BUDOWA ZATOKI PARKINGOWEJ W DRODZE GMINNEJ NR 162140E – UL. M. KOBYŁECKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00367385
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00367385/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-28 10:17
Lokalizacja
Piotrków Trybunalski, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-09f4a41b-275e-11ed-9071-8637ea33a6f9
Identyfikator
7712798771
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychMalowanie nawierzchni parkingówFundamentowanie ulicFundamentowanie ścieżek ruchu pieszego

Wykonawcy

1 przyznane

GRAŻYNA BUCHALSKAPIOTRKÓW TRYBUNALSKI, PL · lot 0
131 226,36 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00367385 z dnia 2022-09-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA ZATOKI PARKINGOWEJ W DRODZE GMINNEJ NR 162140E – UL. M. KOBYŁECKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648468

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kasztanowa 31

1.5.2.) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdium-piotrkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdium-piotrkow.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania ; https://www.zdium-piotrkow.4bip.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BUDOWA ZATOKI PARKINGOWEJ W DRODZE GMINNEJ NR 162140E – UL. M. KOBYŁECKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09f4a41b-275e-11ed-9071-8637ea33a6f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00367385

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020812/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.32 BUDOWA ZATOKI PARKINGOWEJ W DRODZE GMINNEJ NR 16214OE - UL. M. KOBYŁECKIEGO W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00322757/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOP.3300.49.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
I. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Szczegółowy zakres robót określa:
1) projekt umowy,
2) formularz oferty wraz z formularzem cenowym,
3) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) dokumentacja projektowa: Budowa zatoki parkingowej w drodze gminnej nr 162140E – ul. M. Kobyłeckiego w Piotrkowie Trybunalskim,
5) projekt tymczasowej organizacja ruchu,
6) projekt docelowej organizacji ruchu.
2. W ramach robót, o których mowa w ust. 1 Wykonawca zobowiązuje się do:
 usunięcia na koszt własny materiałów rozbiórkowych, zanieczyszczeń i odpadów powstałych w związku z realizacją przedmiotu zamówienia poza pas drogowy, odpady te stanowią własność Wykonawcy, z zastrzeżeniem, iż pełnowartościowe materiały z rozbiórki (np. płyty chodnikowe, obrzeża, krawężniki, destrukt itp.) przeznaczone do ponownego wbudowania stanowią własność Zamawiającego. Materiały przewidziane do powtórnego wykorzystania będą składowane przez Wykonawcę na terenie Elektrociepłowni Piotrków Trybunalski przy ul. Rolniczej 75 w Piotrkowie Trybunalskim.
 pokrycia kosztów pełnej obsługi geodezyjnej wraz z wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej w wersji papierowej i elektronicznej z możliwością odczytu w programie CAD wersja nie wyższa niż 2004. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w miejskim ośrodku geodezji i katastru geodezyjną inwentaryzację powykonawczą,
 wykonania, utrzymania w czasie trwania robót oraz demontażu po wykonaniu robót, oznakowania robót, zgodnie z organizacją ruchu na czas wykonywania robót,
 wykonania wszystkich badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów,
 zabezpieczenia terenu robót na czas ich wykonywania zgodnie z wymaganymi przepisami oraz pokrycia kosztów z tym związanych,
 utrzymania ładu i porządku na terenie budowy i w jego bezpośrednim sąsiedztwie (dostarczone materiały budowlane należy składować w sposób uszeregowany w wyznaczonym miejscu na terenie budowy, stanowiska po zakończeniu pracy należy uporządkować, narzędzia, maszyny i urządzenia zabezpieczyć w sposób uniemożliwiający uruchomienie ich przez osobę nieuprawnioną, odpady składować w wygrodzonych i oznaczonych strefach a w sytuacji ich usuwania z terenu budowy ograniczyć ich rozrzut i pylenie)
 przeniesienia na swój koszt znaków osnowy geodezyjnej w przypadku, gdy w/w znaki znajdują się na terenie realizacji robót po uprzednim uzgodnieniu z Referatem Geodezji Kartografii i Katastru Urzędu Miasta w Piotrkowie Tryb. (97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Szkolna 28),
 uczestniczenia w spotkaniach technicznych związanych z realizacją przedmiotu zamówienia,
 zorganizowania i kierowania budową w sposób zgodny z umową, projektem zagospodarowania terenu, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.


3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany pomiędzy zakresem robót, a ilością wykonanych robót w stosunku do tego, co zostało określone w formularzu cenowym, przy czym wartość przedmiotu niniejszej umowy nie przekroczy kwoty, o której mowa w § 8 ust. 5 umowy, z zastrzeżeniem postanowień §8 ust. 8.
4. Zamawiający realizując roboty budowlane określone w §1 ust. 1 umowy może polecić Wykonawcy wykonanie robót dodatkowych zgodnie z §9 umowy, jeżeli jest to uzasadnione względami estetycznymi, technicznymi, technologicznymi czy innymi uzasadnionymi potrzebami dla wykonania przedmiotu zamówienia, a Wykonawca zobowiązany jest do ich wykonania.
5. Wszystkie roboty objęte przedmiotem umowy zostaną wykonane z materiałów dostarczanych przez Wykonawcę, z wyjątkiem sytuacji określonych w projekcie budowlanym i formularzu cenowym.
6. Materiały, o których mowa w ust. 4, odpowiadać będą co do jakości, wymaganiom określonym ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. 2021 poz. 1213) oraz wymaganiom określonym w: szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych opracowanych dla potrzeb budowy zatoki parkingowej w drodze gminnej
nr 162140E – ul. M. Kobyłeckiego w Piotrkowie Trybunalskim, która stanowi Załącznik Nr 2 do umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej pod warunkiem zastosowania materiałów o równoważnych lub wyższych parametrach technicznych, zmiany technologii itp. Każda zmiana materiałów musi być zatwierdzona przez Zamawiającego. Zmiana materiału nie może powodować zmiany wartości wynagrodzenia, o której mowa w §8 ust. 5, z zastrzeżeniem postanowień §8 ust. 8.

II. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ
1. Zamawiający zgodnie z art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: robotników pracujących przy wykonywaniu robót drogowych, operatorów urządzeń drogowych, kierowców tj.: osób wykonujących czynności polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (Dz.U. z 2022 r., poz. 1510).
2. Zamawiający wymaga zapewnienia przez cały okres obowiązywania umowy, obsady personalnej w/w pracowników Wykonawcy/Podwykonawcy, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Obowiązek ten dotyczy również zastępstwa i zmiany osób dokonanej w trakcie realizacji zamówienia.
3. Wykonawca realizować będzie umowę zapewniając jej wykonanie przy wykorzystaniu wystarczającej ilości pracowników, którzy w szczególności:
- posiadają niezbędną do wykonywania prac wiedzę i umiejętności;
- posiadają uprawnienia do wykonywania prac, o ile są one wymagane przepisami szczególnymi;
- zatrudnieni są zgodnie z zasadami wynikającymi z Kodeksu Pracy.
4. Wymagania podane w ust. 1 nie dotyczą osób:
- prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą np.: pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie – kierownik budowy, geodeta,
- będących współwłaścicielami/wspólnikami podmiotu składającego ofertę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów

45233330-1 - Fundamentowanie ulic

45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 131226,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 152194,42 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 131226,36 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD ROBÓT INŻYNIERYJNO-DROGOWYCH GRAŻYNA BUCHALSKA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 100039559

7.3.3) Ulica: POLNA 75A

7.3.4) Miejscowość: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 131226,36 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2022-09-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane