Budowa dodatkowego zbiornika retencyjnego wody w miejscowości Dąbrówka Tczewska

Gmina Tczew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00356197
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00356197/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-20 14:14
Lokalizacja
Tczew, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e5b0f9a6-22bc-11ed-9071-8637ea33a6f9
Identyfikator
5931004764
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Zbiorniki na wodęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00356197 z dnia 2022-09-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dodatkowego zbiornika retencyjnego wody w miejscowości Dąbrówka Tczewska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tczew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lecha 12

1.5.2.) Miejscowość: Tczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-110

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 58 530 51 32

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gmina-tczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-tczew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dodatkowego zbiornika retencyjnego wody w miejscowości Dąbrówka Tczewska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5b0f9a6-22bc-11ed-9071-8637ea33a6f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00356197

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026765/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.25 Budowa dodatkowego zbiornika retencyjnego wody w miejscowości Dąbrówka Tczewska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00319768/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIT.271.1.19.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie dodatkowego zbiornika retencyjnego wody przeznaczonej do celów bytowo - gospodarczych i ochrony p. poż. w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa dodatkowego zbiornika retencyjnego wody w miejscowości Dąbrówka Tczewska”. Gmina posiada pozwolenie na budowę. ADRES BUDOWY: Gmina Tczew, miejscowość Dąbrówka Tczewska - działka nr 73/22. Zadanie inwestycyjne obejmuje: − budowę dodatkowego zbiornika retencyjnego wody przeznaczonej do celów bytowo- gospodarczych i ochrony p. poż. zlokalizowanej na terenie istniejącej stacji podwyższania ciśnienia wody posadowiony na istniejącym fundamencie, − budowę rurociągów ciśnieniowych, połączeniowych wody pomiędzy nowym zbiornikiem z istniejącymi na terenie stacji rurociągami wodnymi (tłocznym i ssawnym),
− budowę rurociągów kanalizacyjnych spustowego i przelewowego wody ze zbiornika do studni spustowej. Szczegółowy zakres robót został wskazany w dokumentacji projektowej, STWiORB i przedmiarze robót stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale V Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44611500-1 - Zbiorniki na wodę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych o brzmieniu: ,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty’’. Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty, oferta z najniższą ceną, tj.: 461.591,42 zł przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie zwiększy kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, oferty z najniższą ceną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461591,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 565395,00 PLN

2022-09-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane