Budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Nowej Sarzynie wraz z infrastrukturą
GMINA NOWA SARZYNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00363980
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00363980/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-26 13:05
- Lokalizacja
- Nowa Sarzyna, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e3e86f11-fb7c-11ec-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 8161603481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00363980 z dnia 2022-09-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Nowej Sarzynie wraz z infrastrukturą
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWA SARZYNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581749
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mikołaja Kopernika 1
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sarzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-310
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@nowasarzyna.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.nowasarzyna.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Nowej Sarzynie wraz z infrastrukturą2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3e86f11-fb7c-11ec-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00363980
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00057690/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Nowej Sarzynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00237465/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie centrum opiekuńczo-mieszkalnego wraz z infrastrukturą, na działce nr ewid. 6/17, zlokalizowanej przy ul. Ignacego Łukasiewicza w Nowej Sarzynie. Inwestycja polega na budowie centrum opiekuńczo – mieszkalnego dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
Zakres robót obejmuje:
- roboty ziemne
- fundamenty – wykonanie konstrukcji z betonu zbrojonego
- roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
- roboty murarskie
- wykonanie konstrukcji i pokrycia dachowego
- wykonanie tynków wewnętrznych
- wykonanie izolacji cieplnych
- roboty wykończeniowe
- roboty elewacyjne
- roboty instalacyjne
- instalacje sanitarne
- instalacje elektryczne
- instalacje ciepłownicze
- schody zewnętrzne i opaska odwadniająca
- roboty w zakresie zagospodarowania terenu
Inwestycja polega na budowie centrum opiekuńczo – mieszkalnego dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Centrum, poprzez wspólny pobyt uczestników, powinno w pozytywny sposób wpływać na procesy uspołeczniania i nawiązywania relacji interpersonalnych. Centrum ma na celu uzupełnienie systemu wsparcia osób niepełnosprawnych, poprzez stworzenie dodatkowej usługi w postaci zapewnienia możliwości zamieszkiwania w formie pobytu dziennego lub całodobowego.
Projektowany budynek to budynek parterowy, niepodpiwniczony, o konstrukcji murowej, zwieńczony dachem wielospadowym pokryty blachą panelową łączoną na rąbek. Budynek w rzucie w kształcie litery L o wymiarach 30,55x46,00m. Powstanie dach budynku o nachyleniu 25 stopni w kolorze stalowym. Ściany projektowanego centrum będą otynkowane tynkiem cienkowarstwowym na warstwie ocieplenia w kolorze białym. Przyjęto że na części elewacji, elementy ozdobne będą drewnopodobne.
Stolarka okienna PCV i aluminiowa powinna być w kolorze jasnego drewna, a cokół – tynk mozaikowy w kolorze grafitowym. Podbitka okapu w kolorze jasnego drewna.
Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zapewni on dostępność dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich dzięki pochylni zlokalizowanej przy głównym oraz bocznych wejściach do budynku. Pochylnia o maksymalnym nachyleniu 8%. Każde drzwi w budynku zaprojektowano o szerokości skrzydła min. 90cm lub szersze. W budynku zaprojektowano WC dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W pomieszczeniach przewidziano pochwyty ze stali nierdzewnej dla osób niepełnosprawnych.
Powierzchnia terenu pod inwestycję (powierzchnia działki Nr 6/17) – 4 292,00 m2
Powierzchnia zabudowy budynkiem Centrum – 884,00 m2
Powierzchnia użytkowa budynku – 753,00 m2
Powierzchnia całkowita – 775,00 m2
Powierzchnia użytku dziennego – 401,00 m2
Ilość kondygnacji - 1
Powierzchnia parkingów i komunikacji wewnętrznej – 1000,00 m2
Powierzchnia parkingu zaprojektowanego (osobne zadanie) – 835,00 m2
Powierzchnia zieleni – 1573,00 m2
Szczegółowy zakres zamówienia został przedstawiony w załączonej dokumentacji projektowej.
2. Wykonawca przed podpisaniem umowy, w terminie do 7 dni od opublikowania informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, przedstawi Zamawiającemu harmonogram rzeczowo finansowy (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ). Harmonogram musi uzyskać pisemną akceptację Zamawiającego. Zamawiający dokona zatwierdzenia lub wniesie uwagi do harmonogramu w terminie 3 dni roboczych od dnia przedłożenia harmonogramu przez Wykonawcę. Wykonawca jest związany zastrzeżeniami i wskazaniami Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest, w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania zastrzeżeń, do przedłożenia dostosowanego harmonogramu rzeczowo finansowego do wskazań Zamawiającego. W przypadku nieprzedłożenia przez Wykonawcę harmonogramu w wyżej określonym terminie Zamawiający uzna, iż Wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
3. Zakres zamówienia obejmuje również:
1) przygotowanie terenu budowy,
2) zabezpieczenie terenu budowy,
3) roboty przygotowawcze i pomiarowe
4) zakup i dostawę materiałów niezbędnych do realizacji zadania,
5) wykonanie robót budowlanych,
6) uporządkowanie terenu budowy,
7) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.
4. Inne obowiązki i koszty Wykonawcy
Do zakresu obowiązków i kosztów Wykonawcy należy także:
1) sporządzenie przed rozpoczęciem budowy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
2) obsługa geodezyjna (tyczenie oraz dokumentacja geodezyjna powykonawcza),
3) zabezpieczenie własnym kosztem i staraniem, mediów niezbędnych do wykonania robót budowlanych,
4) koszty związane z odbiorami wykonanych robót oraz przeprowadzeniem prób i badań technicznych,
5) utylizacja odpadów,
6) zgłaszanie Zamawiającemu do odbioru robót zanikających,
7) oznakowanie prowadzonych robót,
8) opracowanie kosztorysu powykonawczego,
9) opracowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
W/w opracowania należy doliczyć do kosztów zadania.
5. Materiały i urządzenia zastosowane do realizacji zamówienia winny spełniać i posiadać:
1) Polskie Normy;
2) polskie aprobaty techniczne;
3) polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw;
4) krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego lub krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213).
6. Kosztorysy ofertowe muszą być w pełni zgodne z zapisami zawartymi w przedmiarach robót (materiał, opis, ilość) i mają zawierać ceny jednostkowe dla poszczególnych pozycji. Każda pozycja w kosztorysie ofertowym powinna być odrębnie wyceniona. Wszystkie wartości (z wyjątkiem obmiarów) powinny być naliczane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów powstałych w trakcie realizacji przedmiotu umowy podmiotowi uprawnionemu do unieszkodliwiania odpadów oraz o dostarczenie Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego tę czynność (Karta przekazania odpadów).
8. Powody nie dokonania podziału zamówienia na części:
W niniejszym postępowaniu Zamawiający odstępuje od podziału zamówienia na części gdyż potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Jest to duże i skomplikowane zamówienie, do realizacji którego wymagane jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.
Ponadto przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane ze środków Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych”, co wiąże się z przestrzeganiem terminów zawartych w podpisanej umowie. Natomiast potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić terminowemu wykonaniu niniejszego zamówienia.
W związku z powyższym w interesie Zamawiającego jest, by przedmiot zamówienia realizowany był w całości przez jednego Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45431000-7 - Kładzenie płytek
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3345653,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3612138,02 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3345653,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WOLF Technoprojekt Sp. z o.o. Sp.k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 012102317
7.3.3) Ulica: Trzebownisko 22
7.3.4) Miejscowość: Trzebownisko
7.3.5) Kod pocztowy: 36-001
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1) Roboty ziemne - 35 000,00 zł
2) Roboty dekarskie - 30 000,00 zł
3) Dostawa i montaż stolarki otworowej - 180 000,00 zł
4) Roboty wykończeniowe - 50 000,00 zł
5) Tynki i wylewki maszynowe - 180 000,00 zł
6) Roboty związane z zagospodarowaniem terenu - 70 000,00 zł
7) Instalacje i sieci elektryczne - 15 000,00 zł
8) Sieci sanitarne - 30 000,00 zł
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3345653,72 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-11-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-09-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |