Usuwanie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2025 r.

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00013970
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00013970/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-08 12:05
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-33f9ff40-ec46-4d59-8c53-f93bf789e2e0
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi zbierania śmieciUsuwanie i obróbka odpadówUsługi gospodarki odpadamiUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA ŁÓDŹ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 0
2 574 320,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00013970 z dnia 2025-01-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usuwanie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usuwanie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-33f9ff40-ec46-4d59-8c53-f93bf789e2e0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00013970

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00000422/35/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.14 Usuwanie dzikich wysypisk

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00611599

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z zapisem art. 6r ust. 2 b ustawy z dnia 13 .09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, z pobranych przez gminę opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi może ona pokryć koszt usunięcia odpadów komunalnych z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania.
W Łodzi w ciągu roku powstaje kilkaset „dzikich wysypisk odpadów”, których koszt usunięcia wynosi kilka milionów złotych. Powierzenie tej usługi MPO Łódź Spółce z o.o., wyspecjalizowanemu w odbiorze i zagospodarowywaniu odpadów komunalnych, posiadającemu wyspecjalizowaną kadrę oraz odpowiedni sprzęt techniczny jest korzystne dla Miasta z powodów organizacyjnych oraz finansowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-III.271.51.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2478442,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

[Nr zgodna z SWZ] 4.3 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na usuwaniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania i magazynowania w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2025 r. Szacowana masa odpadów w okresie realizacji Zamówienia wyniesie 1 180 Mg
4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1
do Zaproszenia do negocjacji - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 3 do Zaproszenia do negocjacji – Wzór umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2574320,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2574320,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2574320,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MPO Łódź Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7260019767

7.3.3) Ulica: Tokarzewskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 91-842

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2574320,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

cd. Uzasadnienia proponowanego trybu zamówienia Zamówienie to może zostać dokonane zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp, ponieważ spełnione są łącznie następujące warunki: 1) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, 2 ) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego, 3) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Gmina - Zamawiający, posiada 100% udziałów w tej Spółce (nie ma w niej bezpośredniego udziału kapitału prywatnego). Jako jedyny udziałowiec odgrywa decydującą rolę w zakresie jej celów strategicznych oraz obszarów działalności, co znajduje odzwierciedlenie w akcie założycielskim Spółki z dnia 17 czerwca 1993 r. Akt ten szczegółowo określa przedmiot działalności Spółki oraz zadania i kompetencje jej organów. Zgodnie z nim do zadań Zgromadzenia Wspólników (którego funkcję na podstawie art. 12 ust. 4 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej pełni Prezydent Miasta Łodzi) należy m.in.: uchwalanie rocznych planów ekonomiczno-finansowych Spółki, tworzenie i przeznaczenia funduszy Spółki, zatwierdzanie kierunków rozwoju Spółki i wieloletnich planów działalności gospodarczej, wyrażanie zgody na zaciąganie zobowiązań i rozporządzanie prawem przez Spółkę, powoływanie i odwoływanie członków rady nadzorczej, która dokonuje wyboru członków zarządu Spółki (par. 10 pkt 9 i inne). Ponad 90% działalności spółki dotyczy zadań powierzonych jej przez Miasto. Spółka wykonuje zadania gminy w oparciu o majątek należący bezpośrednio do niego lub od niego dzierżawiony. Do zadań tych należą usługi:
- odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z Sektora Polesie oraz Górna,
- powierzenia zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów oraz mebli i innych odpadów wielkogabarytowych z obszaru całego Miasta, odbierania z aptek leków przeterminowanych i termometrów rtęciowych.
W zamian za realizację tych zadań Spółka otrzymuje od Miasta rekompensatę pieniężną, corocznie weryfikowaną audytem.
2025-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi