Mikołów dla klimatu – Budowa zielonej, terenowej sali edukacyjnej.
Gmina Mikołów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00360499
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00360499/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-22 14:31
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e7991be-fdc4-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6351805347
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00360499 z dnia 2022-09-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Mikołów dla klimatu – Budowa zielonej, terenowej sali edukacyjnej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mikołów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257630
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 16
1.5.2.) Miejscowość: Mikołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mosir.mikolow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolow.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mosir_mikolow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Mikołów dla klimatu – Budowa zielonej, terenowej sali edukacyjnej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e7991be-fdc4-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00360499
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021756/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 MIKOŁÓW DLA KLIMATU – budowa zielonej, terenowej sali edukacyjnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie będzie realizowane ze środków : Gminy Mikołów, Budżetu Państwa, Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00244553/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP.16.2022.UM.MOSiR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 895882,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie terenowej zielonej sali edukacyjnej wraz z robotami towarzyszącymi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym
w Mikołowie (pow. mikołowski) przy ul. Sosnowej 5, dz. nr 486/38.
2. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania:
a) koncepcji,
b) dokumentacji,
c) robót w terenie,
d) uzyskania wszelkich wymaganych opinii, uzgodnień i decyzji/zgłoszeń na etapie dokumentacji i realizacji zadania w terenie.
3. Zadanie będzie realizowane ze środków : Gminy Mikołów, Budżetu Państwa, Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”.
4. Zakres robót budowlanych polegających na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych obejmują w szczególności:
• wycinkę drzew i krzewów w obrębie planowanej inwestycji – wykonuje inwestor (ŚOB),
• roboty ziemne z niwelacją terenu i karczowaniem korzeni,
• przygotowaniem terenu pod budowę wiaty, w tym skucie zastanych elementów żelbetowych,
• wykonanie podziemnego, betonowego zbiornika na wody opadowe,
• wykonanie wykopu pod stopy fundamentowe drewnianych słupów konstrukcji wiaty,
• wykonanie drewnianej konstrukcji wiaty,
• wykonanie hydroizolacji z membrany EPDM,
• wykonanie poletek edukacyjnych będących przykładami zielonych dachów o zróżnicowanej roślinności,
• wykonanie instalacji pozwalającej na ponowne wykorzystanie wody w celu nawodnienia roślinności znajdującej się w poletkach edukacyjnych (zielonego dachu altany),
• wykonanie nasypu jako naturalnego podejścia do górnej części sali,
• odwodnienie sali i odprowadzenie wód do podziemnego zbiornika
z przelewem awaryjnym odprowadzającym nadmiar deszczówki do gruntu (system odprowadzania zostanie zaproponowany na etapie koncepcji),
• utwardzenie nawierzchni z kostki brukowej,
• wykonanie dwóch pomieszczeń technicznych w dolnej części konstrukcji sali spełniające wymogi Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu Budownictwa, Urbanistyki i Architektury z dnia 21 lipca 1961 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane budownictwa powszechnego,
• zabezpieczenie konstrukcji przeciw korozji biologicznej i doprowadzenie elementów konstrukcji do odporności ogniowej NRO,
• wykonanie w obrębie sali elementów małej architektury m. in. tablic edukacyjnych, ławek, stołów i koszy na śmieci,
• zasadzenie roślin przystosowanych do konstrukcji dachów płaskich,
• doprowadzenie instalacji elektrycznej do altany i pomieszczeń technicznych,
• doprowadzenie wody do altany
5. Uwarunkowania wynikające z lokalizacji, ukształtowania terenu i sposobu zagospodarowania terenu:
• działka nie leży na terenie eksploatacji górniczej,
• działka nie jest wpisana do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków oraz nie podlega ochronie konserwatorskiej.
6. Funkcją wiodącą sali edukacyjnej będzie edukacja proekologiczna m. in. mająca na celu przedstawienie różnorodność biologiczną regionu oraz strefy klimatu,
w którym znajduje się Ogród, przekazywaniu informacji na temat roślin chronionych oraz sposobów zachowaniu bioróżnorodności.
7. Teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego – Uchwała nr XXXI/401/2000 Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 29 sierpnia 2000 r.
8. Dokumentację projektową należy wykonać w 5 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej, a kosztorysy inwestorskie i specyfikacje techniczne wykonania
i odbioru robót w 2 egzemplarzach.
9. Szczegółowy przedmiot zamówienia określony jest w załączonym Programie Funkcjonalno Użytkowym, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1337000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1382253,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1337000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPUH Remdom Żak Przemysław
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6292099898
7.3.3) Ulica: Sikorskiego 49
7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
7.3.5) Kod pocztowy: 42-520
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
konsultacje, analizy uzgodnienia, doradztwa przy wykonywaniu dokumentacji projektowej PM Invest Maciej Żak NIP:6292203232, Dąbrowa Górnicza ul. W. Sikorskiego 49
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1337000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-09-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |