„Przebudowa wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500”, realizowana w ramach zadania “Remont wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500”

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00356934
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00356934/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-21 09:28
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9f94f6d-1ee0-11ed-acbd-46d0480cd9c4
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budowa wałów rzecznychBudowa obiektów inżynierii wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00356934 z dnia 2022-09-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500”,
realizowana w ramach zadania “Remont wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zofia.zbikowska@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r13876,Przebudowa-walu-rzeki-Wisly-odcinek-Burakow-Sady-w-km-0000-3500.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500”,
realizowana w ramach zadania “Remont wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9f94f6d-1ee0-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00356934

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00068742/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.132 Przebudowa wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500 realizowana w ramach zadania Remont wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00311732/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WA.ROZ.2810.64.2022/ZZW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie lewego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły o długości 3500 m w km wału 0+000-3+500, realizowanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500”.
Lewy wał przeciwpowodziowy rzeki Wisły zlokalizowany jest w gminie Łomianki, powiat legionowski, woj. mazowieckie.
Zadanie objęte nakazem budowlanym WINB.
Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego terenów chronionych obwałowaniem poprzez wykonanie przebudowy do osiągnięcia parametrów wymaganych dla budowli przeznaczonych do ochrony przeciwpowodziowej, zaliczanych do I klasy ważności.
Zakres robót obejmuje m.in.:
1) uszczelnienie korpusu i podłoża wału na odcinkach nie spełniających wymaganego zagęszczenia tj. w km 0+000-3+500,
2) zabezpieczenie korpusu wału przed głębieniem nor przez zwierzęta na całym odcinku,
3) uzupełnienie lokalnych ubytków w koronie wału oraz przejazdach gruntowych z jednoczesnym dogęszczeniem do wymaganych parametrów (wyrównanie niwelety wału) - bez zmiany szerokości podstawy wału,
4) wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej,
5) remont przejazdów wałowych,
6) remont schodów skarpowych,
7) wykonanie zamknięć mobilnych przeciwpowodziowych w miejscach schodów skarpowych oraz przejazdów wałowych,
8) wykonanie ścianek szczelnych winylowych,
9) remont drogi obsługowej w podstawie wału, odcinkowo na zawalu i międzywalu,
10) wycinkę drzew i krzewów (Zamawiający jest w trakcie uzyskiwania decyzji, pozwalającej na wycinkę drzew).
Wykonawca powinien zapewnić we własnym zakresie i uwzględnić w kosztach nadzór przyrodniczy nad wykonywanymi pracami, trwający przez cały okres wykonywanych robót.
Informacje o przedmiocie zamówienia, zakres prac związanych z realizacją zamówienia, warunki realizacji umowy określają m.in.:
- Załącznik nr 8 do SWZ: opis przedmiotu zamówienia;
- Załącznik nr 9 do SWZ: przedmiar robót,
- Załącznik nr 10 do SWZ: dokumentacja projektowa opracowana przez PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ Piotr Trybuś w 2021 r. pn.: „Remont wału rzeki Wisły odcinek Buraków – Sady w km 0+000-3+500” (projekt wykonawczy, rysunki, uzgodnienia, operat dendrologiczny, STWiOR) oraz Decyzja nr 622/2022 z 6 czerwca 2022 r., wydana dla przedmiotowego przedsięwzięcia przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego;
- Załącznik nr 7 do SWZ: wzór umowy.
W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest spełniać wymagania Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA Oddział w Rembelszczyźnie, zawarte w Załączniku nr 12 do SWZ.
Zamówienie należy wykonać zgodnie z SWZ i załącznikami do SWZ, w tym wyżej wymienionymi dokumentami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246200-5 - Budowa wałów rzecznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przyczyną unieważnienia postępowania jest wystąpienie okoliczności powodujących, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione i bezcelowe ze względu na konieczność znacznego zmniejszenia zakresu zamówienia w porównaniu z zamówieniem pierwotnie określonym SWZ i dokumentacją projektową.
Istotna zmiana zakresu zamówienia, w szczególności konieczność rezygnacji z wykonania ścianek szczelnych winylowych, będzie wymagała aktualizacji dokumentacji projektowej. W związku z powyższym prowadzenie niniejszego postępowania w zakresie określonym SWZ i dołączonymi do niej załącznikami z zachowaniem terminów podanych w SWZ i wzorze umowy staje się niemożliwym.
2022-09-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane