Przebudowa drogi leśnej udostępnionej do ruchu publicznego, stanowiącej dojazd pożarowy, przebiegającej wzdłuż granicy leśnictw Barłomino i Strzebielino – Bruk Barłomiński, Odcinki (Etapy) nr V i IV
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Strzebielino z siedzibą w Luzinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00372095
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00372095/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-30 12:16
- Lokalizacja
- Luzino, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c3b15bfb-29ea-11ed-9171-f6b7c7d59353
- Identyfikator
- 5880008107
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00372095 z dnia 2022-09-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi leśnej udostępnionej do ruchu publicznego, stanowiącej dojazd pożarowy, przebiegającej wzdłuż granicy leśnictw Barłomino i Strzebielino – Bruk Barłomiński, Odcinki (Etapy) nr V i IV
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Strzebielino z siedzibą w Luzinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190036766
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ofiar Stutthofu 47
1.5.2.) Miejscowość: Luzino
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-242
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.strzebielino@gdansk.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://strzebielino.gdansk.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c3b15bfb-29ea-11ed-9171-f6b7c7d593531.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi leśnej udostępnionej do ruchu publicznego, stanowiącej dojazd pożarowy, przebiegającej wzdłuż granicy leśnictw Barłomino i Strzebielino – Bruk Barłomiński, Odcinki (Etapy) nr V i IV2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3b15bfb-29ea-11ed-9171-f6b7c7d59353
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00372095
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00054080/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi leśnej nr L30/05/14 (Bruk Barłominski) w leśnictwach Strzebielino i Barłomino
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00329926/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1182258,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 zamówienia: Odcinek (Etap) nr V o dług. 0,900 km, dz. ewid. nr 237, 238, 248, 249, 250, obr. Barłomino, gm. LuzinoPrzebudowa drogi leśnej - Bruk Barłomiński w ramach odcinka V ma na celu wykonanie drogi o następujących głównych parametrach technicznych i wyposażeniu:
1) jezdnia o długości 0,900 km, szerokości 3,00 m wraz z obustronnymi poboczami szerokości 1,00 m,
2) nawierzchnia drogi na odcinkach o łącznej długości 331,5 mb (km 0+000,0 – 0+155,0 oraz km 0+511,0 – 0+687,5) z płyt prefabrykowanych żelbetowych typu JOMB 100x75x12,5 cm, podwójnie zbrojonych, układanych na szerokości 3,00 m z dodatkowymi poszerzeniami jedno- lub dwustronnymi 0,75 m w miejscach występowania placów składowych, mijanek i zjazdów, układana na podbudowie betonowej z betonu towarowego C12/15 grubości 10 cm – łączna powierzchnia przewidziana do wykonania z płyt JOMB – 1 007,25 m2,
3) nawierzchnia drogi na odcinku długości 356,0 mb (km 0+155,0 – 0+511,0) z istniejącego bruku kamiennego naturalnego typu „kocie łby”, miejscowo podlegającego regulacji wraz ze wzmocnieniem i uzupełnieniem podbudowy z betonu towarowego C12/15 grubości 15 cm – łączna powierzchnia bruku przewidziana do regulacji z podbudową – 110,00 m2,
4) istniejąca nawierzchnia drogi na odcinku długości 212,5 mb (km 0+687,5 – 0+900,0) z płyt MON 300x150x15 cm, miejscowo podlegająca regulacji – łączna powierzchnia płyt MON przewidziana do regulacji – 45,00 m2,
5) obustronne pobocza drogowe o szerokości 1,00 m z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/31,5 mm (KŁSM 0/31,5 mm) grubości 12,5 cm na podbudowie betonowej z betonu towarowego C12/15 grubości 10 cm (pobocza przy nawierzchni z płyt JOMB) lub grubości 20,0 cm na istniejącym podłożu (pobocza przy nawierzchni z bruku kamiennego i z płyt MON) – łączna powierzchnia poboczy z KŁSM 0/31,5 grub. 12,5 cm na podbudowie betonowej – 639,04 m2, grub. 20 cm na podłożu istniejącym – 854,10 m2,
6) nawierzchnia zjazdów na drogi boczne oraz nawierzchnia mijanek z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/31,5 mm (KŁSM 0/31,5 mm) grubości 10,0 cm na podbudowie z przekruszu betonowego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/63 mm (PBSM 0/63 mm) grubości 15 cm – łączna powierzchnia zjazdów na drogi boczne i mijanek na podbudowie betonowej – 1 423,50 m2,
7) nawierzchnia placów składowych z przekruszu betonowego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/63 mm (PBSM 0/63 mm) grubości 20 cm, na istniejącym podłożu gruntowym wyprofilowanym i zagęszczonym – łączna powierzchnia przewidziana do wykonania z PBSM 0/63 mm grub. 15 cm – 1 464,90 m2,
8) 7 zjazdów na przyległe szklaki zrywkowe i drogi boczne (oraz 1 dodatkowy z placu składowego), o długości w zakresie od 15 m do 65 m,
9) 2 place składowo-manewrowe o łącznej powierzchni 1400,00 m2,
10) 3 mijanki (w tym dwie wpisane w place składowo-manewrowe),
11) 3 przepusty drogowe HDPE/PEHD/SN8 Karbowane typu Pecor, w tym 2x DN600 dług. 7 m i 1x DN800 dług. 8 m, z żelbetowymi ściankami czołowymi i umocnionymi wlotami zabrukiem kamiennym oraz z drewnianymi barierkami wygrodzeniowymi (oraz 2 przepusty betonowe DN 600 istniejące);
12) 3 brody z płyt żelbetowych prefabrykowanych typu JOMB o pow. 2x 23,2 m2,
13) 6 zbiorników chłonno-odparowujących wzdłuż drogi,
14) rowy przydrożne o łącznej długości 2 035 m, z miejscowo występującym palisadami z kołków drewnianych i narzutem kamiennym, skarpy, przeciwskarpy z humusowaniem i obsiewem trawą.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
4.5.5.) Wartość części: 582803,86 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 zamówienia: Odcinek (Etap) nr IV o dług. 0,780 km, dz. ewid. nr 238, 239, 240, 241, 250, 251, 252, 253, obr. Barłomino, gm. Luzino.Przebudowa drogi leśnej - Bruk Barłomiński w ramach Odcinka IV na celu wykonanie drogi o następujących głównych parametrach technicznych i wyposażeniu:
1) jezdnia o długości 0,780 km, szerokości 3,00 m wraz z obustronnymi poboczami szerokości 1,00 m,
2) nawierzchnia drogi na odcinkach o łącznej długości 327,8 mb (km 0+406,0 – 0+523,8 oraz km 0+570,0 – 0+780,0) z płyt prefabrykowanych żelbetowych typu JOMB 100x75x12,5 cm, podwójnie zbrojonych, układanych na szerokości 3,00 m z dodatkowymi poszerzeniami jedno- lub dwustronnymi 0,75 m w miejscach występowania placów składowych, mijanek i zjazdów, układana na podbudowie betonowej z betonu towarowego C12/15 grubości 10 cm – łączna powierzchnia przewidziana do wykonania z płyt JOMB – 1 165,00 m2,
3) nawierzchnia drogi na odcinkach o łącznej długości 452,2 mb (km 0+000,0 – 0+406,0 oraz km 0+523,8 – 0+570,0) z istniejącego bruku kamiennego naturalnego typu „kocie łby”, miejscowo podlegającego regulacji wraz ze wzmocnieniem i uzupełnieniem podbudowy z betonu towarowego C12/15 grubości 15 cm – łączna powierzchnia bruku przewidziana do regulacji z podbudową – 80,00 m2,
4) obustronne pobocza drogowe o szerokości 1,00 m z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/31,5 mm (KŁSM 0/31,5 mm) grubości 12,5 cm na podbudowie betonowej z betonu towarowego C12/15 grubości 10 cm (pobocza przy nawierzchni z płyt JOMB) lub grubości 20,0 cm na istniejącym podłożu (pobocza przy nawierzchni z bruku kamiennego) – łączna powierzchnia poboczy z KŁSM 0/31,5 grub. 12,5 cm na podbudowie betonowej – 432,50 m2, grub. 20 cm na podłożu istniejącym – 661,50 m2,
5) nawierzchnia zjazdów na drogi boczne oraz nawierzchnia mijanek z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/31,5 mm (KŁSM 0/31,5 mm) grubości 10,0 cm na podbudowie z przekruszu betonowego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/63 mm (PBSM 0/63 mm) grubości 15 cm – łączna powierzchnia zjazdów na drogi boczne i mijanek na podbudowie betonowej – 1 760,55 m2,
6) nawierzchnia placów składowych z przekruszu betonowego stabilizowanego mechanicznie o frakcji 0/63 mm (PBSM 0/63 mm) grubości 20 cm, na istniejącym podłożu gruntowym wyprofilowanym i zagęszczonym – łączna powierzchnia przewidziana do wykonania z PBSM 0/63 mm grub. 15 cm – 2 045,60 m2,
7) 8 zjazdów na przyległe szklaki zrywkowe i drogi boczne (oraz 1 dodatkowy z placu składowego), o długości w zakresie od 10 m do 40 m,
8) 1 plac składowo-manewrowy o powierzchni 1950,00 m2,
9) 3 mijanki,
10) przejazd technologiczny na plac składowy z płyt MON 300x150x15 cm podwójnie zbrojonych, układanych na podsypce cem.-piaskowej grub. 5 cm,
11) 4 przepusty drogowe DN600 HDPE/PEHD/SN8 Karbowane typu Pecor, dług. 7 m, z żelbetowymi ściankami czołowymi i umocnionymi wlotami zabrukiem kamiennym oraz z drewnianymi barierkami wygrodzeniowymi (oraz 1 przepust betonowy DN 600 istniejący);
12) 2 brody z płyt żelbetowych prefabrykowanych typu JOMB o pow. 2x 23,2 m2,
13) 8 zbiorników chłonno-odparowujących wzdłuż drogi,
14) rowy przydrożne o łącznej długości 1 152 m, z miejscowo występującym palisadami z kołków drewnianych i narzutem kamiennym, skarpy, przeciwskarpy z humusowaniem i obsiewem trawą.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
4.5.5.) Wartość części: 599455,04 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego, w przedmiotowej części wpłynęła jedna oferta. Zaoferowana przez Wykonawcę cena przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (kwota ta została podana do publicznej wiadomości w dniu, w którym upływał termin na składanie ofert, przed terminem otwarcia, w formie informacji zamieszczonej na stronie internetowej postępowania). Po analizie możliwości w zakresie finansowania zamówienia, Zamawiający ustalił, że nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny tej oferty częściowej.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 255 pkt. 3 oraz art. 259 ustawy Pzp, w związku z brakiem możliwości zwiększenia kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1285689,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego, w przedmiotowej części wpłynęła jedna oferta. Zaoferowana przez Wykonawcę cena przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (kwota ta została podana do publicznej wiadomości w dniu, w którym upływał termin na składanie ofert, przed terminem otwarcia, w formie informacji zamieszczonej na stronie internetowej postępowania). Po analizie możliwości w zakresie finansowania zamówienia, Zamawiający ustalił, że nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny tej oferty częściowej.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 255 pkt. 3 oraz art. 259 ustawy Pzp, w związku z brakiem możliwości zwiększenia kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1308326,65 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego, podzielonego na dwie części, wpłynęła jedna oferta, obejmująca obie oferty częściowe. Zaoferowane przez Wykonawcę ceny w obu częściach zamówienia przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (kwoty te zostały podane do publicznej wiadomości w dniu, w którym upływał termin na składanie ofert, przed terminem otwarcia, w formie informacji zamieszczonej na stronie internetowej postępowania). Po analizie możliwości w zakresie finansowania zamówienia, Zamawiający ustalił, że nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do cen tych ofert częściowych.Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 255 pkt. 3 oraz art. 259 ustawy Pzp, w związku z brakiem możliwości zwiększenia kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie obu części zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie w całości.
| 2022-09-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |