Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Oleksiance na dz. ew. 144 obręb Oleksianka

Gmina Latowicz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00364502
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00364502/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-26 15:10
Lokalizacja
Latowicz, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fdfb6f9-3036-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
8222148747
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00364502 z dnia 2022-09-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Oleksiance na dz. ew. 144 obręb Oleksianka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Latowicz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582730

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 6

1.5.2.) Miejscowość: Latowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-334

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-latowicz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: latowicz.samorzady.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Oleksiance na dz. ew. 144 obręb Oleksianka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fdfb6f9-3036-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00364502

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024407/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 144 w Oleksiance gm. Latowicz”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00341898/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGOŚ.271.15.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 300258,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Oleksianka, gmina Latowicz na dz. ew. 144 obręb Oleksianka wraz z wykonaniem włączenia (zjazdu publicznego) na drogę powiatową na dz. ew. 56/4 obręb Oleksianka.
Przebudowę drogi wewnętrznej należy wykonać na odcinku długości 275m zgodnie z dokumentacją projektową techniczną (w załączeniu). W wyniku realizacji zadania nastąpi wykonanie nowej nawierzchni drogi składającej sie z warstwy wiążącej (wyrównawczej) gr. 4cm i warstwy ścieralnej gr. 4cm. Szerokość nowej nawierzchni to 5,2m. Po obydwu stronach drogi należy wykonać pobocze z kruszywa łamanego o szerokości 0,75m na całym odcinku drogi. Należy wykonać remont przepustu pod zjazdem na drogę powiatową oraz wykonać nową podbudowę i nawierzchnię zjazdu.
Zadanie obejmuje wykonanie następujących grup robót: Roboty przygotowawcze, Roboty ziemne, Podbudowy, Nawierzchnie, Oznakowanie drogi i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.
W ramach robót przygotowawczych należy wykonać geodezyjne wytyczenie drogi w terenie wg. dokumentacji projektowej i przedstawić zamawiającemu szkice tyczenia geodezyjnego.
Roboty ziemne obejmują wykonanie nasypów. Roboty ziemne obejmują odmulenia i wyprofilowanie istniejących obustronnych rowów w pasie drogowym.
Roboty związane z podbudową obejmują:
1) Profilowanie i zagęszczenie istniejącej nawierzchni tłuczniowej pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni
2) Wykonania korytowania gł. 20cm i wykonanie poszerzenia podbudowy (ist. nawierzchni) wraz z wykonaniem warstwy mrozochronnej z pospółki gr. 20cm na powierzchni 505m2.
3) Wykonanie warstwy górnej podbudowy (wyrównania) z kruszywa łamanego na całym przebudowywanym odcinku, grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm
Roboty nawierzchniowe obejmują:
1) Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych
2) Wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej AC11W, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm
3) Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej – betonu asfaltowego AC 8S 50/70 , KR-3, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm
4) Wykonanie ciągłych obustronnych poboczy z tłucznia kamiennego szer. 0,75cm i gr. po zagęszczeniu 15cm

Roboty związane z oznakowaniem obejmują wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego zgodnie z zatwierdzoną stałą organizacją ruchu (w załączeniu)

Roboty związane z wykonaniem włączenia (zjazdu publicznego) na drogę powiatową obejmują wykonanie robót przygotowawczych, odwodnienia, nawierzchni. W ramach robót przygotowawczych należy wykonać geodezyjne wytyczenie trasy i punktów wysokościowych.
Roboty związane z odwodnienieniem obejmują remont istniejącego przepustu w złym stanie technicznym polegający na zastąpieniu rury betonowej na rurę HDPE fi 40cm długości 15m.
Należy wykonać podbudowę zjazdu z kruszywa łamanego gr. po zagęszczeniu 20cm na całej powierzchni zjazdu (30m2). Roboty nawierzchniowe obejmują wykonanie warstwy wiążącej zjazdu z mieszanki mineralno-asfaltowej AC11W grubości 4cm oraz wykonanie warstwy ścieralnej zjazdu z betonu asfaltowego gr. 4 cm, KR-3.Przy zjeździe należy wykonać ciągłe obustronne pobocza z kruszywa łamanego szer. 0,75m i gr. warstwy po zagęszczeniu 15cm.
Wykonawca do odbioru robót wykona inwentaryzację geodezyjną powykonawczą. Przy odbiorze robót, w przypadku kiedy wykonawca nie będzie dysponował zatwierdzoną inwentaryzacją powykonawcza zamawiający dopuszcza przedłożenie rysunków(szkiców) inwentaryzacji podpisanych przez geodetę. Wykonawca dostarczy inwentaryzację niezwłocznie po jej zatwierdzeniu przez PODGiK.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 ust. 3 z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019r poz 2019 z póź zm.) Zamawiający unieważnia postępowanie, o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przeprowadzonym postępowaniu pn.: „Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 144 w Oleksiance gm. Latowicz” wszystkie złożone oferty przewyższały kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. powyżej kwoty - 248 000,00 zł.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 434264,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 456474,97 PLN

2022-09-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane