Przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na rodziny zastępcze
POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00011964
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00011964/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-08 07:30
- Lokalizacja
- Goleniów, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8b8fb742-f35d-4ecd-8ed0-5c003b4b147d
- Identyfikator
- 8561580252
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00011964 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na rodziny zastępcze
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811768934
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pocztowa 43
1.5.2.) Miejscowość: Goleniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pcpr-goleniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcprgoleniow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8b8fb742-f35d-4ecd-8ed0-5c003b4b147d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na rodziny zastępcze2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b8fb742-f35d-4ecd-8ed0-5c003b4b147d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00011964
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00613878/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na rodziny zastępcze
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Rodzinne Harmonie” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00614258
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PCPR.272.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu szkoleń w siedzibie Zamawiającego dla kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe, zawodowe, rodzinne domy dziecka, albo wyrażające wolę przekwalifikowania się w inną formę rodzinnej pieczy zastępczej tj. uczestników projektu „Rodzinne Harmonie”.
2. Wykonawca przeprowadzi szkolenie w oparciu o program zatwierdzony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej – zgodnie z zakresem programowym wynikającym z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 6 listopada 2023 roku w sprawie szkoleń dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej (Dz. U. 2023 poz. 2452).
3. Szkolenie odbędzie się w łącznej liczbie 240 godzin dydaktycznych, z podziałem na 3 grupy, z których każda składać się będzie z około 10 osób (łącznie będzie to około 30 osób), w tym:
a) pierwsza grupa odbędzie szkolenie w okresie grudzień 2024 roku / styczeń 2025 roku,
b) druga grupa odbędzie szkolenie w 2025 roku,
c) trzecia grupa odbędzie szkolenie w pierwszej połowie 2026 roku.
4. Jedna grupa szkoleniowa nie może liczyć mniej niż 60 godzin dydaktycznych i nie więcej niż 120 godzin dydaktycznych. Liczba godzin dydaktycznych dla poszczególnych grup szkoleniowych będzie zależna od profilu uczestników szkolenia.
5. Sesje szkoleniowe będą się odbywały w soboty i niedziele w godzinach 9:00 – 18:00.
6. W szczególnych przypadkach Zamawiający dopuszcza realizację szkoleń od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00, przy czym sesja szkoleniowa trwa minimum 6 godzin dydaktycznych.
7. Jedna godzina dydaktyczna trwa 45 minut.
8. W cenie oferty należy zawrzeć koszty prowadzącego, koszty egzaminu dla każdego uczestnika oraz koszty walidacji efektów uczenia się po przeprowadzonym egzaminie dla każdego uczestnika.
9. Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym będzie opracowywał miesięczne harmonogramy każdego ze szkoleń i będzie je przekazywał na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem każdego nowego miesiąca, przy czym:
a) pierwsze szkolenie odbędzie się w okresie grudzień, styczeń 2024/2025,
b) drugie szkolenie odbędzie się w 2025 roku,
c) trzecie szkolenie odbędzie się w pierwszej połowie 2026 roku.
10. Wykonawca przeprowadzi ewaluację po zakończeniu szkolenia.
11. Wykonawca do realizacji przedmiotu umowy zapewnia minimum dwie osoby o takich samych kwalifikacjach (jedna z osób prowadzi szkolenia druga prowadzi walidację nabytych efektów uczenia każdego z uczestników szkoleń).
12. Szkolenie kończy się zdobyciem kompetencji potwierdzonym stosownym dokumentem oraz pozytywnym wynikiem walidacji efektów uczenia się. W zakresie potwierdzenia kompetencji należy uwzględniać następujące etapy oraz zasady ich weryfikowania i potwierdzania:
a) Etap I - Zakres – zdefiniowany poprzez wskazanie grupy docelowej do objęcia wsparciem oraz określenie zakresu tematycznego wsparcia, który będzie poddany ocenie,
b) Etap II - Wzorzec – będzie musiał zostać określony najpóźniej przed rozpoczęciem danej formy wsparcia i zrealizowany wg. standardu wymagań, tj. efektów uczenia się (które osiągną uczestnicy w wyniku przeprowadzonych działań). Same efekty uczenia się jak i informacje na temat kryteriów i metod weryfikacji tych efektów muszą zostać określone w programie szkolenia,
c) Etap III - Ocena – przeprowadzenie weryfikacji na podstawie kryteriów opisanych we Wzorcu (etap II) po zakończeniu wsparcia udzielanego danej osobie, przy zachowaniu rozdzielności funkcji pomiędzy procesem kształcenia i walidacji (walidacja prowadzona przez inną osobę aniżeli proces kształcenia ).
13. Przykładowe metody walidacji efektów uczenia się, to między innymi ( min. 1 forma do
wyboru):
a) bilans kompetencji (metoda szczególnie przydatna podczas identyfikowania
i dokumentowania efektów uczenia się);
b) test teoretyczny (pre test i post test);
c) egzamin;
d) wywiad swobodny (udokumentowany);
e) wywiad ustrukturyzowany (udokumentowany);
f) analiza dowodów i deklaracji;
14. W celu potwierdzenia oceny (walidacji) nabytych efektów uczenia, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić protokoły potwierdzające wykonanie czynności walidacyjnych (zawierające identyfikację osoby odpowiedzialnej za proces kształcenia i proces walidacji, aby możliwe było potwierdzenie rozdzielności tych dwóch funkcji).
15. Wykonawca opracuje, powieli i dostarczy każdemu uczestnikowi szkolenia materiały szkoleniowe,
16. Wykonawca przygotuje i wyda każdemu uczestnikowi świadectwo ukończenia szkolenia, o którym mowa w art. 44 ust. 1 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2024 r., poz. 177 ze zm.).
17. Wykonawca po zakończeniu każdego ze szkoleń przekaże Zamawiającemu następujące dokumenty”
a) sprawozdanie z realizacji,
b) listy obecności,
c) dwa egzemplarze świadectw: dyplomów zaświadczeń dla uczestników szkolenia,
d) dokumentację fotograficzną z przeprowadzonych szkoleń,
e) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych i poczęstunku,
f) protokoły walidacji efektów uczenia się.
18. Koszt poczęstunku podczas każdego dnia szkoleniowego zapewnia Zamawiający
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 42300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 42300,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 42300,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pomoc Psychologiczna i Edukacyjno – Szkoleniowa mgr Małgorzata Modrzejewska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9551414794
7.3.3) Ulica: Poronińska 8A
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-023
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Prowadzenie walidacji
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 42300 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-12-10 do 2026-06-30| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |