Roboty budowlane remontowe w Leśniczówce Baniewice, budynku gospodarczym przy leśniczówce Baniewice oraz Leśniczówce Klęskowo [zamówienie z podziałem na dwie części]

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gryfino

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00373568
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00373568/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-03 09:36
Lokalizacja
Gryfino, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c4d8595b-1895-11ed-acbd-46d0480cd9c4
Identyfikator
8580007743
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

ROBERT JAROSŁAWSKIGryfino, PL · lot 0
271 104,67 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00373568 z dnia 2022-10-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane remontowe w Leśniczówce Baniewice, budynku gospodarczym przy leśniczówce Baniewice oraz Leśniczówce Klęskowo [zamówienie z podziałem na dwie części]

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gryfino

1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Gryfino

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539137

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 4

1.5.2.) Miejscowość: Gryfino

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 91 416 20 71

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gryfino@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo.gryfino

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane remontowe w Leśniczówce Baniewice, budynku gospodarczym przy leśniczówce Baniewice oraz Leśniczówce Klęskowo [zamówienie z podziałem na dwie części]

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4d8595b-1895-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00373568

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00168040/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Roboty budowlane remontowe w Leśniczówce Baniewice, budynku gospodarczym przy leśniczówce Baniewice oraz Leśniczówce Klęskowo” [zamówienie z podziałem na dwie części]

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00317805/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 476710,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Kompleksowe roboty remontowe Leśniczówki Baniewice oraz budynku gospodarczego przy Leśniczówce Baniewice. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawę kotła grzewczego, który zainstalowany będzie w budynku gospodarczym ale służył celom mieszkaniowym Leśniczówki.

Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Leśniczówka Baniewice i budynek gospodarczy przy leśniczówce w m. Baniewice 33, powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został zawarty w następujących dokumentach:
1) Przedmiar robót (odrębnie dla Leśniczówki, budynku gospodarczego oraz dostawy i montażu kotła);
2) Opis techniczny;
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (dalej: „STWiOR”), zawierająca określenie zakresu robót budowlanych, opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące realizacji robót budowlanych (ww. razem zwane "dokumentacja techniczna", stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ).

We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Szczegółowe zasady równoważności określa SWZ.

Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia.
Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom

Na podstawie art. 95 PZP, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pracach ręcznych związanych z wykonywaniem podstawowych robót budowlanych, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).

Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej, celem zaznajomienia się z lokalnymi warunkami, w których będą prowadzone roboty budowlane.

Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres co najmniej 24 miesiące od dnia podpisania bezusterkowego końcowego protokołu robót dla danej części Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 245603,42 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 – roboty remontowe w Leśniczówce Klęskowo

Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Leśniczówka Klęskowo, ul. Chłopska 49, Szczecin, województwo zachodniopomorskie.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został zawarty w następujących dokumentach:
1) Przedmiar robót;
2) Opis techniczny
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (dalej: „STWiOR”), zawierająca określenie zakresu robót budowlanych, opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące realizacji robót budowlanych (ww. zwane "dokumentacja techniczna", stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ).

We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Szczegółowe zasady równoważności opisano w SWZ

Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia

Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom

Na podstawie art. 95 PZP, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pracach ręcznych związanych z wykonywaniem podstawowych robót budowlanych, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).

Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej, celem zaznajomienia się z lokalnymi warunkami, w których będą prowadzone roboty budowlane.

Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres co najmniej 24 miesiące od dnia podpisania bezusterkowego końcowego protokołu robót dla danej części Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 72203,76 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 271104,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 271104,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 271104,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Jarbud” Usługi Ogólnobudowlane

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 858-132-15-36

7.3.3) Ulica: Wiosenna 13

7.3.4) Miejscowość: Gryfino

7.3.5) Kod pocztowy: 74-100

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 271104,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu na część nr 2 wpłynęła jedna oferta, złożona przez Wykonawcę „Jarbud” Usługi Ogólnobudowlane Robert Jarosławski.
Oferowana przez Wykonawcę cena przekracza przeznaczoną kwotę na realizację zamówienia o 36%. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 100487,94 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 100487,94 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wskazana w pkt 4.3.) niniejszego ogłoszenia Wartość zamówienia: 476 710,77 PLN jest sumą wartości zamówienia podstawowego oraz zamówień, przewidzianych w art. 214 ust. 1 pkt 7 [„uzupełniających”] (50%).
2022-10-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane