Budowa oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu „Magnolia” w ramach programu „RAZEM RAŹNIEJ” – „Dugnad” w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich (...)

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00362550
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00362550/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-23 14:37
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-258396f2-2e9c-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty inżynieryjne i budowlaneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00362550 z dnia 2022-09-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu „Magnolia” w ramach programu „RAZEM RAŹNIEJ” – „Dugnad” w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=f15dda4c-01df-4c59-b90f-a767d9826443

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu „Magnolia” w ramach programu „RAZEM RAŹNIEJ” – „Dugnad” w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-258396f2-2e9c-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00362550

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027756/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Roboty- zakup i montaż oranżerii przy Magnolii w ramach "RAZEM RAŹNIEJ" "Dugnad" w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00338024/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.99.2022.AJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

A. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania budowa oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu „Magnolia” w ramach programu ”RAZEM RAŹNIEJ” - "Dugnad" w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego – w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym wykonanym przez PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNA A3 AGNIESZKA ROMANOWSKA-TARCZYŃSKA z Gliwic, ul. Bednarska 4/4”.
B. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) opracowanie kompletnego projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego pod nazwą „Budowa oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu Nr 2 „Magnolia” w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piramowicza 27”;
2) opracowanie informacji oraz sporządzenie planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia wraz z ich uzgodnieniem i zatwierdzeniem;
3) wykonanie opracowania analiz technicznych, środowiskowych i ekonomicznych możliwości realizacji wysoce wydajnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło, w tym zdecentralizowanych systemów dostawy energii opartych na energii ze źródeł odnawialnych, kogenerację, ogrzewanie lub chłodzenie lokalne lub blokowe, w szczególności gdy opiera się całkowicie lub częściowo na energii z odnawialnych źródeł energii, o których mowa w art. 2 pkt 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2022r. poz. 1378 z późn. zm.);
4) opracowanie kompletnej pełno branżowej dokumentacji technicznej i wykonawczej budowy oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu Nr 2 „Magnolia” w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piramowicza 27, zawierającej dla każdej branży projekt techniczny, projekt wykonawczy, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz przedmiary;
5) uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę albo skuteczne zgłoszenie budowy do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej;
6) wykonanie pełno branżowych robót budowlanych związanych z budową oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu Nr 2 „Magnolia" w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piramowicza 27, zgodnie z opracowaną przez Wykonawcę i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową;
7) dostawę i montaż wyposażenia oranżerii;
8) wykonanie przyłącza energetycznego oranżerii;
9) złożenie wniosku i uzyskanie ostatecznej decyzji zezwalającej na użytkowanie lub zgłoszenie zakończenia robót budowlanych i uzyskanie braku sprzeciwu do tego zgłoszenia;
10) wykonanie i dostarczenie Zamawiającemu wykazu wyposażenia oraz środków trwałych powstałych na podstawie umowy z podaniem ich wartości, ilości, numerów fabrycznych, parametrów technicznych, lokalizacji oraz producenta. Zestawienie środków trwałych i wyposażenie powinno zostać zaakceptowane przez Zamawiającego.
C. Przedmiot zamówienia składa się z następujących części:
1) część projektowa – obejmuje wykonanie kompletnego pełnobranżowego projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, technicznego oraz wykonawczego budowy oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu Nr 2 „Magnolia” w Kędzierzynie-Koźlu, zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ROZWOJU z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020r. poz. 1609 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego z dnia 20 grudnia 2021r. (Dz. U. z 2021r. poz. 2454). Część projektowa powinna zawierać również opracowanie geodezyjne, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz przedmiary;
2) część realizacyjna – obejmuje wykonanie pełnobranżowych robót budowlanych oraz dostaw i montażu wyposażenia związanych z budową oranżerii przy Domu Dziennego Pobytu Nr 2 „Magnolia” w Kędzierzynie-Koźlu na podstawie sporządzonej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 1).

D. Dodatkowe uwagi uzupełniające:
1) Wykonawca w ramach umownego wynagrodzenia ryczałtowego wykona wszystkie czynności, które są niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotowego zadania;
2) w przypadku gdy dokumentacja projektowa opracowana w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonania robót lub wykonania określonego elementu, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów lub urządzeń, Wykonawca zobowiązany jest do wcześniejszego uzgodnienia tych elementów z Zamawiającym.
3) Zamawiający umożliwia Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
4) Przy szacowaniu kosztów Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że roboty, dostawy i usługi oraz ich ilości określone w programie funkcjonalno-użytkowym mogą ulec zmianie w trakcie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu i ilości robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.

E. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, Program Funkcjonalno-Użytkowy wykonany przez wykonany przez PRACOWNIĘ ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNĄ A3 AGNIESZKA ROMANOWSKA-TARCZYŃSKA z Gliwic z siedzibą przy ul. Bednarskiej 4/4, zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania, stanowiące integralną częścią SWZ.
F. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę.
Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: roboty budowlane.
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.

G. Wymagania wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2021r. poz. 110 z późn. zm.) Zamawiający wymaga, aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania wynosił co najmniej 10%. Zasady obliczania udziału pojazdów elektrycznych we flotach pojazdów wskazano w art. 36a ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 1) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-09-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane