Remont dachu budynku Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, w ramach programu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Edycja 2RPOZ/2023/6425/PolskiLad
Powiat Głogowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00011467
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00011467/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-07 14:53
- Lokalizacja
- Głogów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d2516f5-ad52-4562-955e-472916121ee5
- Identyfikator
- 6932130595
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00011467 z dnia 2025-01-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu budynku Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, w ramach programu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Edycja 2RPOZ/2023/6425/PolskiLad
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Głogowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 21
1.5.2.) Miejscowość: Głogów
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rz@powiat.glogow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.glogow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat.glogow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dachu budynku Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, w ramach programu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Edycja 2RPOZ/2023/6425/PolskiLad2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d2516f5-ad52-4562-955e-472916121ee5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00011467
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024924/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont dachu budynku Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00534400
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.272.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Remont dachu budynku Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie, w ramach programu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Edycja 2RPOZ /2023/6425/PolskiLad.
2. Budynek znajduje się na obszarze objętym ochroną konserwatorską i jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków Nieruchomych pod nr 12. Przewidziane do realizacji prace wymagają nadzoru oraz odbioru przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie robót na dachu głównym i mansardy południowe, tj.:
1) przełożenie pokrycia z dachówki ceramicznej w koronkę podwójnie na sucho z uzupełnieniem dachówek.
2) częściową wymianę uszkodzonego łacenia.
3) częściową wymianę uszkodzonej membrany i kontrłat
4) wymianę wszystkich obróbek blacharskich na nowe z blachy tytanowo - cynkowej z wykonaniem dodatkowo pasa nadrynnowego
5) wymianę rynien na rynny fi 150 mm z blachy tytanowo - cynkowej
6) wymianę instalacji odgromowej na dachu
7) wymianę 7 szt okien połaciowych typu "wole oko"
8) wymianę ławy kominiarskiej i stopni
9) wymianę kominków wywiewek na systemowe kominki ceramiczne z odpływem
10) uzupełnienie tynków i malowanie kominów nad dachem
11) rusztowania i zabezpieczenia do robót dachowych.
4. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, w skład której wchodzą m.in. projekt budowlany, w tym projekt zagospodarowania terenu, załączniki, projekt techniczny, STWiORB oraz przedmiar robót, które są załącznikami do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45262110-5 - Demontaż rusztowań
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 400 000,00 zł.
W przedmiotowym postępowaniu złożone zostały dwie oferty. Oferta z najniższą ceną została odrzucona na podstawie na podst. art. 226 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp oraz na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Cena drugiej oferty wynosi 799 920,48 zł, a zatem przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 399 920,48 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
W opisanym stanie faktycznym i prawnym unieważnienie postępowania jest uzasadnione.
| 2025-01-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |