Świadczenie usług polegających na utrzymaniu w ciągłej sprawności oraz wykonywaniu konserwacji i napraw dźwigów, platform dla osób z niepełnosprawnościami i schodołazów w budynkach i lokalach UMK.
Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00012161
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00012161/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-08 08:23
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9d8c9d5e-8c9c-4866-b323-c152fcb7c4bc
- Identyfikator
- 6761013717
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00012161 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług polegających na utrzymaniu w ciągłej sprawności oraz wykonywaniu konserwacji i napraw dźwigów, platform dla osób z niepełnosprawnościami i schodołazów w budynkach i lokalach UMK.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wszystkich Świętych 3-4
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-004
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@um.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9d8c9d5e-8c9c-4866-b323-c152fcb7c4bc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług polegających na utrzymaniu w ciągłej sprawności oraz wykonywaniu konserwacji i napraw dźwigów, platform dla osób z niepełnosprawnościami i schodołazów w budynkach i lokalach UMK.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d8c9d5e-8c9c-4866-b323-c152fcb7c4bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00012161
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001987/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.23 Świadczenie usług polegających na utrzymaniu w ciągłej sprawności oraz wykonaniu konserwacji i napraw dźwigów, platform dla osób z niepełnosprawnościami i schodołazów w budynkach i lokalach UMK
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641729
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-10.271.90.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 904117,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na utrzymaniu w ciągłej sprawności oraz wykonywaniu konserwacji i napraw dźwigów, platform dla osób z niepełnosprawnościami i schodołazów w budynkach i lokalach Urzędu Miasta Krakowa w latach 2025-2027.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy wraz z załącznikami stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna: art. 255 pkt 2 ustawyUzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu została złożona jedna oferta przez Wykonawcę WT LIFT Sp. z o.o., ul. Turystyczna 6/45, 31-213 Kraków. Wykonawca został wezwany do złożenia wyjaśnień dotyczących wyliczenia ceny przedmiotu zamówienia, jednak do upływu wyznaczonego terminu, tj. do 24 grudnia 2022 r. do godz. 7:00, nie złożył wymaganych wyjaśnień. Nie potwierdził zatem, iż jego oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny w stosunku do przedmiotu zamówienia. Oferta Wykonawcy podlega zatem odrzuceniu zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 224 ust. 6 ustawy, jako „zawierająca rażąco niską cenę”. W związku z powyższym, niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy, ponieważ „wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |