„Modernizacja stadionu sportowego w Pysznicy – przebudowa boiska piłkarskiego, budowa kompleksu lekkoatletycznego”
GMINA PYSZNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00357998
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00357998/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-21 13:17
- Lokalizacja
- Pysznica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-546831f6-f77d-11ec-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 8652397341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00357998 z dnia 2022-09-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja stadionu sportowego w Pysznicy – przebudowa boiska piłkarskiego, budowa kompleksu lekkoatletycznego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PYSZNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409117
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 322
1.5.2.) Miejscowość: Pysznica
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-403
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 15 841 00 04
1.5.8.) Numer faksu: 15 841 00 17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pysznica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pysznica.bip.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pysznica.bip.gmina.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja stadionu sportowego w Pysznicy – przebudowa boiska piłkarskiego, budowa kompleksu lekkoatletycznego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-546831f6-f77d-11ec-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00357998
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00042056/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Modernizacja stadionu sportowego w Pysznicy – przebudowa boiska piłkarskiego, budowa kompleksu lekkoatletycznego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00229487/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.III.271.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z „Modernizacją stadionu sportowego w Pysznicy – przebudowa
boiska piłkarskiego, budowa kompleksu lekkoatletycznego oraz budynku zaplecza socjalnego.”
Zakres przedsięwzięcia obejmuje:
1) Rozbiórkę obiektów kolidujących z inwestycją.
2) Budowę kompleksu lekkoatletycznego, w skład którego wchodzi:
- bieżnia lekkoatletyczna 6-torowa - prosta oraz okrężna z nawierzchni poliuretanowej typu sandwich wraz z rowem do biegu
z przeszkodami i przeszkodami wg opisu technicznego,
- skocznia do skoku w dal i trójskoku z nawierzchni poliuretanowej typu sandwich,
- skocznia do skoku wzwyż z nawierzchni poliuretanowej typu sandwich,
- rzutnia do pchnięcia kulą
3) Budowę boiska piłkarskiego z trawy naturalnej o wymiarach 64x100m wraz z piłkochwytami.
4) Przeniesienie oraz zadaszenie istniejącej trybuny sportowej,
5) Dostawę i montaż elementów wyposażenia boisk (bramki, tablica wyników, piłkochwyty, płotki, progi, belki odbicia itp.)
oraz sprzętu lekkoatletycznego
6) Elementy infrastruktury technicznej i towarzyszącej: chodniki, zewnętrzne linie energetyczne zasilające, instalacja
oświetlenia zewnętrznego boiska (tylko instalacja kablowa bez urządzeń rozdzielczych, masztów, opraw oświetleniowych),
instalacja oświetlenia terenu i trybuny sportowej, instalacja odgromowa trybuny sportowej, instalacja światłowodowa na
zewnątrz, kanalizacja teletechniczna na płycie boiska, instalacja nawodnieniowa ze zbiornikiem retencyjnym 45m3,
przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45212224-2 - Roboty budowlane związane ze stadionami
45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu
37415000-0 - Sprzęt lekkoatletyczny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający ustalił termin składania ofert w/w postępowaniu na dzień 14 lipca 2022 roku do godziny 10:00.Przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynoszącą: 5 378 598,90 zł.
W wymaganym terminie do Zamawiającego wpłynęło 3 oferty złożone przez następujących Wykonawców:
Nr oferty
Nazwa / adres
WYKONAWCY / Cena ofertowa brutto w złotych/ Długość okresu rękojmi i gwarancji jakości [miesiące]
1 TAMEX OBIEKTY SPORTOWE S.A.
ul. Idzikowskiego 16, 00-710 Warszawa / Cena: 7 076 684,37 / Gwarancja: 48 m.
2 PHU Jarosz Rafał Zofianka Górna 77, 23-300 Janów Lubelski / Cena: 5 945 483,87 / Gwarancja: 72 m.
3 Konsorcjum firm:
Lider: EVERSPORT Obiekty Sportowe S.A.
ul. Kiersnowskiego 12/20, 03-161 Warszawa
Partner: EVERSPORT Sp. z o. o.
ul. Kiersnowskiego 12/20, 03-161 Warszawa / Cena: 6 497 694,58 / Gwarancja ; 48 m.
Pismem RI.III.271.11.4.2022 z dnia 20 lipca 2022 r. Zamawiający wezwał Wykonawcę: PHU Jarosz Rafał do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Wykonawca w dniu 27.07.2022 r. złożył podmiotowe środki dowodowe.
W dniu 28.07.2022 r. Rada Gminy Pysznica uchwałą nr XLVI/353/2022 dokonała zwiększenia nakładów na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia do kwoty pozwalającej na wybór oferty nr 2 Wykonawcy: PHU Jarosz Rafał Zofianka Górna 77, 23-300 Janów Lubelski.
W dniu 29.07.2022 r. dokonano wyboru oferty Wykonawcy: PHU Jarosz Rafał Zofianka Górna 77, 23-300 Janów Lubelski.
W związku wyborem najkorzystniejszej oferty oraz zapisami rozdziału XX ust. 2 pkt. 5 Specyfikacji Warunków Zamówienia; Zamawiający pismem RI.III.271.11.10.2022 z dnia 16.08.2022 r. wezwał wybranego Wykonawcę do przedstawienia przed podpisaniem umowy do akceptacji Zamawiającemu dokumentów dotyczących oferowanej nawierzchni poliuretanowej.
Wykonawca złożył powyższe dokumenty w dniu 19.08.2022 r.
Po wnikliwej analizie złożonych przez Wykonawcę dokumentów, Zamawiający stwierdził ich niezgodność z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia co opisano w części I niniejszego Zawiadomienia.
Treść oferty nr 2 złożonej przez PHU Jarosz Rafał Zofianka Górna 77, 23-300 Janów Lubelski nie odpowiada treści wymagań określonych przez Zamawiającego w związku z powyższym art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp tj: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”.
Biorąc pod uwagę okoliczności opisane w pkt. I tj. odrzucenie oferty nr 2, cena najkorzystniejszej oferty niepodlegającej odrzuceniu wynosi 6 497 694,58 złotych brutto.
Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie zwiększy tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający informuje jak na wstępie, że unieważnia przedmiotowe postępowanie przetargowe na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp ponieważ: „cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6497694,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7076684,37 PLN
| 2022-09-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |