Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Długiem Starem
Gmina Święciechowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00349236
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00349236/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-15 11:12
- Lokalizacja
- Święciechowa, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-61f32943-1e0c-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 6972235722
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00349236 z dnia 2022-09-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Długiem Starem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Święciechowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050712
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ułańska
1.5.2.) Miejscowość: Święciechowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-115
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: (65) 5333510
1.5.8.) Numer faksu: (65) 52995548
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@swieciechowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.swieciechowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/ ; bip.swieciechowa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Długiem Starem2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61f32943-1e0c-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00349236
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020558/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Długiem Starem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00308507/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FS.271.10.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych ul. Granicznej w Długiem Starem na podstawie projektu pn. „Przebudowa drogi – części ulicy Granicznej w miejscowości Długie Stare, Gmina Święciechowa” stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.
2. Zakres robót przewidzianych do realizacji obejmuje:
Zakres zadania obejmuje przebudowę drogi na odcinku o długości – 598,0 m – nawierzchnia z betonu asfaltowego.
Konstrukcja nawierzchni jezdni:
ulica Graniczna – nawierzchnia bitumiczna
- warstwa ścieralna : - beton asfaltowy AC 11S, KR1-2 - grubość 5 cm;
- wiązanie międzywarstwowe :- emulsja asfaltowa szybkorozpadowa w ilości 0,5 kg/1m2;
- podbudowa pomocnicza : - mieszanka kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, uzyskana z przekruszenia skał naturalnych o uziarnieniu 0/31,5 – gr. warstwy 22 cm,
- warstwa wzmacniająca podłoże :- grunt stabilizowany cementem o C3/4 - gr. w-wy 15 cm,
- podłoże : - istniejące podłoże gruntowe zagęszczone do Is=1,00.
Konstrukcja nawierzchni zjazdów do posesji:
nawierzchnia z kostki
- warstwa górna nawierzchni : - kostka betonowa szara - grubość 8 cm,
- podsypka : - podsypka cem. - piaskowa grubość 5 cm,
- podbudowa zasadnicza : - beton cementowy C6/9 – grubość warstwy 20 cm,
- warstwa wzmacniająca podłoże :- grunt stabilizowany cementem o RM=5,00 MPa - gr. w-wy 15 cm,
- podłoże : - istniejące podłoże gruntowe zagęszczone do Is=1,00,
- obramowanie zjazdu: - opornik betonowy 12*25*100 na ławie betonowej 0,065 m3/m.
Powierzchnia zagospodarowania działek wynosi:
- jezdni z betonu asfaltowego – 3 040 m2,
- zjazdy z kostki betonowej szarej – 35 m2,
- tereny zielone - 590 m2.
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego w zakresie budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w roku 2022.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres robót i sposób ich wykonania jest opisany w przedmiarach robót (Załącznik nr 9 do SWZ ), w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót „STWIOR” (Załącznik nr 10 do SWZ) oraz dokumentacji projektowej (Załącznik nr 11 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Święciechowa, działając w oparciu o art. 260ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710) informuje, że unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3 w związku z art. 266 ww. ustawy to jest z uwagi na fakt, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Przepis art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena najkorzystniejszej oferty dla zamówienia publicznego prowadzonego na zadnie pn.„Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Długiem Starem” wynosi 834 537,68 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 546 241,16 zł. Zatem zaistniała przesłanka do unieważnienia postępowania, o której mowa w cytowanym wyżej art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2022-09-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |