Dostawa oleju opałowego lekkiego dla Gminy Sobótka i jej jednostek organizacyjnych w 2025 roku

Gmina Sobótka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00010841
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00010841/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-07 13:48
Lokalizacja
Sobótka, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ffd11114-ca65-44a6-bcd5-9230eba9f6e1
Identyfikator
8961000784
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

GAZ PETROL - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKąty Wrocławskie, PL · lot 0
109 519,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00010841 z dnia 2025-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego dla Gminy Sobótka i jej jednostek organizacyjnych w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sobótka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935112

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Sobótka

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-050

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sobotka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.sobotka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_sobotka

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego lekkiego dla Gminy Sobótka i jej jednostek organizacyjnych w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ffd11114-ca65-44a6-bcd5-9230eba9f6e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00010841

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00009448/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa oleju opałowego lekkiego dla Gminy Sobótka i jej jednostek organizacyjnych w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00615473

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIiGK.271.20.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 130088,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są cykliczne dostawy oleju opałowego do kotłowni Gminy Sobótka oraz do kotłowni jednostek organizacyjnych Gminy Sobótka w 2025 r. w ilości 28 000 litrów. Wykaz obiektów:
1.
1. Urząd Miasta i Gminy w
Sobótce 2. pojemność zbiorników - 3000 litrów

2.
Szkoła Podstawowej Nr 2
3. I im. Marii Skłodowskiej -
4. Curie w Sobótce 5. pojemność zbiorników- 3000 litrów


3.
6. 7. S Sala gimnastyczna przy
Szkole Podstawowej Nr 2 im.
Marii Skłodowskiej - Curie w
8. Sobótce 9. pojemność zbiorników - 1500 litrów


Podana powyżej ilość jest ilością szacunkową. Może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w przypadku zaistnienia okoliczności, na które Zamawiający nie ma wpływu, w tym niekorzystnych warunków atmosferycznych.

2.Dostarczony olej powinien posiadać następujące parametry określone w obowiązującej normie jakościowej PN-C-96024:L1:

l.p. właściwości jednostka miary wymaganie
L-1
1. Wartość opałowa min. MJ/kg 42,6
2. Gęstość w temperaturze 15º C min. kg/m3 860
3. Temperatura zapłonu min. ˚C 46
4. Zawartość siarki nie więcej niż % 0,15
5. Lepkość kinematyczna w 20º C mm2/s 6,0
6. Pozostałość po koksowaniu z 10 % pozostałości destylacyjnej max. m/m % 0,3
7. Temperatura płynięcia max.
˚C - 20
8. Pozostałość po spopieleniu % m/m 0,01

3. Do każdej dostawy Wykonawca dołączy świadectwo jakości oleju opałowego.
4.Dostawy będą realizowane sukcesywnie, zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego i złożonym zamówieniem przez Zamawiającego. Zamówienie będzie składane pocztą elektroniczną i będzie określać każdorazowo ilość zamawianego oleju. Dostawy będą realizowane maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych (przy czym 1 dzień roboczy = 24 h) od złożenia zamówienia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 – 15:30 w dniu uzgodnionym z Zamawiającym.
5. Miernikiem dostarczonego oleju opałowego będą wskazania zalegalizowanego licznika paliwa zainstalowanego na autocysternie dowożącej olej w obecności upoważnionego przez Zamawiającego pracownika.
6. Dostawy oleju będą odbywać się przy rozliczeniu w temperaturze referencyjnej 15ºC.
7. Minimalna jednorazowa dostawa to 1 000 litrów.
8. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż oleju opałowego Zamawiającemu, załadunek, transport oleju na miejsce przeznaczenia, rozładunek oleju.
9. Realizacja zamówienia odbywać się będzie transportem własnym Wykonawcy na miejsce wskazane przez Zamawiającego w zamówieniu na terenie Gminy Sobótka.
10. Dostawy realizowane będą sukcesywnie, w oparciu o zapotrzebowania Zamawiającego, określające:
1) ilość oleju,
2) miejsce dostawy i rozładunku oleju,
3) termin dostawy: nie dłuższy jak 3 dni robocze,
4) osobę upoważnioną do odbioru dostawy oleju.
11. Zamawiający składa zapotrzebowanie pisemnie na adres Wykonawcy mailem.
12. Z uwagi na możliwość zmiany bieżących potrzeb w trakcie realizacji umowy Zamawiający ma prawo do:
1) zmniejszenia zakresu realizacji przedmiotu zamówienia powodującej zmianę wartości zawartej umowy maksymalnie o 40 %.
2) zwiększenia zakresu realizacji przedmiotu zamówienia powodującej zmianę wartości zawar-tej umowy maksymalnie o 25 %.
13. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku wystąpienia okoliczności określonej w pkt 12.1), w tym: zmiana zaoferowanych przez Wykonawcę w złożonej ofercie ceny jednostkowej, żądanie realizacji umowy do wysokości 100 % ceny umownej.
14. Wykonawca ma obowiązek dokładnego i sumiennego rozliczania się przed Zamawiającym z ilości i jakości przywiezionego oleju.
15. Zamawiający zastrzega sobie prawo do sprawdzenia ilości przywiezionego oleju, jak również do dokonania badania jakości przywiezionego oleju.
16. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobom trzecim przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
17. Wykonawca zrealizuje sprzedaż wraz z transportem zgodnie ze złożoną ofertą, warunkami określonymi w SWZ, ogłoszeniem oraz obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 109519,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 109519,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109519,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gaz Petrol Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961517642

7.3.3) Ulica: 1 Maja 90

7.3.4) Miejscowość: Kąty Wrocławskie

7.3.5) Kod pocztowy: 55-080

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109519,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-07 do 2025-12-31
2025-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy