Remont i dostosowanie segmentów mieszkalnych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami w DS 4.

Uniwersytet w Siedlcach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00375885
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00375885/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-10-04 10:30
Lokalizacja
Siedlce, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef34c6ab-3030-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
8210014490
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty remontowe i renowacyjneRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00375885 z dnia 2022-10-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i dostosowanie segmentów mieszkalnych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami w DS 4.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001471

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Konarskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Siedlce

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-110

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 256431976

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: klaudia.krawczyk-styrna@uph.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uph.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uph-edu.logintrade.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i dostosowanie segmentów mieszkalnych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami w DS 4.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef34c6ab-3030-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00375885

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-10-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021169/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Remont i dostosowanie segmentów mieszkalnych dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami w DS. 4.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Wykonanie zamówienia sfinansowane zostanie ze środków projektu „UPH w Siedlcach - Uniwersytet MAXI”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00341999/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.290.41.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych, polegających na przystosowaniu do potrzeb osób z niepełnosprawnością segmentów mieszkalnych w Domu Studenta nr 4 przy ul. Żytniej 17/19 w Siedlcach.
2. Przedmiot zamówienia opisany został w:
1) dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej SWZ;
2) zestawieniu robót objętych przedmiotem zamówienia - przedmiarze robót, stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszej SWZ;
3) zestawieniu i opisie materiałów i wyrobów budowlanych, stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po ogłoszeniu postępowania wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. Opis przedmiotu zamówienia ulegnie zwiększeniu. Na tym samym obiekcje budowalnym tj. w Domu Studenta nr 4 na ul. Żytniej 17/19 w Siedlcach zostały zaprojektowane inne roboty budowlane polegające na przystosowaniu pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych.
Prace będą dotyczyć pomieszczenia nr 16 (wysoki parter), pomieszczenia WC męskiego (piwnica), szatni (piwnica). Są to prace nowe, nie objęte postepowaniem przetargowym. W wyniku dodatkowych prac budowlanych na terenie tego samego obiektu, uzasadnione wydaje się wprowadzenie jednego wykonawcy robót budowanych. Ponadto Zamawiający unieważnia postępowanie, które jest obarczone wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegająca unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający zasugerował stawkę podatku VAT 23%. Wykonawcy złożyli oferty z stawką Vat 23% i 8%. Oferty Wykonawców z różną stawką VAT są nieporównywalne. Zgodnie ze stanowiskiem orzecznictwa, Wykonawca ma prawo do zastosowania 8% stawki VAT dla robót budowlanych wykonywanych w domu studenta. Na mocy art. 41 ust. 12b określono, że do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym nie zalicza się do lokali mieszkalnych, których powierzchnia użytkowa nie przekracza 150 m2. Z kolei przez obiekty budownictwa mieszkaniowego, zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 12 ustawy o VAT rozumie się budynki mieszkalne stałego zamieszkania sklasyfikowane w polskiej klasyfikacji Obiektów budowlanych w dziale 11. Według PKOB w dziale sklasyfikowane są „Budynki zbiorowego zamieszkania”, w tym domy mieszkalne dla ludzi starszych, studentów, dzieci i innych grup społecznych np. domy opieki społecznej, hotele robotnicze, internaty i bursy szkolne, domy studenckie, domy dla bezdomnych.
Zamawiający na podstawie art. 255 ust. 5 i 6 unieważnia postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 343934,85 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 738000,00 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 ust. 5 i 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.).
2. Jedna oferta została złożona przez jednoosobową działalność gospodarczą.
2022-10-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane