"Budowa parkingu na działkach nr ewid. 334 i 308/2 wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz"

GMINA DĘBOWIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00355910
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00355910/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-20 13:17
Lokalizacja
Dębowiec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8fa2cbd5-22d6-11ed-9071-8637ea33a6f9
Identyfikator
6851950851
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

JAN GUMIENNYOsiek Jasielski, PL · lot 0
309 850 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00355910 z dnia 2022-09-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa parkingu na działkach nr ewid. 334 i 308/2 wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĘBOWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 101

1.5.2.) Miejscowość: Dębowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-220

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: (13) 44 13 028

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@debowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.debowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/654741

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Budowa parkingu na działkach nr ewid. 334 i 308/2 wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8fa2cbd5-22d6-11ed-9071-8637ea33a6f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00355910

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00038159/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa parkingu na działkach nr ewid. 334 i 308/2 wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00316557/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.16.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia pn.: “Budowa parkingu na działkach nr ewid. 334 i 308/2 wraz z remontem odcinka drogi w miejscowości Folusz” jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie nowego parkingu samochodowego o nawierzchni z betonowych płyt ażurowych oraz remont odcinka drogi o nawierzchni asfaltowej na długości 145 m.
Utwardzona betonowymi płytami ażurowymi oraz kostką brukową nawierzchnia istniejącej zatoki postojowej przewidziana jest do rozbiórki. Ze względu na naturalne ukształtowanie terenu, pas gruntu bezpośrednio przylegający do krawędzi drogi na długości 32,0 m, przewidziany pod urządzenie części parkingu samochodowego wymaga przeprowadzenia niezbędnej makroniwelacji, polegającej na odpowiednim ukształtowaniu podłoża i uformowaniu nasypu (wykorzystanie urobku uzyskanego
z korytowania istniejącej zatoki postojowej pod konstrukcyjne warstwy podbudowy). Głębokość korytowania 45 cm. Podbudowę należy wykonać z następujących warstw: warstwy odsączającej
z piasku o gr. 5 cm, warstwy dolnej z kamienia łamanego o gr. 25 cm oraz warstwy górnej z mieszanki tłuczniowej o gr. 15 cm po zagęszczeniu. Nawierzchnie parkingu zaprojektowano z betonowych płyt ażurowych o grubości 10 cm, ułożonych na podsypce cementowo - piaskowej, wykonanej na wcześniej przygotowanej podbudowie. Nawierzchnię należy ułożyć ze spadkiem 1% w kierunku jezdni przyległej drogi gminnej. Kontury usytuowania miejsc postojowych wyznaczone zostaną pasami o grubości 20 cm z wbudowanej w nawierzchnie czerwonej betonowej kostki brukowej o grubości 8 cm. Stanowiska postojowe w projektowanych ciągach parkingowych usytuowane zostały pod katem 90o w stosunku do osi przyległych dróg dojazdowo – manewrowych. Szerokość zwykłych stanowisk postojowych wynosi 2,60, a dla osób niepełnosprawnych 3,60 m. Długość wszystkich stanowisk 5,00 m. Krawędzie parkingu o łącznej długości 96 m, obramowane zostaną betonowymi, ściętymi krawężnikami drogowymi 15 x 30 x 100 cm, obsadzonymi na ławie betonowej. Wysokość górnej krawędzi krawężnika ponad nawierzchnię parkingu powinna wynosić 12 cm. Krawędź jezdni drogowej z nawierzchnią parkingu na długości 66 m połączona będzie ułożonymi na ławie betonowej krawężnikami najazdowymi 30 x 15 x 100 cm. Projektowane ukształtowanie nawierzchni parkingu zapewni zachowanie dotychczasowego systemu zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. Wody odprowadzane są powierzchniowo na terenie przedmiotowego obiektu.
Zakres remontu drogi obejmuje odcinek o długości 145 m, usytuowany w obrębie budowanego parkingu samochodowego. Najbardziej zniszczone fragmenty nawierzchni wraz ze znacznymi ubytkami podbudowy należy wyrównać i przeprofilować mieszanka tłuczniową o średniej grubości warstwy 12 cm po zagęszczeniu. W miejscach styku projektowanej nowej nawierzchni jezdni drogowej z istniejącymi nawierzchniami bitumicznymi, dla zapewnienia właściwych ich połączeń, niezbędne jest wykonanie frezowania nawierzchni asfaltowej na zimno, z wywozem ścinki na odległość do 1 km. Głębokość frezowania 5 cm. Przed przystąpieniem do układania nowej nawierzchni, istniejące podłoże (stara i zniszczona nawierzchnia jezdni drogowej) musi zostać dokładnie oczyszczona i skropiona asfaltem w ilości 0,5 kg/m2 powierzchni jezdni. Ze względu na znaczne uszkodzenia i deformacje niezbędne jest miejscowe wyrównanie nawierzchni masą mineralno – asfaltową. Na całym przebiegu remontowanego odcinka drogi, nawierzchnia bitumiczna zaprojektowana została jako dwuwarstwowa, składająca się z 4 cm warstwy (profilowej) wiążącej i 4 cm warstwy ścieralnej. Określone grubości dotyczą warstw po prawidłowym ich zagęszczeniu. Warstwę ścieralną należy ułożyć z masy mineralno – asfaltowej, grysowo – żwirowej, KR 1-2. Nową nawierzchnię jezdni wyprofilować z 2% spadkiem poprzecznym w kierunku północno – zachodnim, przepływającego wzdłuż drogi cieku wodnego. Po wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej, obustronne pobocza drogowe o szerokości 75 cm należy wyrównać, wyprofilować i utwardzić mieszanką tłuczniową, o średniej grubości warstwy 8 cm po zagęszczeniu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 309850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 321946,57 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 309850,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wieloczynnościowa Firma Handlu i Usług Gumienny Jan

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6851058824

7.3.4) Miejscowość: Samoklęski

7.3.5) Kod pocztowy: 38-223

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 309850,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-09-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane