Przebudowa dróg wewnętrznych w Piotrowicach na działkach nr ewid. 239, 240/42, oraz 240/36

Gmina Strzyżewice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00356066
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00356066/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-20 13:48
Lokalizacja
Strzyżewice, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-72d5bf5c-1dff-11ed-acbd-46d0480cd9c4
Identyfikator
7132874811
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00356066 z dnia 2022-09-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg wewnętrznych w Piotrowicach na działkach nr ewid. 239, 240/42, oraz 240/36

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strzyżewice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019862

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzyżewice 109

1.5.2.) Miejscowość: Strzyżewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-107

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: +48815666025

1.5.8.) Numer faksu: +48815666025

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@strzyzewice.lubelskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugstrzyzewice.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugstrzyzewice.bip.lubelskie.pl/index.php?id=489&p1=szczegoly&p2=81565

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg wewnętrznych w Piotrowicach na działkach nr ewid. 239, 240/42, oraz 240/36

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-72d5bf5c-1dff-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00356066

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027445/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa dróg wewnętrznych i chodników Piotrowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00308411/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KRRII.271.1.13.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji „Przebudowa dróg wewnętrznych w Piotrowicach na działkach nr ewid. 239, 240/42 oraz 240/36”
Do wykonania są następujące roboty:
1) na odcinku A – wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej o szerokości 5 m wraz
z wymianą krawężników oraz chodnika po stronie lewej o szerokości 1,40 m, a po stronie prawej wymiana płyt typu yomb, ażurowych na kostkę betonową – kolor grafit
z wykonaniem linii oddzielających miejsca postojowe w kolorze czerwonym.
2) na odcinkach B i C – wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej
o szerokości od 3,5 m do 5 m, wraz z wymianą krawężników i dojściami do posesji
i regulacją zjazdu.
Szczegółowy zakres, wymagania oraz warunki wykonania robót objętych przedmiotowym zamówieniem określone zostały w projekcie wykonawczym, przedmiarze robót oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących załączniki do niniejszej SWZ.

Do obowiązków wykonawcy w ramach zadania i ceny ofertowej należy:
1) wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją projektową, sztuką budowlaną i zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi normami i przepisami prawa budowlanego, na ustalonych niniejszą umową warunkach oraz z należytą starannością i w terminach umownych;
2) wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości wbudowywanych materiałów. Wykonawca zapewni odpowiedni system kontroli, włączając personel, laboratorium, sprzęt, zaopatrzenie i wszystkie urządzenia niezbędne do pobierania próbek i badań materiałów oraz robót;
3) przedłożenie przed podpisaniem umowy kopii uprawnień kierownika budowy w specjalności drogowej lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania równoważne do wyżej wskazanych.
4) zapewnienie właściwego oznakowania i właściwego zabezpieczenia terenu budowy;
5) utrzymanie porządku na terenie budowy oraz usuwanie na własny koszt zbędnych materiałów, odpadów i śmieci;
6) ponoszenie odpowiedzialności finansowej za szkody wyrządzone przez Wykonawcę właścicielom lub użytkownikom posesji sąsiadujących z terenem budowy;
7) zapewnienie bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzenia przedmiotowych robót;
8) dbałość o środowisko naturalne, w tym by odpady, emisje i zanieczyszczenia z terenu budowy, a w szczególności ścieki, pyły, wyziewy i hałas były możliwie najmniejsze i nie przekraczały dopuszczalnych prawem norm oraz nie stanowiły zagrożenia dla środowiska naturalnego;
9) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót;
10) naprawa uszkodzonych w wyniku prowadzonych robót urządzeń uzbrojenia podziemnego i nadziemnego – w uzgodnieniu z ich administratorami;
11) do obowiązków wykonawcy należy wykonanie pełnej obsługi geodezyjnej wraz z inwentaryzacją powykonawczą przedmiotu zamówienia. Zamawiający ma prawo żądać aktualnej inwentaryzacji na każdym etapie realizacji robót. Zatwierdzone inwentaryzacje należy przedłożyć w dwóch egzemplarzach w wersji papierowej oraz w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej zapisanej w formie edytowalnej.
12) ponoszenie wszelkich kosztów związanych z wypełnianiem przez Wykonawcę obowiązków wynikających z niniejszej umowy;
13) opracowanie i przekazanie zamawiającemu dokumentacji odbiorowej, zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbioru
14) czynny udział w odbiorach.
15) Wykonawca dostarczy przed odbiorem:
- uzupełnione dzienniki budowy
- certyfikaty, deklaracje zgodności, atesty na wbudowane materiały ,
- kosztorysy powykonawcze
- inwentaryzacje powykonawcze.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 05.09.2022 r. Zamawiający dokonał oceny ofert uznając za najkorzystniejszą ofertę nr 1 złożoną przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB spółka cywilna, ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce. W dniu 05. 09. 2022 roku Wykonawca został wezwany na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych do uzupełnienia oferty o wymagane przez Zamawiającego dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w terminie do 12. 09. 2022 roku. Wykonawca w wyznaczonym terminie nie uzupełnił dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W dniu 13.09.2022 r. Zamawiający ponownie wezwał Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych w terminie do 14.09.2022 r. W wyznaczonym terminie wykonawca nie uzupełnił dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. i w związku z tym Zamawiający odrzuca ofertę nr 1 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z p. zm.) „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie (…) podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.”.
Następnie w dniu 19. 09. 2022 roku dokonano ponownej oceny ofert uznając za najkorzystniejszą ofertę nr 2 złożoną przez Wykonawcę: Piotr Groszek Budownictwo Drogowe Majdan – Obleszcze 4, 23-225 Szastarka. Stwierdzono, że cena najkorzystniejszej oferty, która wynosi 945 152,48 zł przewyższa kwotę 610 000,00 zł, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 335 152,48 zł. Zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia do ceny najkorzystniejszej oferty i w związku z tym unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 683386,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 945152,48 PLN

2022-09-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane