-245d-11ed-b8b2-9a321cc30829
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00347758
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00125301/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeskach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00320068/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres części I obejmuje:a. Wykonanie instalacji grzewczej i chłodniczej co najmniej w zakresie:
i. rury i kształtki steel,
ii. otuliny,
iii. materiały pomocnicze,
iv. rury i kształtki PE- RT,
v. szafka rozdzielacza,
vi. rozdzielacz grzejnikowy,
vii. listwy przypodłogowe,
viii. okablowanie klimakonwektorów ,
ix. skropliny,
x. klimakonwektory kasetonowe + panel 2 kpl.
xi. zawór trójdrogowy z siłownikiem 2 kpl.
xii. sterownik ścienny 2 szt.
xiii. klimakonwektory ścienne wraz z wbudowanym sterownikiem 3 szt.
xiv. zawór trójdrogowy z siłownikiem 3 kpl.
xv. grzejnik KV 22/600/800 z osprzętem 1 szt.
xvi. grzejnik KV 22/600/720 z osprzętem 1 szt.
xvii. grzejnik KV 22/600/1000 z osprzętem 1 szt.
xviii. grzejnik KV 22/600/1800 z osprzętem 1 szt.
xix. grzejnik KV 33/ 900/720 z osprzętem 1szt.
xx. grzejnik KV 22/600/1200 z osprzętem 3 szt.
xxi. grzejnik KV 11/600/400 z osprzętem 1 szt.
xxii. grzejnik KV 11/600/520 z osprzętem 1 szt.
xxiii. grzejnik KV 22/600/400 z osprzętem 1 szt.
xxiv. montaż instalacji c.o.
b. Montaż gruntowej pompy ciepła co najmniej w zakresie:
i. pompa ciepła Alpha Innotec SW 262H3 25,6 kW,
ii. grupa pompowa PWP 4,
iii. pakiet pasywnego chłodzenia KSE 302,
iv. zawór przełączny USV 5/4,
v. grzałka elektryczna EHZ 60,
vi. płyta rozszerzająca LUX 2.1 – EP,
vii. kolektor pionowy + spirytus 6* 97 metrów,
viii. studnia z rozdzielaczem 6 obiegów,
ix. bufor Alpha Innotec TPS 750,
x. pompa c.o. 25/40-70 2 szt.
xi. elektryka,
xii. zawory, rury, kształtki, otuliny,
xiii. naczynie 33DE 1 szt.
xiv. naczynie 35N 1 szt.
xv. grupa bezpieczeństwa 2 szt.
xvi. montaż pompy ciepła + uruchomienie,
xvii. projekt robót geologicznych.
c. Montaż instalacji fotowoltaicznej co najmniej w zakresie:
i. panel fotowoltaiczny JA Solar 385 W – 18 szt.
ii. inwerter Solis 8,0 kW,
iii. moduł wi-fi,
iv. konstrukcja dach płaski,
v. przewody DC/AC, uziom,
vi. zabezpieczenia AC,
vii. materiały montażowe,
viii. montaż.
UWAGA:
Jeżeli gdziekolwiek w SWZ, Zamawiający wskazał konkretne nazwy materiałów lub zawarł inne treści, które w sposób
bezpośredni lub pośredni wskazują lub mogą wskazywać na konkretny wyrób, oznacza to, że zrobił to w celu
doprecyzowania opisu przedmiotu zamówienia i określają minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być
użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
Zamawiający przy przygotowaniu oferty dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych, tj. o parametrach technicznych
i użytkowych nie gorszych niż przywoływane w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 143430,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres części II obejmuje:a. Remont budynku co najmniej w zakresie:
i. przygotowanie podłoża,
ii. wykonanie podsypki piaskowej zagęszczanej mechanicznie,
iii. chudy beton B10-gr.10 cm,
iv. izolacja przeciwwilgociowa - folia budowlana,
v. wylewka betonowa - gr. 6-8 cm,
vi. ułożenie gresu,
vii. ocieplenie stropu wełną mineralną gr.25 cm,
viii. folie paroizalacyjną,
ix. wykonanie podwieszanego sufitu systemowego z wypełnienie g-k.
b. Ocieplenie elewacji budynku co najmniej w zakresie:
i. ocieplenie ścian styropianem gr.20 cm,
ii. ocieplenie ościeży styropianem gr. 2 cm,
iii. przyklejenie (wtopienie) siatki zbrojeniowej – 160g/m2,
iv. szpachlowanie,
v. ochrona wszystkich krawędzi kątownikiem aluminiowym z siatką,
vi. wykonanie wyprawy tynkarskiej cienkowarstwowym tynkiem silikatowo - sylikonowym barwionym w masie,
vii. zabezpieczenie otworów folią ochronną,
viii. montaż i demontaż rusztowań,
ix. demontaż parapetów,
x. montaż parapetów,
xi. oczyszczenie terenu po wykonanych pracach.
c. Wymianę stolarki okiennej – okna w ilości 5 sztuk co najmniej o następujących parametrach:
i. szerokość 2020mm x wysokość 1420mm,
ii. ID7000 rama 70mm skrzydło 77mm STANDARD
iii. kolor biały, uszczelka szara,
iv. współczynnik U 0,9
v. słupek 170 x 41 pionowy x 1,
vi. okucie: UR- Uchylno Rozwierne,
vii. kolor osłonek: biały osłonki,
viii. klamka: klamka standard T,
ix. ramka: aluminium.
d. Wymianę stolarki drzwiowej – drzwi w ilości 3 sztuk co najmniej o następujących parametrach:
i. wymiar 110 x 210 cm,
ii. kierunek otwierania: 2x lewe do wewnątrz – drzwi oszklone, 1x lewe do zewnątrz,
iii. kolor sipo,
iv. materiał: dąb lub sosna.
UWAGA:
Jeżeli gdziekolwiek w SWZ, Zamawiający wskazał konkretne nazwy materiałów lub zawarł inne treści, które w sposób bezpośredni lub pośredni wskazują lub mogą wskazywać na konkretny wyrób, oznacza to, że zrobił to w celu doprecyzowania opisu przedmiotu zamówienia i określają minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
Zamawiający przy przygotowaniu oferty dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych, tj. o parametrach technicznych i użytkowych nie gorszych niż przywoływane w opisie przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45410000-4 - Tynkowanie
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
4.5.5.) Wartość części: 113491,91 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
6. Zakres części III obejmuje:a. Wykonanie konstrukcji dachowych co najmniej w zakresie:
i. Konstrukcja więźby dachowej prefabrykowana drewniana, łączona na płytki – kształt i spadki dachu wg projektu (dźwigary wyprodukowane z tarcicy klasy C24, suszonego komorowo, czterostronnie struganego, impregnowanego),
ii. stężenia, okucia, elementy złączone,
iii. dźwig do montażu ,
iv. montaż na wieńcach żelbetonowych bezpośrednio (bez murłaty),
v. montaż,
vi. folia wiatro- izolacyjna,
vii. kontrłaty,
viii. łaty,
ix. pokrycie dachu- dachówka cementowa obróbki dachowe z blachy w kolorze pokrycia,
x. system odwodnienia PVC, rynny i rury spustowe - kolor grafit,
xi. podbitki na okapach i na podcieniach PVC – kolor grafit,
b. Wykonanie pokrycia dachowego co najmniej w zakresie:
i. folia wiatro- izolacyjna,
ii. kontrłaty,
iii. łaty,
iv. pokrycie dachu – dachówka cementowa,
v. obróbki dachowe z blachy w kolorze pokrycia,
vi. system odwodnienia PVC, rynny i rury spustowe.
c. Zakup i montaż segmentowej bramy garażowej co najmniej o następujących parametrach:
i. szerokość 3300 x wysokość 2850 mm z panelami o wąskim tłoczeniu,
ii. struktura woodgrain,
iii. kolor czerwony (malowany RAL 3000),
iv. przeszklona – sekcja IPx1 sztuka na 3 panelu od dołu bramy,
v. bez uchwytu z zewnątrz,
vi. drzwi przejściowe umiejscowione pośrodku z progiem 90 mm i ramką,
vii. prowadzenie bramy standardowe (wał ze sprężynami umieszczony w nadprożu),
viii. obsługiwana ręcznie za pomocą wyciągarki łańcuchowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 108692,71 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, ze Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. na część 1 w wysokości 143 430,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu ofertę złożył następujący Wykonawcy:
Cześć I
1. Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Wojska Polskiego 102 lok. 112
98 – 200 Sieradz
cena brutto: 369 000,00 zł
Po otwarciu złożonej w postępowaniu oferty stwierdzono, że cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie informuje, że dla przedmiotowego postępowania, nie było możliwości zwiększenia kwoty na zabezpieczenie sfinansowania zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 369000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369000 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, ze Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. na część 2 w wysokości 113 491,91 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu ofertę złożył następujący Wykonawca:
1. Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Wojska Polskiego 102 lok. 112
98 – 200 Sieradz
cena brutto: 553 500,00 zł
Po otwarciu złożonej w postępowaniu oferty stwierdzono, że cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie informuje, że dla przedmiotowego postępowania, nie było możliwości zwiększenia kwoty na zabezpieczenie sfinansowania zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 553500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 553500,00 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, ze Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. na część 3 w wysokości 108 692,71 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu ofertę złożył następujący Wykonawca:
Część III
1. Defero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Wojska Polskiego 102 lok. 112
98 – 200 Sieradz
cena brutto: 184 500,00 zł
Po otwarciu złożonej w postępowaniu oferty stwierdzono, że cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie informuje, że dla przedmiotowego postępowania, nie było możliwości zwiększenia kwoty na zabezpieczenie sfinansowania zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 184500,00 PLN
| 2022-09-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |