Świadczenie usług serwisowych oraz rozwojowych Zintegrowanego Systemu Informatycznego dla WFOŚiGW w Białymstoku w 2025 roku
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00014020
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00014020/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-08 12:09
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-af7aa413-c97e-4e06-b26a-ab6fcc77b493
- Identyfikator
- 5421952597
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00014020 z dnia 2025-01-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisowych oraz rozwojowych Zintegrowanego Systemu Informatycznego dla WFOŚiGW w Białymstoku w 2025 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200337408
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Św. Rocha 5
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-879
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oferty@wfosigw.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wfosigw.bialystok.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług serwisowych oraz rozwojowych Zintegrowanego Systemu Informatycznego dla WFOŚiGW w Białymstoku w 2025 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af7aa413-c97e-4e06-b26a-ab6fcc77b493
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00014020
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00573565/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie usług serwisowych oraz rozwojowych Zintegrowanego Systemu Informatycznego dla WFOŚiGW w Białymstoku w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00616718
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Prolan Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach jest jedynym podmiotem, który posiada autorskie prawa majątkowe do oprogramowania dające możliwość ingerowania w program i modyfikacji jego parametrów oraz możliwości z uwzględnieniem potrzeb Zamawiającego. Prolan Sp. z o.o. spełnia wymagania techniczne umożliwiające świadczenie usług nadzoru autorskiego i serwisowego, obejmującego m.in. aktualizacje, serwis internetowy, usuwanie uszkodzeń programu oraz serwis baz danych. Prolan sp. z o.o. jako jedyny jest w stanie wziąć pełną odpowiedzialność za jakość i poprawność funkcjonowania systemu. W chwili obecnej nie istnieją żadne rozwiązania alternatywne lub zastępcze, które umożliwiłyby pozyskanie oprogramowania spełniającego kryteria zamówienia, w związku z czym najbardziej racjonalną opcją jest udzielenie zamówienia z wolnej ręki. Podstawą prawną wyboru takiego trybu zamówienia jest art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest nadzór serwisowy na rok 2025 nad oprogramowaniem autorskim Portal Beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz ZSI Prolan_IASF.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Prolan Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310111151
7.3.3) Ulica: Juliusza Słowackiego 2A
7.3.4) Miejscowość: Zabrze
7.3.5) Kod pocztowy: 41-800
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 293856,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2025-01-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |