Kompleksowa dostawa energii cieplnej (sprzedaż/dystrybucja) do budynku Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wola przy al. "Solidarności" 90 – numer postępowania: 58/ZP/24

Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00011700
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00011700/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-07 16:00
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0db7c031-0724-4e82-ade9-79a04501179d
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

VEOLIA ENERGIA WARSZAWA SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
626 050,63 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00011700 z dnia 2025-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa energii cieplnej (sprzedaż/dystrybucja) do budynku Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wola przy al. "Solidarności" 90 – numer postępowania: 58/ZP/24

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.3.) Oddział zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. "Solidarności" 90

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa energii cieplnej (sprzedaż/dystrybucja) do budynku Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Wola przy al. "Solidarności" 90 – numer postępowania: 58/ZP/24

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0db7c031-0724-4e82-ade9-79a04501179d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00011700

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00575135/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Kompleksowa dostawa energii cieplnej (sprzedaż i dystrybucja/przesył)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00609227

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 58/ZP/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 508984,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii cieplnej (sprzedaż/dystrybucja) do budynku Urzędu m. st. Warszawy Dzielnicy Wola przy al. "Solidarności" 90.
1) Planowane zużycie energii cieplnej w okresie realizacji umowy 3 600,00 GJ.
2) Zamawiana moc cieplna: 0,4214 WW;
a) CO – moc cieplna – 0,3417 MW
b) CW – moc wg Q śr. – 0,0338 MW;
c) wentylacja – moc – 0,0459 MW;
d) CO – usługa przesyłowa – 0,3417 MW;
e) CW - usługa przesyłowa moc zamówiona średnia – 0,0338;
f) wentylacja – usługa przesyłowa – 0,0459 MW.

3) Warunki techniczne:
a) budynek zasilany jest z węzła cieplnego znajdującego się w budynku;
b) węzeł cieplny jest własnością Zamawiającego;
c) układ pomiarowo – rozliczeniowy mierzący całkowite ciepło dostarczone do węzła cieplnego jest własnością VEOLIA Energia Warszawa S.A. i zainstalowany jest w makiecie węzła cieplnego;
d) regulator p/V jest własnością VEOLIA Energia Warszawa S.A.;
e) regulator pogodowy jest własnością Zamawiającego;
f) miejscem dostawy ciepła a tym samym miejscem rozgraniczenia własności eksploatacji urządzeń /rurociągów / pomiędzy Zamawiającym, a dystrybutorem sieci są zawory przyłącza w węźle cieplnym.

4) Charakterystyka budynku:
a) rok budowy 1945;
b) otynkowany;
c) temperatury obliczeniowe instalacji centralnego ogrzewania zgodnie z projektem technicznym i mocą zamówioną – 70/50 °C;
d) powierzchnia użytkowa 6 000 m2;
e) kubatura 21 500 m3.

5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, sposób i warunki realizacji oraz odbioru przedmiotu zamówienia określają:
a) projektowane postanowienia umowy, zwane dalej wzorem umowy, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ,
b) Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 2 do wzoru umowy.

2. Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzenia prawidłowości wskazań układu pomiarowo - rozliczeniowego w miejscu jego zainstalowania w terminie maksymalnie 12 godzin od zgłoszenia Zamawiającego dot. nieprawidłowości wskazań.
Wykonawca w złożonej ofercie może zadeklarować skrócenie maksymalnego czasu reakcji na sprawdzenie prawidłowości wskazań układu pomiarowo – rozliczeniowego.
Czas reakcji wskazany powyżej stanowi kryterium oceny ofert – patrz Rozdział XIV SWZ.

3. Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Zamawiający nie dokonał podziału niniejszego zamówienia na części ze względów technicznych. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej. W tym przypadku nie można rozdzielić wytworzenia tej energii i jej przesyłania do Zamawiającego, ponieważ całość zamówienia składa się na jeden proces technologiczny. Brak dopuszczenia składania ofert częściowych w niniejszym postępowaniu nie grozi ograniczeniem konkurencji.

4. Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 626.050,63 zł.

5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.

6. Podwykonawcy: wszelkie regulacje i wymagania dotyczące podwykonawstwa, Zamawiający zawarł we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

7. Termin wykonania zamówienia
Zamówienie należy wykonać w terminie 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że umowa zacznie obowiązywać nie wcześniej niż od dnia 18.12.2024 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 626050,63 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 626050,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 626050,63 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: VEOLIA ENERGIA Warszawa S.A

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250005656

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 626050,63 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2025-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy