Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3528L od drogi powiatowej Nr 3516L w miejscowości Podhorce do miejscowości Nowa Wieś

Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00358944
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00358944/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-22 08:24
Lokalizacja
Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4809af1b-2842-11ed-9071-8637ea33a6f9
Identyfikator
9211658422
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowychRoboty w zakresie nawierzchni drógBudowa obiektów inżynierii wodnejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00358944 z dnia 2022-09-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3528L od drogi powiatowej Nr 3516L w miejscowości Podhorce do miejscowości Nowa Wieś

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lwowska 54

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdptomaszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdptomaszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiattomaszowski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna Powiatu Tomaszowskiego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3528L od drogi powiatowej Nr 3516L w miejscowości Podhorce do miejscowości Nowa Wieś

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4809af1b-2842-11ed-9071-8637ea33a6f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00358944

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028880/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3528L od drogi powiatowej Nr 3516L w miejscowości Podhorce do miejscowości Nowa Wieś

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00325171/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.3721.18.2022.AZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dla zadania pn.: „Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3528L od drogi powiatowej Nr 3516L w miejscowości Podhorce do miejscowości Nowa Wieś”
Opis inwestycji. Rozbudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3528L od drogi powiatowej Nr 3516L w miejscowości Podhorce do miejscowości Nowa Wieś o długości 1,480 km. Inwestycja obejmuje tereny gminy Tomaszów Lubelski. Planowane jest poszerzenie jezdni do 6m, utwardzenie pobocza, wykonanie miejsc postojowych oraz oznakowania pionowego i poziomego w tym aktywnego oznakowania ograniczającego prędkość, przebudowę przepustów i rowów oraz zjazdów.
2. Zakres robót na przedmiotowym odcinku drogi obejmuje:
- roboty przygotowawcze, rozbiórkowe,
- roboty ziemne,
- wykonanie przepustów,
- wzmocnienie poszerzenia i poboczy utwardzonych mieszanką mineralno asfaltową,
- wykonanie robót brukarskich w tym chodników oraz opaski z kostki,
- wykonanie warstwy wyrównawczej z mas bitumicznych,
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno bitumicznych ( warstwa ścieralna z SMA JENA) ,
- wykonanie utwardzenia mieszanką mineralno - asfaltową przy cmentarzu,
- utwardzenie poboczy kruszywem,
- wykonanie zjazdów,
- wykonanie systemu ogrodzenia przeciw płazom i małym zwierzętom,
- umocnienie dna i skarp rowów oraz poboczy,
- regulacja wysokościowa elementów ulic
- wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu
- roboty wykończeniowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 15 września 2022 r., godz. 8:00, wpłynęły trzy oferty:
Oferta nr 1 Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Spółka Akcyjna, ul. Drogowców 1, 39-200 Dębica NIP 8722175948 REGON 691757950 cena brutto 5 314 459,65PLN
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały (G) 60miesięcy
Oferta nr 2 Lider - PBI Infrastruktura S.A. ul. Kolejowa 10E, Kraśnik, 23-200 Kraśnik NIP 816-14-65-524 REGON 690587901 Partner PBI WMB Sp. z o.o. ul. Błonie 8, 27-600 Sandomierz NIP 864-19-49-162 REGON 260593234 cena brutto 4 845 044,65PLN
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały (G) 60miesięcy
Oferta nr 3 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. z o.o., ul. Lwowska 54, 22-600 Tomaszów Lubelski NIP 921-16-43-082 REGON 950359116 cena brutto 4 478 459,88 PLN
Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały (G) 60miesięcy
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości brutto 2 086 473,25 PLN (słownie: dwa miliony osiemdziesiąt sześć tysięcy czterysta siedemdziesiąt trzy i 25/100 złotych).
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
2022-09-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane