„Czyszczenie drogowych obiektów inżynierskich i ekranów przeciwhałasowych” (zamówienie dodatkowe do umowy podstawowej nr ZDM/UM/DZP/33/PN/7/22 z dnia 12.08.2022 r.)
Zarząd Dróg Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00012388
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00012388/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-08 08:52
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-798a5006-5bff-4e0f-a8dc-69bc3f15a4b9
- Identyfikator
- 5270210744
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00012388 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Czyszczenie drogowych obiektów inżynierskich i ekranów przeciwhałasowych” (zamówienie dodatkowe do umowy podstawowej nr ZDM/UM/DZP/33/PN/7/22 z dnia 12.08.2022 r.)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010270068
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chmielna 120
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-801
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@zdm.waw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdm.waw.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdm-waw.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Czyszczenie drogowych obiektów inżynierskich i ekranów przeciwhałasowych” (zamówienie dodatkowe do umowy podstawowej nr ZDM/UM/DZP/33/PN/7/22 z dnia 12.08.2022 r.)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-798a5006-5bff-4e0f-a8dc-69bc3f15a4b9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00012388
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Proponowany tryb udzielenia zamówienia to art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. udzielenie zamówienia dotychczasowemu wykonawcy świadczącemu usługi czyszczenia drogowych obiektów inżynierskich i ekranów przeciwhałasowych.
Zamówienia tego typu były przewidziane w pkt 12 wniosku o udzielenie zamówienia publicznego dla ww. postępowania, a ich przedmiot jest zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDM/UM/DZP/18/W/1/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 302845,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Czyszczenie drogowych obiektów inżynierskich i ekranów przeciwhałasowych:
1) Mycie ekranów przeciwhałasowych zlokalizowanych w ciągach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych będących w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich m.st. Warszawy oraz ekranów przeciwhałasowych przekazanych do eksploatacji Zamawiającemu w trakcie trwania umowy.
2) Usuwanie graffiti z ekranów przeciwhałasowych oraz z drogowych obiektów inżynierskich zlokalizowanych w ciągach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie m.st. Warszawy oraz z obiektów przekazanych do eksploatacji Zamawiającemu trakcie trwania umowy.
3) Usuwanie plakatów z ekranów przeciwhałasowych oraz z drogowych obiektów inżynierskich zlokalizowanych w ciągach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie m.st. Warszawy oraz z obiektów przekazanych do eksploatacji Zamawiającemu w trakcie trwania umowy.
4) Zabezpieczanie przed umieszczaniem graffiti i plakatów zmywalnym systemem powłokowym na bazie mikro – wosków ekranów przeciwhałasowych i drogowych obiektów inżynierskich zlokalizowanych w ciągach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie m.st. Warszawy.
5) Mycie gzymsów drogowych obiektów inżynierskich zlokalizowanych w ciągach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie m.st. Warszawy oraz gzymsów obiektów przekazanych do eksploatacji Zamawiającemu w trakcie trwania umowy.
6) Mycie balustrad drogowych obiektów inżynierskich zlokalizowanych w ciągach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie m.st. Warszawy oraz balustrad obiektów przekazanych do eksploatacji Zamawiającemu w trakcie trwania umowy.
7) Mycie drogowych obiektów inżynierskich, w tym wskazanych elementów konstrukcyjnych (z wyłączeniem gzymsów i balustrad) zlokalizowanych w ciągach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie m.st. Warszawy oraz obiektów przekazanych do eksploatacji Zamawiającemu w trakcie trwania umowy.
8) Usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc obiektów inżynierskich i ekranów przeciwhałasowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90690000-0 - Usługi usuwania graffiti
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90910000-9 - Usługi sprzątania
90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ww. postepowaniu 13.03.2024 r. zostały przeprowadzone negocjacje dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia. Zgodnie ze sporządzonym protokołem oraz obustronnie zaakceptowanym formularzem cenowym strony ustaliły cenę za realizację zamówienia. W dniu 25.03.2024 r.Wykonawca został poinformowany o niezbędnych formalnościach jakich należy dopełnić w celu podpisania umowy. W związku z brakiem realizacji wskazanych czynności, Zamawiający pismem DZP.251.44.4.2024.MST z 4.04.2024 r. wezwał Wykonawcę do niezwłocznego usunięcia braków formalnych oraz do podpisania umowy wyznaczając termin maksymalny do dnia 10.04.2024 r.
W dniu 8.04.2024 r. Wykonawca przesłał pismo w którym poinformował o zmianie stanowiska negocjacyjnego, które nie doprowadziło do podpisania umowy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 372500 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 372500 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 372500 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |