Budowa drogi dojazdowej do budynku, w którym siedzibę ma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00363214
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00363214/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-26 09:56
Lokalizacja
Żnin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-50dcc7c1-2214-11ed-b8b2-9a321cc30829
Identyfikator
5621579022
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi w zakresie trawników

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00363214 z dnia 2022-09-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do budynku, w którym siedzibę ma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092517970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szpitalna, 32

1.5.2.) Miejscowość: Żnin

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-400

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 052 303 01 69

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcpr@pcpr-znin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pcprznin.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_znin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi dojazdowej do budynku, w którym siedzibę ma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50dcc7c1-2214-11ed-b8b2-9a321cc30829

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00363214

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00275473/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa drogi dojazdowej do budynku, w którym siedzibę ma Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyk" i archiwum Starostwa Powiatowego w Żninie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00315457/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PCPR.362.2.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa zjazdu publicznego i drogi dojazdowej na działkach nr 625 i 2855 w miejscowości
Żnin (ul. Szpitalna).
Zakres robót obejmuje:
1) Częściowe usunięcie gruntu i korytowanie.
2) Wykonanie korytowania.
3) Wykonanie podbudowy z:
a) kruszywa łamanego
b) chudego betonu
4) Wykonanie nawierzchni z kostki betonowej.
5) Ustawienie obrzeży betonowych i krawężników.
6) Wykonanie trawników i zieleni.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SWZ:
1) przedmiar robót (załącznik nr 4 )
2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (załącznik nr 10)
3) dokumentacja projektowa (załącznik nr 11)
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik
nr 5 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu, oferta z najniższą ceną (197 699,66 zł brutto) przewyższa kwotę którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (120 000,00 zł brutto). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny zaproponowanej w ofercie z najniższą ceną. W związku z powyższym postępowanie unieważnia się.
2022-09-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane