Wymiana agregatów wody lodowej oraz naprawa instalacji chłodniczej akceleratorów w budynku numer 90, zlokalizowanym na terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku
Narodowe Centrum Badań Jądrowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00356970
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00356970/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-21 09:36
- Lokalizacja
- Otwock, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-44135695-f78d-11ec-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 5320100125
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00356970 z dnia 2022-09-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana agregatów wody lodowej oraz naprawa instalacji chłodniczej akceleratorów w budynku numer 90, zlokalizowanym na terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001024043
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Andrzeja Sołtana 7
1.5.2.) Miejscowość: Otwock
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: 22 273 16 94
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ncbj.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ncbj.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.ncbj.gov.pl; https://platformazakupowa.pl/pn/ncbj1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Instytut badawczy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana agregatów wody lodowej oraz naprawa instalacji chłodniczej akceleratorów w budynku numer 90, zlokalizowanym na terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44135695-f78d-11ec-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00356970
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00230954/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EZP.270.16.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1724238,87 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 174388,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wymiana agregatów wody lodowej oraz naprawa instalacji chłodniczej akceleratorów w budynku numer 90, zlokalizowanym na terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie poniższych robót:
1) Demontaż istniejącej instalacji chłodniczej obejmuje m.in.:
a) Demontaż istniejących agregatów chłodniczych;
b) Demontaż istniejących izolacji rurociągów;
c) Demontaż części istniejących rurociągów;
2) Dostawę urządzeń i materiałów w tym m. in.:
a) Dwa agregaty chłodnicze spełniające wymagania narzucone w dokumentacji projektowej;
b) Armatura odcinająca i pomiarowa;
c) Przewody z rur PVC-U;
d) Izolacje termiczne dostosowane do instalacji chłodniczych;
e) Armaturę równoważącą;
f) Naczynia wzbiorcze;
3) Wykonanie prac w tym m. in.:
a) Wykonanie otworowań;
b) Adaptacje istniejących podkonstrukcji;
c) Montaż nowych agregatów;
d) Podłączenie nowych urządzeń wraz z przeróbkami rurociągów;
e) Wykonanie podłączeń wod-kan dla układu chłodniczego;
f) Wykonanie prób ciśnieniowych;
g) Uzupełnienie czynnika chłodniczego w instalacji;
h) Doprowadzenie zasilania do agregatów chłodniczych oraz pozostałych elementów instalacji;
i) Wykonanie układu automatyki wraz z okablowaniem;
j) Wykonanie prac izolacyjnych
k) Zabezpieczeniem izolacji znajdujących się na zewnątrz budynku przed działaniem promieni UV oraz warunków atmosferycznych, poprzez zastosowanie odpowiedniego systemu izolacji z płaszczem ochronnym lub poprzez blachowanie;
l) Wykonanie przejść ppoż wraz z ich opisem;
4) Uruchomienie kompletnego układu chłodniczego wraz ze sprawdzeniem poprawności działania;
5) Wykonanie dokumentacji powykonawczej;
3. Remont będący przedmiotem niniejszego zamówienia obejmuje część glikolową dwóch instalacji chłodniczych, znajdujących się na dachu budynku nr 90 oraz wewnątrz budynku.
4. Zamawiający, dopuszczając równoważność produktów, określa zakres minimalnych parametrów, w oparciu o które dokona oceny spełnienia wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia - ustala się następujące kryteria oceny równoważności dla oferowanych agregatów:
a) Moc (przy parametrach 7/12°C A35) ≥ 15kW
b) Sprawność pracy EER (przy parametrach 7/12°C A35) ≥ 2,80
c) Sprawność roczna pracy SEER ≥ 4,60
d) Certyfikat Eurovent – certyfikaty potwierdzające spełnienie takich samych parametrów przy zachowaniu wymogu, że są wydawane przez niezależną jednostkę certyfikującą np. certyfikat ISO, certyfikat TÜV Rheinland.
e) Gwarancja ≥ 2 lata
f) Każdy agregat przystosowany do pracy w trybie chłodzenia przez cały rok.
5. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Tomie III SWZ.
6. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące licząc od dnia odbioru końcowego.
7. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty.
Uczestnictwo w wizji jest dobrowolne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42513290-4 - Przemysłowe urządzenia chłodnicze
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty (pismo NCBJ z dnia 30.08.2022r.), Zamawiający w dniu 02.09.2022 r. poinformował wybranego Wykonawcę o konieczności wpłacenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz przedstawienia aktualnej polisy OC, przed podpisaniem umowy.Zamawiający w dniu 08.09.2022 r. ponownie poinformował Wykonawcę o konieczności wpłacenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz przedstawienia aktualnej polisy OC przed zawarciem umowy. Zamawiający wyznaczył termin na przesłanie powyższych dokumentów do dnia 09.09.2022 r. do godz. 14:00. Wykonawca w wyznaczonym terminie nie przedstawił polisy OC oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Ponadto Zamawiający stwierdził, iż cena kolejnej najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę podaną bezpośrednio przed otwarciem ofert, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym zachodzi konieczność unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 255 pkt. 7 oraz art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, gdyż Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny kolejnej najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 157440,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 204180,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-09-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |