Plac Reymonta – zielony ogród przyjazny naturze. Rewaloryzacja Placu Reymonta w Łodzi” – wykonanie robót budowlanych
Urząd Miasta Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00365732
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00365732/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-27 12:13
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9276f9c4-2926-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 7250028902
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00365732 z dnia 2022-09-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Plac Reymonta – zielony ogród przyjazny naturze. Rewaloryzacja Placu Reymonta w Łodzi” – wykonanie robót budowlanych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/uml1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Plac Reymonta – zielony ogród przyjazny naturze. Rewaloryzacja Placu Reymonta w Łodzi” – wykonanie robót budowlanych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9276f9c4-2926-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00365732
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00328008/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DSR-ZP-II.271.119.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem Zamówienia jest: Rewaloryzacja Placu Reymonta w Łodzi polegająca na zmianie sposobu zagospodarowania terenu, budowie małej architektury, wykonaniu nowych nasadzeń oraz stworzenie mini ścieżki edukacyjnej na terenie placu
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ, dokumentacji oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 7 do SWZ)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznegoz uwagi na fakt, iż wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie prawne:
art. 226 ust. 1 pkt. 3) ustawy
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający odrzuca ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, że jest niezgodna z przepisami ustawy.
Zgodnie z art. 63 ust 2 ustawy - w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub konkursie o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub w konkursie, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Przedmiotowe zapisy mają odzwierciedlenie w:
pkt 21.3 cyt. „ Ofertę należy złożyć w języku polskim, sporządzoną pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia”
i/oraz
pkt 21.7 cyt. „Po zalogowaniu się i przejściu do konkretnego postępowania Wykonawca składa ofertę w zakładce „Oferty”, gdzie po kliknięciu przycisku „Złóż ofertę” można wypełnić szczegóły oferty, oraz załączyć załączniki opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Szczegółowa instrukcja składania oferty znajduje się w Systemie w zakładce e-learning. System weryfikuje załączane pliki pod względem antywirusowym i w razie wykrycia złośliwego oprogramowania uniemożliwi wprowadzenie do Systemu takiego pliku jednocześnie informując o tym Wykonawcę.
Wszystkie pliki składane do Zamawiającego za pośrednictwem Systemu muszą zostać podpisane właściwym podpisem elektronicznym poza Systemem (na własnym komputerze Wykonawcy), o ile postanowienia SWZ lub przepisów tego wymagają. Złożenie podpisu elektronicznego w ramach potwierdzania składania oferty w Systemie nie stanowi czynności podpisania, któregokolwiek ze składanych przez Wykonawcę plików.
Zamawiający informuję, iż ww. Wykonawca podpisał kwalifikowanym podpisem elektronicznym potwierdzenie złożenia oferty w systemie, które nie stanowi czynności podpisania, któregokolwiek ze składanych przez Wykonawcę plików. Załączone do oferty pliki nie zostały opatrzone podpisem kwalifikowanym elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Raporty z weryfikacji podpisu elektronicznego wykazują, że wskazane pliki nie zawierają podpisu elektronicznego:
• raport weryfikacji podpisu w programie PWPW wykazał komunikat: „Status: Niepodpisany
• raport weryfikacji podpisu w programie e – dowód wykazał komunikat: „Status: Niepodpisany”,
• raport weryfikacji podpisu w programie PEM-HEART Signature wykazał komunikat: „Wskazany plik nie zawiera prawidłowego podpisu”
• raport weryfikacji podpisu w programie SZAFIR wykazał komunikat: „brak podpisu”.
• raport weryfikacji podpisu w programie pro Centrum SmartSign wykazał komunikat: „błąd podczas dodawania pliku podpisu. (…) nie jest poprawnym plikiem podpisu”
W związku z powyższym, z uwagi na fakt, iż Wykonawca nie opatrzył pierwotnej oferty kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy - Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jest niezgodna z przepisami ustawy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-09-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |