Roboty drogowe związane z utrzymaniem i remontami dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych z remontem i czyszczeniem studni chłonnych w Dzielnicy Targówek m. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00365145
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00365145/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-27 09:49
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4db2f4f5-f13f-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Zakład Robót Ogrodniczo-Drogowych Sawicka Michalina Sp. z o. o.Kobyłka, PL · lot 0
1 399 794,98 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00365145 z dnia 2022-09-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty drogowe związane z utrzymaniem i remontami dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych z remontem i czyszczeniem studni chłonnych w Dzielnicy Targówek m. Warszawy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludwika Kondratowicza 20

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-983

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: targowek.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.targowek.waw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty drogowe związane z utrzymaniem i remontami dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych z remontem i czyszczeniem studni chłonnych w Dzielnicy Targówek m. Warszawy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4db2f4f5-f13f-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00365145

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00338469/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Bieżące remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z budową i remontami studni chłonnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00216469/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-23/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1218728,16 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty drogowe związane z bieżącymi remontami dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z remontami studni chłonnych, na drogach będących w zarządzie m.st. Warszawy Dzielnicy Targówek.
2. Przedmiot zamówienia, w tym w szczególności opis robót budowlanych oraz stawiane
im wymagania, opisuje dokumentacja:
1) Przedmiar robót.
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
3) Określenia podstawowe przy realizacji robót
3. Zakres robót:
a) koniecznych do wykonania obejmuje:
Zakres prac do wykonania w ramach przedmiotu umowy są roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w następującym ujęciu generalnym:
Roboty w zakresie naprawy dróg - CPV 45233142-6:
1) Roboty w zakresie burzenia (ROBOTY ROZBIÓRKOWE, ROBOTY ZIEMNE ) - CPV 45111100-9,
2) Roboty w zakresie usuwania gruzu (TRANSPORT GRUZU) - CPV 45111220-6,
3) Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
- CPV 45111200-0,
4) Fundamentowanie ulic (PODBUDOWA, PODBUDOWY - NAWIERZCHNIE NIEULEPSZONE, ŁAWY I KRAWĘŻNIKI ) - CPV 45233330-1,
5) Roboty w zakresie nawierzchni ulic - CPV 45233252-0,
6) Roboty budowlane w zakresie układania chodników - CPV 45233222-1,
7) Roboty odwadniające (STUDNIE CHŁONNE REMONTY I CZYSZCZENIE)
- CPV 45232452-5,
8) Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne (REGULACJA PIONOWA STUDZIENEK KANALIZACYJNYCH, REGULACJA PIONOWA ZAWORÓW WODOCIĄGOWYCH ) - CPV 45330000-9
9) Roboty instalacyjne gazowe (REGULACJA ZAWORÓW GAZOWYCH)
- CPV 45333000-0,
10) Instalowanie linii telefonicznych (REGULACJA STUDZIENEK TELEFONICZNYCH) - CPV 45314200-3,
11) Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych - CPV 45112710-5.
b) towarzyszących do wykonania obejmuje:
- wykonanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem zezwolenia wejścia w teren,
- wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z pomiarem inwentaryzacyjnym przebudowanego oświetlenia wraz z niezbędnymi protokółami kontrolno-pomiarowymi
i certyfikatami,
c) określenia podstawowe użyte w dokumentach postępowania i dokumentach kontraktowych przy zlecaniu i realizacji robót związanych z remontem i/lub przebudową nawierzchni ulic będących w zarządzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, zostały wskazane w Dziale III SWZ.

4. Szczegółowy zakres robót będący przedmiotem zamówienia oraz wytyczne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty:
a) przedmiary robót wykonane w układzie kosztorysowym uproszczonym wg załącznika Nr 8 do SWZ. Zamawiający przekazuje przedmiary robót w układzie uproszczonym w formacie „pdf” jako obowiązujące”,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące załącznik nr 7 do SWZ,
c) określenia podstawowe przy realizacji robót opisane w Dziale III ust. 3 pkt. c) SWZ
d) użyte materiały muszą być fabrycznie nowe, posiadać stosowne certyfikaty i atesty oraz spełniać normy przewidziane przepisami prawa,
e) wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia na okres wynikający ze złożonej oferty. Wykonawca udzieli rękojmi na wykonany przedmiot na zasadach określonych w ustawie Kodeks cywilny.
f) wykonanie przedmiotu zamówienia musi być zgodne z wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej, przepisami bhp i p. poż. oraz obowiązującymi normami technicznymi i przepisami prawa,
g) wykonawca zorganizuje zaplecze terenu budowy własnym staraniem i na swój własny koszt,
h) wykonawca odpowiada za przekazany przez Zamawiającego plac budowy i zobowiązany jest po zakończeniu robót do doprowadzenia terenu do stanu zgodnego z projektem oraz pokryje wszelkie koszty z tym związane,
i) wykonawca zapewni na własny koszt wykonanie dokumentacji powykonawczej budowlanej i geodezyjnej w wersji drukowanej i elektronicznej - na żądanie Zamawiającego w ramach kosztów pośrednich Kp,
j) wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody, jakich mogą doznać Zamawiający, jak i osoby trzecie w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia, a w tym także związane z nienależytym wykonaniem.
k) wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy
l) wykonawca musi określić samodzielnie, jako element, przetargowy odległość miejsca zwałki gruzu i ziemi poprzez wpisanie określonej liczby kilometrów w kosztorysie ofertowym (wypełniając pozycję Nr 6 i 7 w przedmiarach robót w układzie kosztorysowym – załącznik nr 6 do SWZ).
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
6. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 t.j.) , o których mowa w art. 95 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób codziennie czynności opisane w Dziale III ust. 3 pkt. a), z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Powyższy warunek zostanie spełniony przez zatrudnienie nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy pracowników. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę to wykonywanie robót określonych w Dziale III ust. 3 pkt. a) SWZ.
Zamawiający wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogu oraz sankcje z tytułu nie spełnienia tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
7. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 6 do SWZ -
„PRZEDMIAR ROBÓT W UKŁADZIE KOSZTORYSOWYM”,
8. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części (elementów pasa drogowego takich jak: jezdnia - konstrukcja, droga rowerowa, chodnik oraz odwodnienie). Szczegółowe uzasadnienie braku podziału zamówienia na części zawarte jest w Dziale III SWZ.
9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia.
10. Zamawiający, poniżej przedstawia szczegółowe wytyczne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia tj. wykonywaniem napraw i remontów cząstkowych nawierzchni rozbieralnych jezdni dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek:
a) należy uzupełniać i naprawiać ubytki w nawierzchni jezdni tylko w zgłoszonych miejscach przez Zamawiającego,
b) gdy na danej ulicy występują dodatkowe ubytki należy kontaktować się z Zamawiającym tel. 22 44 38 634 w celu określenia konieczności wykonania naprawy,
c) rozliczenie wykonanych napraw ubytków następować będzie na podstawie kosztorysów powykonawczych,
d) z wykonanych napraw wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji powykonawczej wykonanych napraw jezdni w poszczególnych ulicach wraz z naniesieniem miejsc wykonania napraw oraz ich wymiarów (powierzchni),
e) wykonawca zobowiązany jest do przystąpienia do wykonywania robót zleconych w ciągu 5 dni od momentu przekazania przez Inspektora zlecenia telefonicznego, e-mailowego,
f) w przypadku powstania awarii w jezdni lub w chodniku zagrażającej bezpieczeństwu ruchu drogowego wykonawca zobowiązuje się zabezpieczyć i oznakować miejsce awarii zgodnie ze złożoną ofertą Wykonawcy złożoną w postepowaniu przetargowym,
g) w przypadku niezrozumienia lub zapytań, proszę o kontakt telefoniczny pod ww. numer telefonu,
h) w zgłoszeniach e-mailowych zawsze podawana jest kolejność naprawy ulic gminnych. Jest to kolejnością wynikającą z występującego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu na drodze dla pojazdów,
i) naprawę zgłoszonych miejsc należy wykonywać profesjonalnie (w przypadku występowania urządzeń infrastruktury podziemnej należy je wcześnie wyregulować),
j) w przypadku występowania licznych ubytków w jednym miejscu lub bliskiej odległości między sobą wykonujemy naprawę wymieniając wierzchnią warstwę nawierzchni na obszarze obejmującą całości występowania ubytków po uprzednim uzgodnieniem z Wykonawcą,
k) sposób rozliczenia ze zleconych przez Zamawiającego a wykonanych przez Wykonawcę prac następuje w sposób przewidziany w poszczególnych pozycjach kosztorysowych kosztorysu sporządzonego w układzie uproszczonym w formacie „pdf” wg załącznika Nr 6 do SWZ, jak również zgodnie z kosztorysem ofertowym, który będzie stanowił załącznik nr 6 do umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1399794,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1399794,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1399794,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Robót Ogrodniczo-Drogowych Sawicka Michalina Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5011736549

7.3.4) Miejscowość: Kobyłka

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1399794,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 95 dni

2022-09-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane