Budowa infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej z promieniowania słonecznego przez członków Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego w formule zaprojektuj i wybuduj
Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Wałbrzychu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00369456
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00369456/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-29 09:50
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-edd92e96-2cf0-11ed-8832-4e4740e186ac
- Identyfikator
- 8862588515
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00369456 z dnia 2022-09-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej z promieniowania słonecznego przez członków
Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891322535
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kolejowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 74 665 00 61
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@mzuk.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,98338,41d97f7ed066568dc6c1c8ef3d17509d.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej z promieniowania słonecznego przez członkówWałbrzyskiego Klastra Energetycznego w formule zaprojektuj i wybuduj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-edd92e96-2cf0-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00369456
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Budowa (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej do wytwarzania energii pochodzącej z promieniowania słonecznego przez członków Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00333956/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 26/ZSiZO/TP/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa farmy fotowoltaicznej dla Wałbrzyskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu, ul. Ratuszowej 6.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych:
I.1 na dachu budynku Hal Widowiskowo-Sportowej o mocy 50 kWp,
I.2 na gruncie – na skarpie przy parkingu w północno-wschodniej części działki o mocy 50 kWp Centrum Rekreacyjno-Sportowego AQUA-ZDRÓJ Sp. z o.o. w Wałbrzychu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 639600,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie Gminy Głuszyca - Budynek Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki PublicznejPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 30 kWp na dachu budynku Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.
2. Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie Gminy Głuszyca - Budynek Urzędu Miejskiego w Głuszycy
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 10 kWp na dachu budynku Urzędu Miejskiego w Głuszycy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 310304,40 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie Gminy Jedlina-Zdrój - Budynek Ośrodka Pomocy SpołecznejPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 15 kWp na dachu budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju.
2. Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie Gminy Jedlina-Zdrój - Budynek A Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 25 kWp na dachu budynku A Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlinie-Zdroju.
3. Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie Gminy Jedlina-Zdrój - Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 40 kWp na dachu budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlinie-Zdroju.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 623329,53 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Wałbrzych – Budynek użyteczności publicznej – Urząd MiejskiPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 7,2 kWp na dachu budynku Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.
2. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Wałbrzych – Budynek użyteczności publicznej – Biblioteka Miejska
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 10,8 kWp na dachu budynku Biblioteki Miejskiej w Wałbrzychu.
3. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Wałbrzych – Budynek użyteczności publicznej – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 36 kWp na dachu budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.
4. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Wałbrzych – Budynek użyteczności publicznej – Dom Seniora
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 24 kWp na gruncie przy budynku Domu Seniora w Wałbrzychu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 570840,54 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach budynków kompleksu Park Wielokulturowy – Stara Kopalnia – budynek B1Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 30,38 kWp na dachu budynku B1 Parku Wielokulturowego – Stara Kopalnia w Wałbrzychu, przy ul. Piotra Wysockiego 29.
2. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach budynków kompleksu Park Wielokulturowy – Stara Kopalnia – budynek B4
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 18,29 kWp na dachu budynku B4 Parku Wielokulturowego – Stara Kopalnia w Wałbrzychu, przy ul. Piotra Wysockiego 29.
3. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach budynków kompleksu Park Wielokulturowy – Stara Kopalnia – budynek B8 i B7/9
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 27,59 kWp na dachu budynku B8 i B7/9 Parku Wielokulturowego – Stara Kopalnia w Wałbrzychu, przy ul. Piotra Wysockiego 29.
4. Budowa prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach budynków kompleksu Park Wielokulturowy – Stara Kopalnia – budynek B15
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń oraz uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji modułów fotowoltaicznych o mocy 21,08 kWp na dachu budynku B15 Parku Wielokulturowego – Stara Kopalnia w Wałbrzychu, przy ul. Piotra Wysockiego 29.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 1014102,64 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający uzyskał opinię Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, z której wynika, że przedmiotowe zamówienie nie jest robotą budowlaną, a dostawą. Zgodnie z art. 27 ustawy w przypadku zamówień mieszanych do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy ustawy dotyczące głównego przedmiotu zamówienia. Zgodnie z opinią DIP cyt. „w przypadku zaprojektowania, zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych głównym przedmiotem zamówienia jest pozyskanie (zakup) ww. urządzeń, a ewentualne usługi lub roboty budowlane związane z ich instalacją i uruchomieniem mają charakter pomocniczy czyli nie są same w sobie celem tych zamówień. Tym samym planowane zamówienia należy traktować jako dostawy.”
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający uzyskał opinię Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, z której wynika, że przedmiotowe zamówienie nie jest robotą budowlaną, a dostawą. Zgodnie z art. 27 ustawy w przypadku zamówień mieszanych do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy ustawy dotyczące głównego przedmiotu zamówienia. Zgodnie z opinią DIP cyt. „w przypadku zaprojektowania, zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych głównym przedmiotem zamówienia jest pozyskanie (zakup) ww. urządzeń, a ewentualne usługi lub roboty budowlane związane z ich instalacją i uruchomieniem mają charakter pomocniczy czyli nie są same w sobie celem tych zamówień. Tym samym planowane zamówienia należy traktować jako dostawy.”
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający uzyskał opinię Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, z której wynika, że przedmiotowe zamówienie nie jest robotą budowlaną, a dostawą. Zgodnie z art. 27 ustawy w przypadku zamówień mieszanych do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy ustawy dotyczące głównego przedmiotu zamówienia. Zgodnie z opinią DIP cyt. „w przypadku zaprojektowania, zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych głównym przedmiotem zamówienia jest pozyskanie (zakup) ww. urządzeń, a ewentualne usługi lub roboty budowlane związane z ich instalacją i uruchomieniem mają charakter pomocniczy czyli nie są same w sobie celem tych zamówień. Tym samym planowane zamówienia należy traktować jako dostawy.”
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający uzyskał opinię Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, z której wynika, że przedmiotowe zamówienie nie jest robotą budowlaną, a dostawą. Zgodnie z art. 27 ustawy w przypadku zamówień mieszanych do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy ustawy dotyczące głównego przedmiotu zamówienia. Zgodnie z opinią DIP cyt. „w przypadku zaprojektowania, zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych głównym przedmiotem zamówienia jest pozyskanie (zakup) ww. urządzeń, a ewentualne usługi lub roboty budowlane związane z ich instalacją i uruchomieniem mają charakter pomocniczy czyli nie są same w sobie celem tych zamówień. Tym samym planowane zamówienia należy traktować jako dostawy.”
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający uzyskał opinię Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, z której wynika, że przedmiotowe zamówienie nie jest robotą budowlaną, a dostawą. Zgodnie z art. 27 ustawy w przypadku zamówień mieszanych do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy ustawy dotyczące głównego przedmiotu zamówienia. Zgodnie z opinią DIP cyt. „w przypadku zaprojektowania, zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych głównym przedmiotem zamówienia jest pozyskanie (zakup) ww. urządzeń, a ewentualne usługi lub roboty budowlane związane z ich instalacją i uruchomieniem mają charakter pomocniczy czyli nie są same w sobie celem tych zamówień. Tym samym planowane zamówienia należy traktować jako dostawy.”
| 2022-09-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |