Przebudowa ul. Boh. Monte Cassino, ul. Wyszyńskiego i ul. Kołłątaja w Sokółce wraz z infrastrukturą towarzyszącą w formule zaprojektuj wybuduj
Gmina Sokółka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00011674
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00011674/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-07 15:48
- Lokalizacja
- Sokółka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f0f40b9c-aa21-4845-83ea-9a2cce8292a1
- Identyfikator
- 5451815942
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00011674 z dnia 2025-01-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Boh. Monte Cassino, ul. Wyszyńskiego i ul. Kołłątaja w Sokółce wraz z infrastrukturą towarzyszącą w formule zaprojektuj wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sokółka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659125
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Sokółka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-100
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 85 7110900
1.5.8.) Numer faksu: +48 85 7110911
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@sokolka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sokolka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f0f40b9c-aa21-4845-83ea-9a2cce8292a11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Boh. Monte Cassino, ul. Wyszyńskiego i ul. Kołłątaja w Sokółce wraz z infrastrukturą towarzyszącą w formule zaprojektuj wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0f40b9c-aa21-4845-83ea-9a2cce8292a1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00011674
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00099603/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa ul. Boh. Monte Cassino, ul. Wyszyńskiego i ul. Kolejowej w Sokółce wraz z infrastrukturą towarzyszącą
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00611369
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PI.I.271.38.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa ul. Kołłątaja, ul. Wyszyńskiego i ul. Boh. Monte Cassino w Sokółce wraz z infrastrukturą towarzyszącą” w formule zaprojektuj wybuduj.
2. Zamówienie obejmuje część projektową: sporządzenie projektów budowanych, sporządzenie projektów wykonawczych. Sporządzenie: specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, sporządzenie projektu stałej organizacji ruchu i organizacji ruchu na czas wykonywania robót. W przypadku konieczności usunięcia kolizji muszą być one ujęte w opracowywanej dokumentacji projektowej lub wprowadzone do niej na etapie wykonawczym.
3. Opracowanie innych materiałów niezbędnych do wystąpienia o uzyskanie niezbędnych opinii i decyzji na etapie przygotowywania dokumentacji, m. in. materiały do uzgodnień z RDOŚ i Wodami Polskim, materiały do decyzji środowiskowej, pozwolenia wodnoprawnego oraz inne niezbędne opracowania wymagane przepisami prawa – jeśli będą wymagane.
4. Po opracowaniu dokumentacji uzyskanie w porozumieniu z Zamawiającym zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót budowlanych/pozwolenia na budowę/decyzji ZRiD – jeśli będą wymagane.
5. W zakres budowy drogi wchodzi: przebudowa i rozbudowa istniejącego systemu kanalizacji deszczowej, budowa i przebudowa kanalizacji sanitarnej, budowa i przebudowa linii wodociągowej, budowa konstrukcji nawierzchni jezdni o warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa stabilizowanego mechanicznie, budowa ciągów pieszych z płyt betonowych 35x35x5cm (jeden rząd płytek przy krawędzi jezdni w kolorze czerwonym), budowa zjazdów, oznakowanie pionowe, zagospodarowanie terenów zielonych.
6. Zadanie obejmuje działki o numerach: ul. Kołłątaja: 201108_4.0034.1109, 201108_4.0034.1348/9, ul. Wyszyńskiego: 201108_4.0034.1315, 201108_4.0034.1109, 201108_4.0034.1280, 201108_4.0034.1260/3, 201108_4.0034.233, ul. Bohaterów Monte Cassino: 201108_4.0034.1262, 201108_4.0034.1231/2, 201108_4.0034.198, 201108_4.0034.498/2 – obręb Sokółka miasto oraz działki sąsiadujące z pasem drogowym, które będą niezbędne do zaprojektowania i wykonania przebudowy drogi gminnej o parametrach zgodnych z obowiązującymi normami i przepisami prawa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 11 grudnia 2024 r. odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji na Przebudowę ul. Boh. Monte Cassino, ul. Wyszyńskiego i ul. Kołłątaja w Sokółce wraz z infrastrukturą towarzyszącą w formule zaprojektuj wybuduj. Przed otwarciem ofert Zamawiający opublikował na stronie internetowej prowadzonego postepowania informację o kwocie na sfinansowanie zamówienia tj. 7 998 945,00zł.W postepowaniu do upływu terminu składnia ofert tj. do 11 grudnia 2024 r. do godziny 10:00 wpłynęły cztery oferty. Najtańsza oferta opiewa na kwotę brutto 17 657 129,70 zł i przewyższa ona znacznie kwotę przeznaczoną na sfinansowanie niniejszego zadania. Po dokonanej analizie budżetu Gminy Sokółka Zamawiający postanowił nie zwiększać kwoty na sfinansowanie zamówienia z uwagi na brak środków na ten cel.
Mając na względzie powyżej przedstawione okoliczności Burmistrz Sokółki unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy tj.: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2025-01-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |