SZP/242-260/2024_Dostawa trzyletniego kontraktu serwisowego (36 m-cy) dla oprogramowania OriginLAB w wersji sieciowej dla pracowników oraz 875 szt. licencji jednostanowiskowych dla studentów PWr.
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00013461
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00013461/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-08 11:14
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ffb47e2a-2f86-49aa-9c08-505ced335d39
- Identyfikator
- 000001614
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00013461 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SZP/242-260/2024_Dostawa trzyletniego kontraktu serwisowego (36 m-cy) dla oprogramowania OriginLAB w wersji sieciowej dla pracowników oraz 875 szt. licencji jednostanowiskowych dla studentów PWr.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.j.mikolajczak@pwr.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SZP/242-260/2024_Dostawa trzyletniego kontraktu serwisowego (36 m-cy) dla oprogramowania OriginLAB w wersji sieciowej dla pracowników oraz 875 szt. licencji jednostanowiskowych dla studentów PWr.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ffb47e2a-2f86-49aa-9c08-505ced335d39
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00013461
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008019/64/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.122 Subskrypcja ORIGIN na 3 lata
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzyletniego kontraktu serwisowego (36 m-cy) dla oprogramowania OriginLAB w wersji sieciowej dla pracowników oraz 875 szt. licencji jednostanowiskowych dla studentów PWr. Oprogramowanie OriginLAB od wielu lat wykorzystywane jest na uczelni do celów dydaktycznych jako środowisko obliczeniowe oraz system do wizualizacji danych, oraz powszechnie wykorzystywane w celach badawczych przez zespoły naukowe. Dodatkowo na oprogramowaniu tym zbudowane jest wiele programów i kursów. Z tego powodu do poprawnego ich przeprowadzania potrzebna jest licencja umożliwiająca pracownikom i studentom korzystanie z tego właśnie oprogramowania. Brak dostępu do oprogramowania wpłynie w sposób negatywny na procesy dydaktyczne i badawcze na uczelni.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP/242-260/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzyletniego kontraktu serwisowego (36 m-cy) dla oprogramowania OriginLAB w wersji sieciowej dla pracowników oraz 875 szt. licencji jednostanowiskowych dla studentów Politechniki Wrocławskiej
4.5.3.) Główny kod CPV: 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GAMBIT – Centrum Oprogramowania i Szkoleń Sp. z o. o. 31-564 Kraków
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356262922
7.3.3) Ulica: Al. Pokoju 29B/22-24
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-564
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 423228,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |