Dostawa węgla groszku dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sośnie.

GMINA SOŚNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00012835
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00012835/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-08 09:45
Lokalizacja
Sośno, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea90592f-9332-401b-9b45-5736ba11e22e
Identyfikator
5611501604
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Węgiel kamienny

Wykonawcy

1 przyznane

"WĘGLOPASZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
331 239,98 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00012835 z dnia 2025-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa węgla groszku dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sośnie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SOŚNO

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy Sośno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350955

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Nowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Sośno

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-412

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sosno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gm-sosno.rbip.mojregion.info/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ea90592f-9332-401b-9b45-5736ba11e22e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa węgla groszku dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sośnie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea90592f-9332-401b-9b45-5736ba11e22e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00012835

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016288/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa węgla groszku dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sośnie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628131

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z rozładunkiem do kotłowni na paliwo stałe zarządzanej przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Sośnie węgla groszku o kaloryczności 25 MJ, ziarnistości 6-25 mm oraz zdolności spiekania poniżej 10 w ilości szacunkowej do 370 ton. Odbiór ilościowy (rzeczywisty) będzie dokonywany wg wskazań legalizowanych urządzeń pomiarowych, które Wykonawca jest zobowiązany udokumentować przy każdorazowej dostawie. Ponadto przy każdej dostawie węgla groszku Wykonawca dostarczy dokumenty dotyczące ww. parametrów węgla. Cena netto 1 tony węgla przyjęta do kalkulacji musi zawierać wszystkie koszty jakie ponosi Wykonawca w celu realizacji zamówienia (podatek akcyzowy, koszt transportu i rozładunku itp.). Podana powyżej ilość węgla groszku jest wielkością orientacyjną, jaką Zamawiający przewiduje zakupić w okresie trwania umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania podanej powyżej ilości. Rzeczywista ilość zakupionego węgla groszku wynikać będzie z aktualnych potrzeb Zamawiającego w okresie realizacji umowy, z zastrzeżeniem zdania poniżej.
Minimalna ilość węgla groszku, jaka Zamawiający zakupi w okresie realizacji przedmiotu umowy wynosi – 300 ton.
Zakład Gospodarki Komunalnej każdorazowo powiadomi Wykonawcę o terminie i ilości zamawianego węgla groszku telefonicznie oraz e-mailem na 24 lub 48 godzin przed planowanym terminem dostawy (zgodnie ze złożoną
deklaracją Wykonawcy na formularzu ofertowym - Załącznik nr 1 do SWZ).
Wykonawca dostarczy węgiel groszek w ciągu 24 lub 48 godzin od chwili otrzymania od Zamawiającego zamówienia (zgodnie ze złożoną deklaracją Wykonawcy na formularzu ofertowym - Załącznik nr 1 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111210-5 - Węgiel kamienny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 331239,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 414068,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 331239,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Węglopasz” Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 302786863

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 331239,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy