Zarządzanie i administrowanie zasobem nieruchomości Miasta i Gminy Syców oraz targowiskiem miejskim w Sycowie z podziałem na 2 zadania
Gmina Syców
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00012289
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00012289/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-08 08:41
- Lokalizacja
- Syców, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0c5aa923-f653-4428-a880-7f8a75ec8b46
- Identyfikator
- 9111778954
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi nieruchomości mieszkalnychUsługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalneUsługi zarządzania obiektami budowlanymi i urządzeniami
Wykonawcy
2 przyznane
SYCOWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSyców, PL · lot 0
599 716,92 PLNSYCOWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSyców, PL · lot 1
157 440 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00012289 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zarządzanie i administrowanie zasobem nieruchomości Miasta i Gminy Syców oraz targowiskiem miejskim w Sycowie z podziałem na 2 zadania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Syców
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mickiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Syców
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.zmyslona@sycow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sycow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0c5aa923-f653-4428-a880-7f8a75ec8b461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zarządzanie i administrowanie zasobem nieruchomości Miasta i Gminy Syców oraz targowiskiem miejskim w Sycowie z podziałem na 2 zadania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c5aa923-f653-4428-a880-7f8a75ec8b46
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00012289
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055275/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Zarządzanie i administrowanie (gminnym zasobem lokalowym, targowiskiem, świetlicami)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627209
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ITI.271.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 711134,32 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i administrowanie gminnym zasobem nieruchomości w postaci:1) Nieruchomości stanowiące 100% własność Gminy Syców, w tym :
- budynki mieszkalne o ogólnej powierzchni 5484,81 m2, określone w załączniku nr 1 do umowy,
- budynki użytkowe o ogólnej powierzchni 2136,48 m2, określone w załączniku nr 1 do umowy,
- budynki gospodarcze o ogólnej powierzchni 2769,21 m2, określone w załączniku nr 2 do umowy,
- garaże o ogólnej powierzchni użytkowej 1898,47 m2, określone w załączniku nr 2 do umowy,
- tereny ogródków o ogólnej powierzchni 19606,69 m2, określone w załączniku nr 3 do umowy
- tereny podwórek przyległych do budynków 100 % gminnych o ogólnej powierzchni 57029,00 m2, określone w załączniku nr 6.
2) Nieruchomości we Wspólnotach Mieszkaniowych:
- lokale mieszkalne wraz z pomieszczeniami przynależnymi o ogólnej powierzchni 7535,41 m2, określone w załączniku nr 4 do umowy.
- lokale użytkowe wraz z pomieszczeniami przynależnymi o ogólnej powierzchni 795,70 m2, określone w załączniku nr 4 do umowy.
- tereny podwórek przyległych do budynków Wspólnot Mieszkaniowych z udziałem Gminy o ogólnej powierzchni 38950,00 m2, określone w załączniku nr 7.
Szczegółowy opis zakresu zadań Wykonawcy określa załącznik nr 5 do umowy.
Powierzchnia zasobu określona w § 1 ust. 2 jest zmienna i będzie aktualizowana w trakcie trwania umowy.
Ogólna powierzchnia zasobów komunalnych w trakcie trwania umowy może ulec zmniejszeniu, wówczas zmianie ulegnie zakres zamówienia, a tym samym wynagrodzenie zostanie pomniejszone według obowiązującej stawki.
Informacje dodatkowe
1. Przeglądy okresowe budynków stanowiących 100 % własność Zamawiającego wykonuje na swój koszt Zarządca.
2. Koszty opłat sądowych i komorniczych w prowadzonych sprawach, o których mowa w załączniku nr 5 ponosi Zamawiający, a pozostałe koszty postępowań (obsługa prawna, zastępstwo procesowe, korespondencja itp. ponosi Wykonawca. Rocznie prowadzonych jest ok. 36 postępowań sądowych w tym o zapłatę 33 i 4 o eksmisję.
3. Czynności związane z eksmisją lokatorów z zajmowanych lokali do lokali z najmem socjalnym lub do pomieszczeń tymczasowych wykonuje Wykonawca (koszt opłat komorniczych ponosi Zamawiający) – w ciągu roku jest około 4 takich spraw.
4. Przegląd kominiarski – 173.
5. Przegląd gazowy - 173.
6. 5-letnie przeglądy elektryczne – ok. 34.
7. Przeglądy elektryczne – ok. 49.
8. Ilość wodomierzy do odczytu: ok. 320 szt.
9. Wszystkie umowy na dostawę mediów zawiera z dostawcami Zarządca. Zarządca zobowiązany jest rozliczyć wszystkie media. Koszty opłat za dostawę mediów ponosi Zamawiający.
10. Powierzchnia terenów przy budynkach 100% własności gminy wynosi
ok. 5,7 ha, a powierzchnia terenów gminnych przy budynkach Wspólnot Mieszkaniowych wynosi ok. 3,8 ha.
11. Obecnie Zarządca obsługuje 7 zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe. Wykonawca zobowiązany jest nie dopuścić do ich przepełnienia, a Zamawiający pokrywa koszt wywozu.
12. Ilość umów na ogródki – 112.
UWAGA: dla zadania 1 Wykonawca winien zapewnić dostępność biura obsługi dla klientów min przez 3 dni w tygodniu i przez co najmniej 8 godzin dziennie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 70331000-0 - Usługi nieruchomości mieszkalnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
70332000-7 - Usługi w zakresie nieruchomości innych niż mieszkalne
4.5.5.) Wartość części: 570321,31 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie i administrowanie targowiskiem miejskim w Sycowie. Do zakresu obowiązków Wykonawcy należeć będzie w szczególności:1) Pobór opłat związanych z prawidłowym funkcjonowaniem targowiska od osób fizycznych, prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej mogących uczestniczyć w obrocie towarowym,
2) Pobór opłaty targowej od handlujących na targowisku od godz. 7:00 do godz. 11:00 w dniu, w którym prowadzony jest handel, zgodnie z obowiązującym cennikiem opłat targowych oraz pobór opłaty targowej od handlujących przybyłych na targowisko po godz. 11:00, niezwłocznie po rozpoczęciu przez nich sprzedaży. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za skutki działań lub zaniechania osób wyznaczonych do poboru opłat,
3) Wywieszenie w obrębie targowiska w miejscu widocznym obowiązującego cennika opłat targowych i regulaminu targowiska,
4) Zapewnienie ogólnodostępności placu targowego w każdą środę, w okresie wiosenno- letnim od godz. 5:00 do godz. 14:00, a w okresie jesienno- zimowym od godz. 6:00 do godz. 14:00 oraz w piątki i soboty zgodnie z Uchwałą nr XLVIII/418/2022 Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 30.06.2022 r. w sprawie wyznaczenia miejsca do prowadzenia handlu oraz regulaminu prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników w wyznaczonym miejscu,
5) Prowadzenie wszelkich spraw związanych z rezerwacją miejsc dla handlujących na targowisku,
6) Utrzymanie czystości i porządku na targowisku i w obiektach towarzyszących, utrzymanie odpowiedniego ich stanu technicznego i sanitarno- higienicznego, okresowej konserwacji placu i urządzeń wynikającej z bieżącej obsługi, zapewnienia właściwego jego funkcjonowania zgodnie z przeznaczeniem oraz zasadami bezpieczeństwa, odśnieżania terenu placu oraz zwalczania gołoledzi,
7) Ponoszenie kosztów eksploatacyjnych typu: energia elektryczna, woda i kanalizacja, nieczystości stałe,
8) Utrzymanie i konserwacja monitoringu,
9) Utrzymywanie czystości w pojemnikach na odpady z zachowaniem obowiązku segregacji odpadów oraz ich wywozu,
10) Utrzymanie w czystości przyległego bezpośrednio do targowiska terenu oraz chodnika,
11) Utrzymanie w należytym stanie infrastruktury targowiska oraz zieleni na terenie targowiska,
12) W przypadku zniszczenia elementów infrastruktury targowiska lub zieleni w trakcie godzin otwarcia targowiska skuteczne wyegzekwowanie od sprawcy zniszczeń naprawy lub zwrotu kosztów naprawy szkody,
13) W przypadku nieustalenia sprawcy lub nienaprawienia powstałej szkody przez sprawcę, obowiązek takiej naprawy we własnym zakresie i na własny koszt spoczywa na Wykonawcy,
14) Wywiązywanie się z obowiązków dotyczących funkcjonowania i prowadzenia targowiska wynikających z obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności sanitarno- epidemiologicznych, weterynaryjnych, ppoż.
Szczegółowy zakres zadań zawarty został we wzorze umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79993000-1 - Usługi zarządzania obiektami budowlanymi i urządzeniami
4.5.5.) Wartość części: 140813,01 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 599716,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 599716,92 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 599716,92 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sycowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250567724
7.3.3) Ulica: Wrocławska 8C
7.3.4) Miejscowość: Syców
7.3.5) Kod pocztowy: 56-500
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 599716,92 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 157440,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 157440,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 157440,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sycowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250567724
7.3.3) Ulica: Wrocławska 8C
7.3.4) Miejscowość: Syców
7.3.5) Kod pocztowy: 56-500
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 157440,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |