Dostawa urządzeń laboratoryjnych dla pracowni studenckich Wydziału Chemii z podziałem na 4 zadania

UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00013198
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00013198/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-08 10:31
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4c2a5d37-3a4b-47dd-a8f0-eff3c3514799
Identyfikator
8960005408
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne przyrządy do badań lub testowaniaSprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)Elektroniczne wagi analityczne

Wykonawcy

2 przyznane

MERAZET SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
56 392,8 PLN
WITOLD LEWANDOWSKIRadom, PL · lot 2
9859,68 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00013198 z dnia 2025-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzeń laboratoryjnych dla pracowni studenckich Wydziału Chemii z podziałem na 4 zadania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001301

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Uniwersytecki 1

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-137

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: adriana.wiaderek@uwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uwr.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1024972

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa urządzeń laboratoryjnych dla pracowni studenckich Wydziału Chemii z podziałem na 4 zadania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c2a5d37-3a4b-47dd-a8f0-eff3c3514799

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00013198

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054153/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.91 Dostawa urządzeń laboratoryjnych dla Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00624700

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.2710.93.2024.AW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 872870,54 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 72035,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń laboratoryjnych dla pracowni studenckich Wydziału Chemii z podziałem na 4 zadania:
• Zadanie nr 1 – podstawowy sprzęt laboratoryjny
• Zadanie nr 2 – radiometr uniwersalny
• Zadanie nr 3 – wagi (analityczna i precyzyjna)
• Zadanie nr 4 – wagi analityczne
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3.1-3.-4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (z podziałem na zadania).
3. Miejsce dostawy dla zadania nr 1-4: Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. F. Joliot-Curie 14, 50-300 Wrocław.
4. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji oraz warunki płatności wskazane zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ (dotyczy zadania nr 1-4).
5. Przedmiot zamówienia dla każdego zadania musi być nowy, nieużywany, nieuszkodzony, niepowystawowy, nienoszący śladów uszkodzeń i użytkowania, wolny od wad fizycznych i prawnych, nie może być przedmiotem praw osób trzecich. Dostarczany przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie obowiązujące normy prawne bezpieczeństwa przepisów polskich i Unii Europejskiej, posiadać wszelkie wymagane prawem dopuszczenia i atesty.
6. Dostawa obejmuje m.in. koszty wytworzenia lub nabycia od producenta przedmiotu umowy wraz z jego przynależnościami, koszty transportu, dostawy, ubezpieczenia na czas transportu, rozładunku, wniesienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, montażu, instalacji i uruchomienia urządzeń, przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania, obsługi i konserwacji dostarczonych produktów, świadczenia usług gwarancyjnych w zakresie określonym we Wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38900000-4 - Różne przyrządy do badań lub testowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 37876,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń laboratoryjnych dla pracowni studenckich Wydziału Chemii z podziałem na 4 zadania:
• Zadanie nr 1 – podstawowy sprzęt laboratoryjny
• Zadanie nr 2 – radiometr uniwersalny
• Zadanie nr 3 – wagi (analityczna i precyzyjna)
• Zadanie nr 4 – wagi analityczne
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3.1-3.-4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (z podziałem na zadania).
3. Miejsce dostawy dla zadania nr 1-4: Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. F. Joliot-Curie 14, 50-300 Wrocław.
4. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji oraz warunki płatności wskazane zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ (dotyczy zadania nr 1-4).
5. Przedmiot zamówienia dla każdego zadania musi być nowy, nieużywany, nieuszkodzony, niepowystawowy, nienoszący śladów uszkodzeń i użytkowania, wolny od wad fizycznych i prawnych, nie może być przedmiotem praw osób trzecich. Dostarczany przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie obowiązujące normy prawne bezpieczeństwa przepisów polskich i Unii Europejskiej, posiadać wszelkie wymagane prawem dopuszczenia i atesty.
6. Dostawa obejmuje m.in. koszty wytworzenia lub nabycia od producenta przedmiotu umowy wraz z jego przynależnościami, koszty transportu, dostawy, ubezpieczenia na czas transportu, rozładunku, wniesienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, montażu, instalacji i uruchomienia urządzeń, przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania, obsługi i konserwacji dostarczonych produktów, świadczenia usług gwarancyjnych w zakresie określonym we Wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38900000-4 - Różne przyrządy do badań lub testowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.5.5.) Wartość części: 11500,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń laboratoryjnych dla pracowni studenckich Wydziału Chemii z podziałem na 4 zadania:
• Zadanie nr 1 – podstawowy sprzęt laboratoryjny
• Zadanie nr 2 – radiometr uniwersalny
• Zadanie nr 3 – wagi (analityczna i precyzyjna)
• Zadanie nr 4 – wagi analityczne
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3.1-3.-4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (z podziałem na zadania).
3. Miejsce dostawy dla zadania nr 1-4: Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. F. Joliot-Curie 14, 50-300 Wrocław.
4. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji oraz warunki płatności wskazane zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ (dotyczy zadania nr 1-4).
5. Przedmiot zamówienia dla każdego zadania musi być nowy, nieużywany, nieuszkodzony, niepowystawowy, nienoszący śladów uszkodzeń i użytkowania, wolny od wad fizycznych i prawnych, nie może być przedmiotem praw osób trzecich. Dostarczany przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie obowiązujące normy prawne bezpieczeństwa przepisów polskich i Unii Europejskiej, posiadać wszelkie wymagane prawem dopuszczenia i atesty.
6. Dostawa obejmuje m.in. koszty wytworzenia lub nabycia od producenta przedmiotu umowy wraz z jego przynależnościami, koszty transportu, dostawy, ubezpieczenia na czas transportu, rozładunku, wniesienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, montażu, instalacji i uruchomienia urządzeń, przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania, obsługi i konserwacji dostarczonych produktów, świadczenia usług gwarancyjnych w zakresie określonym we Wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38311100-9 - Elektroniczne wagi analityczne

4.5.5.) Wartość części: 9596,10 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń laboratoryjnych dla pracowni studenckich Wydziału Chemii z podziałem na 4 zadania:
• Zadanie nr 1 – podstawowy sprzęt laboratoryjny
• Zadanie nr 2 – radiometr uniwersalny
• Zadanie nr 3 – wagi (analityczna i precyzyjna)
• Zadanie nr 4 – wagi analityczne
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3.1-3.-4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (z podziałem na zadania).
3. Miejsce dostawy dla zadania nr 1-4: Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. F. Joliot-Curie 14, 50-300 Wrocław.
4. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji oraz warunki płatności wskazane zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ (dotyczy zadania nr 1-4).
5. Przedmiot zamówienia dla każdego zadania musi być nowy, nieużywany, nieuszkodzony, niepowystawowy, nienoszący śladów uszkodzeń i użytkowania, wolny od wad fizycznych i prawnych, nie może być przedmiotem praw osób trzecich. Dostarczany przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie obowiązujące normy prawne bezpieczeństwa przepisów polskich i Unii Europejskiej, posiadać wszelkie wymagane prawem dopuszczenia i atesty.
6. Dostawa obejmuje m.in. koszty wytworzenia lub nabycia od producenta przedmiotu umowy wraz z jego przynależnościami, koszty transportu, dostawy, ubezpieczenia na czas transportu, rozładunku, wniesienia do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, montażu, instalacji i uruchomienia urządzeń, przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania, obsługi i konserwacji dostarczonych produktów, świadczenia usług gwarancyjnych w zakresie określonym we Wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38311100-9 - Elektroniczne wagi analityczne

4.5.5.) Wartość części: 13063,48 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 48034,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 56392,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 56392,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MERAZET SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7770001387

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 56392,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wyznaczonego przez Zamawiającego, tj. do dnia 09.12.2024 r. do godz. 09:00 w zakresie zadania nr 2 złożona została jedna oferta: Tronus Polska Sp. z o.o., ul. Ordona 2a, 01-237 Warszawa, NIP: 5272680141. Wykonawca wraz z ofertą nie złożył wymaganych dokumentów, w związku z czym Zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp.
Wobec powyższego Zamawiający zobowiązany jest unieważnić niniejsze postępowanie w zakresie zadania nr 2.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9859,68 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12031,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9859,68 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RADWAG Wagi Elektroniczne Witold Lewandowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7960000327

7.3.4) Miejscowość: Radom

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9859,68 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty najkorzystniejszej, tj. MERAZET Spółka Akcyjna(48 789,18 zł), wybranej na podstawie kryteriów oceny ofert określonych przez Zamawiającego, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie najniższego zamówienia (21 000,00 zł) o 27 789,18 zł. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
W świetle powyższego Zamawiający zobowiązany jest unieważnić niniejsze postępowanie w zakresie zadania nr 4.

2025-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy