Wykonanie prac modernizacyjnych w Hali Widowiskowo-Sportowej Sośnica w Gliwicach(1)
Miejski Zarząd Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00359376
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00359376/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-22 10:16
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-024d446b-29de-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 6310112268
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00359376 z dnia 2022-09-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac modernizacyjnych w Hali Widowiskowo-Sportowej Sośnica w Gliwicach(1)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271048212
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 25c
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-109
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32/335-04-72
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzuk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.gliwice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuk.bip.gliwice.eu/zamowieniaPubliczne/135671.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac modernizacyjnych w Hali Widowiskowo-Sportowej Sośnica w Gliwicach(1)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-024d446b-29de-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00359376
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017712/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Hala „Sośnica” – modernizacja wejścia bocznego i zadaszenia oraz dojazd do windy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00329297/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUK-EPZ.50.85.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 259589,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 1: Modernizacja schodów bocznych do Hali Sośnica w Gliwicach.Zakres prac budowlanych obejmuje:
1.Rozbiórka istniejącej nawierzchni z kostki betonowej.
2.Rozbiórka istniejących schodów żelbetowych do piwnicy i do budynku.
3.Odsłonięcie ściany budynku do poziomu fundamentów (wykonywać odcinkowo).
4.Oczyszczenie ściany i wykonanie nowych powłok izolacyjnych.
5.Wykonanie ocieplenia ściany.
6.Wykonanie warstw osłonowych izolacji.
7.Wykonanie nowego podłączenia rury spustowej Rd120 do istniejącej studzienki kanalizacji deszczowej.
8.Zasypanie wykopu.
9.Odtworzenie cokołu budynku.
10.Wykonanie odwodnienia liniowego przed wejściem do windy na całej jego długości (ok 150 cm) wraz z jego wpięciem do istniejącej studzienki kanalizacji deszczowej.
11 Wykonanie nowych schodów wejściowych do piwnicy i do budynku.
12. Wyprofilowanie placu z kostki betonowej i obniżenie krawężnika przy parkingu tak by osoba niepełnosprawna mogła bez przeszkód dojechać do windy.
13.Wykonanie nowych obróbek blacharskich na całej długości podcienia.
14.Wykonanie nowych balustrad stalowych podcienia i schodów w formie jak przy schodach głównych.
15.Wykonanie nowych tynków dla filarów podcienia.
Integralną częścią niniejszej specyfikacji są:
1.Przedmiar robót.
2.Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
3.Dokumentacja techniczna.
Uwaga: Wszystkie elementy składowe dokumentacji, tj. opis techniczny, część rysunkowa, specyfikacja techniczna i przedmiar robót stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia, wszystkie elementy dokumentacji oraz uwagi z SWZ należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarach podstawy wyceny nie są zobowiązujące dla Wykonawcy.
Istotne warunki zamówienia.
1.Do wykonania robót należy stosować materiały określone w specyfikacji technicznej, posiadające certyfikat na znak bezpieczeństwa i deklaracje zgodności PN lub Aprobatą Techniczną.
2.Prace winny być realizowane zgodnie z zaleceniami producenta stosowanych materiałów i urządzeń. Sprzęt używany do realizacji robót winien być zgodny z instrukcją producenta.
3.Odbiór końcowy zostanie dokonany przez Komisję wyznaczoną przez Zamawiającego z udziałem Wykonawcy. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z projektem wykonawczym, specyfikacją techniczną oraz przedmiarami robót.
odbioru zostanie sporządzony protokół odbioru robót.
Do odbioru Wykonawca zobowiązany jest przedstawić następujące dokumenty:
-certyfikaty i deklaracje zgodności na materiały i urządzenia zastosowane do wykonania robót
-oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robót z projektem budowlanym,
-dokumentację powykonawczą,
-wypełniony dziennik budowy.
W czasie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do:
1.Prowadzenia robót zgodnie z dokumentacją techniczną.
2.Prowadzenia robót pod nadzorem kierownika robót posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane.
3.Stałego utrzymania porządku i ładu na terenie budowy.
4.Stałego dbania o to, aby środki transportowe wyjeżdżające z budowy nie zanieczyszczały okolicznych ulic. W razie potrzeby wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania punktu mycia opon samochodów wyjeżdżających z budowy.
5.Oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonania prac.
6.Wykonywania prac w terminach uzgodnionych z inspektorem nadzoru.
7.Bieżącego wywozu odpadów i gruzu pochodzącego z rozbiórek.
8.Zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
9.Oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenie robót zgodnie z obowiązującymi przepisami.
10.Zgłaszania do odbioru poprzez wpis do dziennika budowy robót zanikających i ulegających zakryciu.
11.Udziału w odbiorach robót zanikających, ulegających zakryciu, odbiorach częściowych i udziału w odbiorze końcowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45213200-5 - Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 193482,77 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 2: Modernizacja pomieszczeń w piwnicy w Hali Sośnica w Gliwicach.Zakres prac budowlanych obejmuje:
1.Skucie skorodowanych tynków na ścianach.
2.Oczyszczenie ścian z pyłów i luźnych odspojonych elementów.
3.Wykonanie całościowego technicznie w jednym systemie zabezpieczenia powierzchni ścian i sufitów redukcji soli i przeciw korozji biologicznej.
4.Uzupełnienie i wykonanie nowych tynków zalecane tynki renowacyjne.
5.Uzupełnienie mocowań instalacji.
6.Wykonanie wypraw wykończeniowych po całym obwodzie okna.
7.Wykonanie wypraw drzwi do pomieszczenia.
8.Montaż drzwi technicznych.
9.Malowanie zabezpieczające całego pomieszczenia.
Integralną częścią niniejszej specyfikacji są:
1.Przedmiar robót.
2.Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
3.Dokumentacja techniczna.
Uwaga: Wszystkie elementy składowe dokumentacji, tj. opis techniczny, część rysunkowa, specyfikacja techniczna i przedmiar robót stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia, wszystkie elementy dokumentacji oraz uwagi z SWZ należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarach podstawy wyceny nie są zobowiązujące dla Wykonawcy.
Istotne warunki zamówienia.
1.Do wykonania robót należy stosować materiały określone w specyfikacji technicznej, posiadające certyfikat na znak bezpieczeństwa i deklaracje zgodności PN lub Aprobatą Techniczną.
2.Prace winny być realizowane zgodnie z zaleceniami producenta stosowanych materiałów i urządzeń. Sprzęt używany do realizacji robót winien być zgodny z instrukcją producenta.
3.Odbiór końcowy zostanie dokonany przez Komisję wyznaczoną przez Zamawiającego z udziałem Wykonawcy. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z projektem wykonawczym, specyfikacją techniczną oraz przedmiarami robót.
odbioru zostanie sporządzony protokół odbioru robót.
Do odbioru Wykonawca zobowiązany jest przedstawić następujące dokumenty:
-certyfikaty i deklaracje zgodności na materiały i urządzenia zastosowane do wykonania robót
-oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robót z projektem budowlanym,
-dokumentację powykonawczą,
-wypełniony dziennik budowy.
W czasie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do:
1.Prowadzenia robót zgodnie z dokumentacją techniczną.
2.Prowadzenia robót pod nadzorem kierownika robót posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane.
3.Stałego utrzymania porządku i ładu na terenie budowy.
4.Stałego dbania o to, aby środki transportowe wyjeżdżające z budowy nie zanieczyszczały okolicznych ulic. W razie potrzeby wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania punktu mycia opon samochodów wyjeżdżających z budowy.
5.Oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonania prac.
6.Wykonywania prac w terminach uzgodnionych z inspektorem nadzoru.
7.Bieżącego wywozu odpadów i gruzu pochodzącego z rozbiórek.
8.Zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
9.Oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenie robót zgodnie z obowiązującymi przepisami.
10.Zgłaszania do odbioru poprzez wpis do dziennika budowy robót zanikających i ulegających zakryciu.
11.Udziału w odbiorach robót zanikających, ulegających zakryciu, odbiorach częściowych i udziału w odbiorze końcowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45213200-5 - Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 125812,72 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Nie złożono żadnej oferty.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
| 2022-09-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |